Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 18d. 19:56

Būsto ABC. Ką geriau rinktis vaikų kambariui – tapetus ar dažus?

Vaiko kambario interjeras BŪSTO ABC
Vaiko kambario interjeras

Vaiko kambarys gali tapti lyg tikru tikriausiu karo lauku – sienos išpaišytos, vietomis įskeltos, tapetai sugadinti. Pažįstamas vaizdas? Todėl 15min „Būsto ABC“ pasiteiravo interjero dizainerės, ką geriau rinktis vaikų kambariui – tapetus ar dažus?

Atsakymo nerandate interneto platybėse? Klauskite specialisto! Siųskite savo klausimus el. paštu bustoabc@15min.lt. Atsakymo ieškokite „Verslo“ rubrikoje „Būsto ABC“.

Interjero dizainerė Brigita Dikevičė 15min „Būsto ABC“ sakė, kad vieno teisingo atsakymo, kas geriau vaiko kambariui – tapetai ar dažai – nėra. Nors anksčiau buvo populiaru vaikų kambario sienas dažyti, dabar vis daugiau užsakovų prašo vaikų kambariuose bent vienai akcentinei sienai naudoti tapetus.

„Žiūrint iš praktinės pusės – dažyta siena yra kieto pagrindo, todėl ji bus imlesnė mechaniniams pažeidimams. O tokių tikrai sunkiai pavyks išvengti vaikui augant. Pavyzdžiui, su kėdute ar net žaislu sienoje iškaltas pažeidimas pradės trupėti, tad teks taisyti pačią sieną. Tuo tarpu tapetai – kur kas minkštesnė danga, geriau sugeria smūgius, turi ekspresyvesnį raštą, reljefą, ant jo pažeidimai beveik nesimato, todėl yra kur kas praktiškesnis pasirinkimas. Taip pat tapetai dėl savo raštų ir stilių įvairovės sukuria kur kas daugiau jaukumo ir minkštumo vaikų kambariuose“, – sakė ji.

„Unideco“ partnerė B.Dikevičė pažymi, jog vaiko kambaryje nebūtina visų sienų klijuoti vien tapetais. Labai dažnai užtenka vienos tapetuotos akcentinės sienos, o likusias dažyti neutralia spalva.

„Jaukumą ir „vaikiškumą“ galima sukurti ir tokiomis lengvai keičiamomis detalėmis, kaip, pavyzdžiui, kilimas. Reiktų nepamiršti, kad vaikui augant teks keisti ir vaiko kambario interjerą. Pavyzdžiui paaugliai savo kambariuose nebenori matyti jokių vaikiškų motyvų, tad turėdami neutraliomis spalvomis dažytą kambarį, kuriame tik viena akcentinė siena turės vaikiškų simbolių tapetus, nesunkiai ir nebrangiai ją pakeisite“, – kalbėjo ji.

Vis dėlto kuriantiems interjerą vaiko kambaryje B.Dikevičė rekomenduoja kiek įmanoma labiau susieti vaiko kambarį su bendru interjero konceptu.

„Pavyzdžiui, jeigu visi namai yra modernios klasikos ar visiškai minimalistiniai, tuomet ir vaiko kambario elementai turėtų būti tokie patys. O tam, kad vaiko kambarys būtų linksmesnis, jaukesnis, gyvesnis, pakanka labai paprastų detalių, tokių kaip kilimas, įdomesnis šviestuvas ar viena akcentinė siena, klijuota tapetais“, – patarė ji.

Temos: 1 „Būsto ABC“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

03:45
19:56
13:58

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką