Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 birželio 4d. 12:08

Karas dėl tvoros Šiauliuose baigėsi verslininko nenaudai: teks mokėti 220 eurų baudą

Šiauliuose – karas dėl tvoros
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr. / Šiauliuose – karas dėl tvoros

Šiaulių apylinkės teismas paliko galioti Nacionalinės žemės tarnybos nutarimą dėl 220 eurų administracinės nuobaudos skyrimo bendrovės vadovui Regimantui Šulcui už metalinės tvoros pastatymą valstybiniame žemės sklype, prie prekybos centro, Lyros gatvėje, Šiauliuose. Teigiama, kad tvora riboja žmonių judėjimą, mažina patalpų savininkų, darbuotojų ir lankytojų saugumą.

„60,73 m ilgio ir iki 1,68 m aukščio metalinė tvora trukdo nuomininkams ir pastatų, patalpų naudotojams, miesto gyventojams, lankytojams, varžo asmenų judėjimą, sudaro trikdžius saugiam asmenų judėjimui ir eismui, kelia pavojų asmenų ir turto saugumui,“ – pranešime spaudai cituojamas administracinio nusižengimo bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmų teisėjas Mantas Liesis.

Teismas kaip trukdymo įrodymą pripažįsta Nacionalinės žemės tarnybos Šiaulių skyriaus 2019 m. spalio 3 d. pradžioje Žemės naudojimo patikrinimo aktą ir juo remiasi. Teismo vertinimu, priešingai nei teigia skundą pateikęs pareiškėjas R.Šulcas, trukdymas yra akivaizdus.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Šiauliuose – karas dėl tvoros
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Šiauliuose – karas dėl tvoros

Taip pat teismas nesutinka su bendrovės „Šiaulių lyra“ vadovo R.Šulco teiginiais, kad prekybos centro prieigose, Lyros gatvėje, įrengtas eismo saugumo atitvaras. Teismas daro išvadą, kad bendrovė suteikė sau įgalinimus, kurių jai nesuteikia LR saugus eismo automobilių keliais įstatymas. Įstatymas numato, kad saugaus eismo užtikrinimo funkcijas vykdo valstybės ir savivaldybių institucijos.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Šiauliuose – karas dėl tvoros
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Šiauliuose – karas dėl tvoros

Teismas nepripažįsta įrodymu antstolio faktinių aplinkybių konstatavimo protokolo tose dalyse, kur rašoma apie tvoros netrukdymą. Trukdymo požymius pagal Administracinių nusižengimų kodeksą konstatuoja ne antstolis, o teismas.

„Teismas, išnagrinėjęs bylą, nenustatė Nacionalinės žemės tarnybos šališkumo. Pareigūnai vykdė savo darbines funkcijas. Žiniasklaidos ar vietos savivaldos institucijų dėmesį teismas vertina kaip visuomenės teisę būti informuotai apie atitvarą, trukdantį nuomininkams, pastatų, patalpų naudotojams, miesto gyventojams“, – rašoma pranešime spaudai.

Nurodoma, kad beveik 2 hektarų žemės sklypo plotas, juosiantis prekybos centrą Lyros gatvėje, yra valstybinė žemė, kuri yra išnuomota 8 fiziniams ir juridiniams asmenims. 2019 m. birželio mėnesį prekybos centro prieigose vienas iš žemės nuomininkų pastatė metalinę tvorą. Nepatenkinti verslininkai kreipėsi į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo. 2019 m. birželį prokuratūra buvo pradėjusi ginti viešąjį interesą, tačiau surinkti duomenys patvirtino, kad valstybės institucijos ėmėsi priemonių. Todėl prokuratūra nutraukė viešojo intereso gynimą.

PLAČIAU SKAITYKITE: Prokuratūra: Šiauliuose išdygusi tvora trukdo užsiimti verslu ir gyventojams pareiti namo

Nutartis per 20 dienų nuo jos paskelbimo dienos gali būti skundžiama Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką