Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 29d. 18:10

Kaip sutaupyti imant paskolą remontui?

Remontas
123RF.com nuotr. / Remontas

Skolinimasis ne tik suteikia galimybę pagerinti gyvenimo sąlygas, bet ir gali tapti našta. Kad taip neatsitiktų, pateikiame 5 pagrindinius patarimus, kurių laikydamiesi, galėsite pasiskolinti ne tik atsakingiau, bet ir pigiau.

1. Apgalvokite paskolos sumą

Pirmas dalykas, kurį reikia apgalvoti, nusprendus imti paskolą remontui, yra paskolos suma. Praėjusiais metais „Bigbank“ užsakymu atlikta apklausa parodė, kad nors didžoji dalis gyventojų prieš skolindamiesi apgalvoja paskolos sumą, 18 proc. gyventojų, ėmusių paskolą, yra pasiskolinę daugiau nei reikėjo.

Nors didžioji dalis gyventojų prieš skolindamiesi apgalvoja paskolos sumą, 18 proc. gyventojų, ėmusių paskolą, yra pasiskolinę daugiau nei reikėjo.

Siekiant priimti apgalvotą finansinį sprendimą, reikėtų prisiminti, kad paskolos grąžinimui skirtos lėšos turėtų sudaryti apie 40 proc. tvarių pajamų. Tarkime, jeigu šeimos mėnesinės pajamos yra 1000 EUR ir ji neturi jokių kitų finansinių įsipareigojimų, paskolai grąžinti maksimaliai galėtų skirti 400 EUR per mėnesį. O pasiskolinę tiek, kiek iš tikrųjų reikia, turėsite ne tik mažiau grąžinti, bet ir sutaupysite palūkanų.

2. Įvertinkite kelių bankų pasiūlymus.

Įprasta, kad bankas, kuriame turite mokėjimo kortelę, tampa tuo, iš kurio imate vartojimo paskolą, sklinatės būstui ar dedate indėlį. Tačiau tai – ne visada geriausias pasirinkimas. Nebijokite naudotis kelių bankų paslaugomis. Visiškai normalu, kad viename banke atliekate mokėjimus, kitame – laikote indėlius, o paskolą imate iš trečiojo, jeigu taip labiau apsimoka.

Prieš porą metų „Bigbank“ užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad kas penktas lietuvis, nusprendęs imti paskolą, pasirenka konkretų banką ar kredito įstaigą ir neapsvarsto alternatyvų. Jeigu ir jūs dėl paskolos dažni

Kas penktas lietuvis, nusprendęs imti paskolą, pasirenka konkretų banką ar kredito įstaigą ir neapsvarsto alternatyvų.

ausiai kreipiatės tik į savo, vadinamąjį „namų“ banką, žinokite, kad galite ir permokėti.

Nors ir esate įpratę naudotis savo banko paslaugomis, juo pasitikite ir manote, kad tik didieji bankai gali pasiūlyti geresnes paskolos sąlygas, prieš priimant paskolos sprendimą, rekomenduojama įvertinti kelių bankų ar kredito įstaigų pasiūlymus.

3. Būtinai atkreipkite dėmesį į BVKKMN.

Imdami paskolą, pirmiausia turite atsižvelgti į tai, kad, ją grąžinant, prie paskolos sumos prisidės ir palūkanos. Visgi, palūkanų norma parodo tik mokamas palūkanas, tačiau imant paskolą, prisideda ir įvairūs, pavyzdžiui, sutarties sudarymo, mokesčiai. Tad tikslesnis už palūkanų normą rodiklis yra bendra vartojimo kredito kainos metinė norma (BVKKMN). BVKKMN parodo ne tik bendrąsias paskolos išlaidas per metus, bet ir sutarties ar kitus papildomus mokesčius, kurie skirtinguose bankuose ar kitose kredito įstaigose gali būti skirtingi.

Norėdami palyginti kelių bankų ar kredito įstaigų pasiūlymus, lengviausiai tai padarysite lygindami jų teikiamų paskolų BVKKMN, kuri išreiškiama procentais.

Trumpai tariant, BVKKMN parodo visą paskolos kainą. Palūkanų norma kai kuriais atvejais gali siekti vos kelis procentus, tačiau prisidėjus įvairiems mokesčiams, galutinė suma, kurią sumokėsite už paskolą, gali gerokai išaugti.

Tad norėdami palyginti kelių bankų ar kredito įstaigų pasiūlymus, lengviausiai tai padarysite lygindami jų teikiamų paskolų BVKKMN, kuri išreiškiama procentais. Siekiant gauti palankiausią paskolos pasiūlymą, derėtų rinktis tą, kurio BVKKMN yra mažiausia.

4. Sekite bankų vykdomas akcijas.

Vartojimo paskolų rinkoje veikia daug bankų ir kitų kredito įstaigų, tad norėdami pritraukti klientų, jie nuolat vykdo įvairių akcijų. Vieni taiko nuolaidas paskolos palūkanoms, kiti – neskaičiuoja paskolos sudarymo mokesčio ir pan.

Iš konkurencijos visuomet išlošia vartotojas, tad prieš priimant paskolos sprendimą, verta pasitikslinti, ar bankuose nevykdomos akcijos, kurios gali padėti sutaupyti skolinantis.

5. Jau pasiskolinote? Apsvarstykite refinansavimą

Ir paskutinis patarimas – jeigu jau turite vartojimo paskolą, visuomet pasitikrinkite, ar kitas bankas jos „neperpirktų“ geresnėmis sąlygomis. Nors mūsų šalyje labiau įprasta refinansuoti būsto paskolas, tačiau galite gerokai sutaupyti pasidomėję ir vartojimo paskolos refinansavimo galimybėmis.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

05:50
03:17

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką