Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 12d. 19:03

Įsidrąsinę Dubingių gyventojai sodų sklypus įsirengė ant valstybinės žemės

Savavališkai aptvertas sklypas šalia vieno iš Dubingių Ąžuolyno gatvės daugiabučių
V.Tumėnienės nuotr. / Savavališkai aptvertas sklypas šalia vieno iš Dubingių Ąžuolyno gatvės daugiabučių

Kai kurie nuosavų sodų sklypų neturintys Dubingių gyventojai gėles ir daržoves šiltnamiuose auginti bei lauko virtuves su pamatais ręsti nusprendė tiesiog nelegaliai tvoromis apsitvėrę valstybinę žemę šalia daugiabučių. Statybų inspekcija apie savavališką valstybinės žemės naudojimą Molėtų rajone teigianti žinanti, tačiau pažeidėjai administracinės atsakomybės už savavališką statybą išvengė dėl įsigaliojusios senaties.

Dubingiuose Ąžuolyno g. 21 numeriu pažymėtame name gyvenanti Vanda Tumėnienė teigia, kad kova prieš savavališkai aptvertus ir sodais bei daržais paverstus sklypus šalia dviejų aštuonbučių tęsiasi jau trejus metus.

„Kariaujame treti metai, visas institucijas perėjome. Mūsų daugiabutis stovi priešais mūsų tvartą, ir tarp jo ir namų žmonės užsitvėrę sklypus. Reikia vaikščioti aplink. Tiesa, paskui padarė perėjimą per sodą“, – kalbėjo V.Tumėnienė, pažymėjusi, jog vidutinis prie jos ir Ąžuolyno g. 19 namo aptvertų sklypų plotas siekia dešimt arų.

Viena gyventoja sklype net pasistatė lauko virtuvę su pamatais.

Pasak Dubingių gyventojos, dauguma sklypus šalia daugiabučių susiformavusių asmenų yra šių pastatų pirmo namo aukšto gyventojai, tačiau viena iš sodą pasidariusių moterų gyvena kiek tolėliau.

Paklausta, ką žmonės veikia jiems nepriklausančioje, bet aptvertoje žemėje, V.Tumėnienė teigė, kad čia užveisti gėlynai, krūmynai, pastatyti šiltnamiai. Maža to, viena gyventoja sklype net pasistatė lauko virtuvę su pamatais.

„Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) situacija nurodytais adresais yra žinoma. Dar metų pradžioje atliktas faktinių aplinkybių patikrinimas vietoje“, – situaciją Dubingiuose komentavo VTPSI atstovė viešiesiems ryšiams Vida Aliukonienė.

V.Tumėnienės nuotr./Savavališkai aptvertas sklypas šalia vieno iš Dubingių Ąžuolyno gatvės daugiabučių
V.Tumėnienės nuotr./Savavališkai aptvertas sklypas šalia vieno iš Dubingių Ąžuolyno gatvės daugiabučių

Ji teigė, kad inspekcija nustatė, jog ne visi objektai šalia Ąžuolyno g. 19 ir 21 esančių daugiabučių atitinka statinio požymius, dalis jų priskiriami kilnojamiesiems objektams, todėl apie juos informuota Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT)

„Dėl nesudėtingų statinių valstybinėje žemėje statytojams surašyti savavališkos statybos aktai ir pateikti privalomieji nurodymai per 6 mėnesius pašalinti savavališkos statybos padarinius – nugriauti savavališkai pastatytus statinius. Administracinė atsakomybė už savavališką statybą netaikyta dėl senaties“, – aiškino V.Aliukonienė.

Tiesa, pašalinti savavališkos statybos apraiškas valstybės žemėje sodus įsirengę Dubingių gyventojai privalo iki šių metų gruodžio 4 d., kadangi inspekcijai nurodė, jog NŽT perdavė prašymus jiems parduoti naudojamo valstybinio žemės sklypo dalis.

Vis dėlto V.Tumėnienė tikina, kad šalia daugiabučio esančios valstybinės žemės privatizacijos procesas, net ir atlikus būtinus geodezinius matavimus, vilkinamas, o visos valstybinės institucijos, į kurias buvo kreiptasi, nieko konkretaus taip ir nepatarusios.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką