Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 30d. 15:14

Istoriniame pastate Vilniaus senamiestyje – prabangūs būstai

Rekonstruojamas namas Vilniaus senamiestyje
Bendrovės vizualizacija / Rekonstruojamas namas Vilniaus senamiestyje

Nekilnojamojo turto plėtojai pradėjo rūmų, kuriuose gyveno Sapiegų ir Pšezdeckų šeimos bei buvo įsikūręs Karmelitų vienuolynas, rekonstrukciją. Vilniaus senamiestyje, Visų Šventųjų gatvėje planuojama įrengti 14 prabangių butų ir 10 komercinių patalpų.

Projektą plėtojanti nekilnojamojo turto bendrovė „ADPF“ Visų Šventųjų gatvėje esančiame pastate darbus pradėjo šių metų pradžioje, o rekonstrukcijos pabaiga numatoma lygiai po metų. Investicijų į projektą įmonė neatskleidžia.

Pranešime spaudai rašoma, kad B energinės klasės, apie 2 tūkst. kv. m ploto, trijų aukštų pastate bus įrengta 14, 2-5 kambarių, 70-130 kv. m ploto butų.

Taip pat čia planuojama įrengti 10, 47-112 kv. m ploto komercinės paskirties patalpų.

Visų Šventųjų gatvėje esantis pastatas yra įtrauktas į saugomų objektų paveldo sąrašą – anksčiau čia buvo didikų rūmai, juose gyveno Sapiegų, Pšezdeckų šeimos, kažkada pastatas priklausė Karmelitų vienuolynui.

„Iš išorės nemažai gotikinių elementų, namo rūsiuose išlikę skliautai, kai kur matomi buvusių rūmų freskų elementai. Visa tai dokumentuojama, stengiamasi išsaugoti“, – sako šį projektą atstovaujanti bendrovės „Capital“ nekilnojamojo turto brokerė Karina Paulauskaitė.

Teigiama, kad vykdant statybos darbus buvo atkasti Pšezdeckų, Sapiegų šeimų herbai, rasta įvairių monetų ir kitų vertingų archeologinių elementų. Ilgainiui, Caro laikais, šis pastatas buvo rekonstruotas į tabako fabriką, paskui čia įsikūrė kopijavimo aparatų gamybos fabrikas, tik vėliau susirūpinta jo išsaugojimu.

„Pastatas atnaujinamas išsaugant to laikmečio autentiką. Jis statytas XIV–XV a. ir buvo skirtas didikams, todėl yra vidinis kiemelis ir balkonai, atkuriamas išorinis fasadas. Visi projektuojami gyvenamosios paskirties objektai turės balkonus arba terasas“, – pasakoja K.Paulauskaitė.

Kieme planuojama suformuoti uždarą kiemą, kuriame bus įrengtas sodas su fontanu, vaikų žaidimų aikštelė, dviračių laikymo vieta.

Po namu bus įrengta 20 vietų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką