Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 19d. 17:05

Teismas liepė nugriauti įstiklintą fasadą Gedimino prospekte

„Vero Cafe“ Gedimino prospekte
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / „Vero Cafe“ Gedimino prospekte

Vilniaus miesto apylinkės teismas įpareigojo bendrovę „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ nugriauti įstiklintą Gedimino pr. fasado dalį. Tai įmonė turės padaryti per 3 mėnesius savo lėšomis. Tačiau bendrovės vadovas žada teismo sprendimą skųsti.

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį tenkino Lietuvos architektų rūmų skundą dėl didelį rezonansą visuomenėje sukėlusio kultūros paveldo statinio Gedimino pr. 27, Vilniuje, vertingųjų savybių naikinimo.

Teismo sprendimu, statytojas „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ savo lėšomis per 3 mėnesius po sprendimo įsiteisėjimo dienos privalo pašalinti statybos, pažeidžiančios teisės aktų reikalavimus, padarinius, atstatant statinį į iki remonto darbų buvusią būklę.

2018 m. rugpjūčio mėn. Rūmai kreipėsi į teismą dėl statybą leidžiančių dokumentų panaikinimo, neteisėtos statybos padarinių pašalinimo ir Statybos techninio reglamento atitinkamų nuostatų atitikties Statybos įstatymui įvertinimo.

Teismas panaikino Vilniaus miesto savivaldybės 2014 metų rugpjūtį išduotą rašytinį pritarimą ir 2017 išduotą statybos leidimą.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./„Vero Cafe“ Gedimino prospekte
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./„Vero Cafe“ Gedimino prospekte

Taip pat teismas įpareigojo statytoją „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ savo lėšomis per 3 mėnesius po sprendimo įsiteisėjimo dienos pašalinti statybos padarinius ir sutvarkyti statybvietę.

Tiesa, sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Vilniaus apygardos teismui.

Patalpų savininkas, bendrovės „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ vadovas Kazimieras Musteikis 15min sakė, kad sprendimą skųs.

„Kas padengs mano nuostolius? Ar civilizuotoje Europos Sąjungos valstybės sostinėje su leidimu pastatytą fasadą galima nugriauti? Mes gi ne paslapčia statėme. Tiesa, padarėme kai kurių nukrypimų, statybos inspekcija mums pateikė pastabas ir davė laiko sutvarkyti. Bet mes netvarkome žinodami, kad kažkoks sprendimas bus. O dabar tvarkysime ir skųsime“, – 15min komentavo K.Musteikis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./„Vero Cafe“ Gedimino prospekte
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./„Vero Cafe“ Gedimino prospekte

15min primena, kad pastatų komplekso administracinis pastatas, adresu Gedimino pr. 27, pastatytas 1938 metais pagal architektų Stanislavo Mužinskio ir Ježio Soltano projektą, o į Kultūros paveldo vertybių registrą įtrauktas 1993 metais.

Be kitų svarbių ir saugotinų dalykų, Kultūros paveldo vertybių registre rašoma, kad šio pastato vertingosios savybės – „fasadų architektūrinis sprendimas – funkcionalizmo stiliaus fasadų architektūrinio sprendimo visuma; fasadų architektūros tūrinės detalės – išsikišusi kampinė pastato dalis PR (pietryčių – 15min) pusėje, paremta kolonomis, po ja įtraukta užapvalinta ir įstiklinta 1 a. dalis“.

Diskusija socialiniame tinkle „Facebook“ dėl įstiklinto pastato fasado kilo birželio viduryje. Architektas ir Nacionalinės premijos laureatas Audrius Ambrasas feisbuke pasidalijo pastato nuotraukomis ir parašė: „Socialinio draudimo bendrovės pastatas, architektai S.Murczynski, J.Soltan, 1938 m., sudarkytas 2018 m.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

01:19
01:59
01:15

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką