Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 16d. 18:15

Kaune atidarytas pirmasis A+ energinio naudingumo klasės verslo centras „Arka“ – investuota 14 mln. eurų

Verslo centras „Arka“
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr. / Verslo centras „Arka“

Kauno Karaliaus Mindaugo prospekte, šalia griaunamo „Respublikos“ vaiduoklio, veiklą pradeda 14 mln. eurų atsiėjęs stiklinis kubo formos verslo centras „Arka“. Tai pirmasis aukščiausios energinio naudingumo klasės A+ biurų pastatas Kaune, kuriame net liftai funkcionuoja moderniai: aukštas, į kurį norima nuvykti, nurodomas ne lifte, kaip yra įprasta, bet išorėje, dar jo belaukiant.

0,44 ha užimančiame žemės sklype „Arką“ pastatė statybų ir darnios nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „YIT Kausta“, įmonių grupės „Imlitex Holdings“ užsakymu. Statybos buvo pradėtos prieš 17 mėnesių.

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Verslo centras „Arka“
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Verslo centras „Arka“

Dar nebaigtas statyti 7 aukštų verslo centras sulaukė didelio potencialių nuomininkų dėmesio – likus 8 mėnesiams iki atidarymo visos 8 245 kv. m ploto užimančios patalpos buvo išnuomotos. Vidutinė nuomai skirto ploto kaina – 13 eurų už kv. m. Kaina skiriasi nuo pastato aukšto, nuomojamo ploto dydžio. Bendras pastato plotas 11 661 kv. m.

Investavo 14 mln. eurų

Žaliavų prekybos įmonių grupę „Imlitex Holdings“ investuoti apie 14 mln. Eur į naujo verslo centro statybas paskatino tai, jog ji Kaune nerado didelių, kelių tūkstančių kvadratinių metrų ploto, modernių ir geroje vietoje esančių patalpų naujam savo biurui.

„Kai pradėjome šį projektą, daug kas mus vadino avantiūristais, bet neturėjome kitos išeities. Ilgai bandėme Kaune išsinuomoti, nusipirkti tinkamo dydžio patalpas. Tokias, į kurias nebūtų gėda užsienio svečių pasikviesti. Neradome. Teko statyti patiems. Nekilnojamojo turto plėtotoja mūsų įmonė tikrai netaps, toliau užsiimsime importu ir eksportu“, – atidarymo dieną tikino „Imlitex Holdings“ vadovas Renatas Augustinas.

„Tai tikra avantiūra. Tikras verslas, – pritarė ir Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas. – Karaliaus Mindaugo prospektas tampa visiškai kitokiu, negu jis buvo prieš penkerius metus. Manau, po kelių dešimtmečių šį laikotarpį kauniečiai prisimins lygiai taip pat, kaip ir tarpukario Kauno. Tuomet laikinoji sostinė klestėjo. Taip dabar klesti Karaliaus Mindaugo prospektas. Tikras Kauno renesansas. Miesto centras tuoj persikels į šią vietą.“

„Imlitex Holdings“ savo biurą įkūrė „Arkos“ 6 ir 7 aukštuose. 1–3 aukšto patalpos išnuomotos bankui „Swedbank“, 4 aukšte veikia bendradarbystės ir nedidelių biurų tinklas „Happspace“, o 5 aukšte įsikūrė IT kompanija „Helis“. Iš viso „Arkoje“ dirbs per 500 darbuotojų, kuriems pro langus atsivers vaizdas į Nemuno salą, kurioje per penkerius metus, tikimasi, bus įgyvendinti baseino, „Mokslo salos“ ir koncertų salės projektai.

Kiekviena pastate įsikūrusi įmonė turi darbuotojų poilsio patalpas, pramogų zonas. Sudarytos sąlygos ir į darbą dviračiais atvykstantiems darbuotojams – įrengtos ne tik saugomos dviračių stovėjimo vietos, bet ir specialios persirengimo patalpos. Be požeminės ir antžeminės automobilių stovėjimo aikštelės, bus įrengtos ir elektromobilių krovimo stotelės. „Imlitex Holdings“ planuose numatyta įsigyti ir elektromobilių, skirtų darbuotojų reikmėms.

Atgimė Karmelitų gatvė

„Arkos“ pavadinimas susijęs su pastato forma – pirmuosius du jo aukštus į dvi dalis dalija tarp jų besidriekianti istorinė Karmelitų gatvė. Virš jos iš viso iškilo penki pastato aukštai.

Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Verslo centras „Arka“
Aliaus Koroliovo / 15min nuotr./Verslo centras „Arka“

„Pastato statybai pasitelkėme sudėtingus inžinerinius ir technologinius sprendimus. Kad būtų atlaikytas toks milžiniškas svoris, virš gatvės esančioje perdangoje paklojome daugiau nei 20 metrų ilgio, metro pločio ir 1,6 metrų aukščio sijas. Sijų stiprumą didinome į kiekvieną iš jų įmontuodami po 90 įtempiamų 1,5 cm skersmens lynų, kurie buvo įtempiami keliais etapais, palaipsniui apkraunant sijas.

Verslo centras „Arka“ patrauklus savo geotermine šildymo sistema, o pažangios šildymo, vėsinimo ir vėdinimo sistemos užtikrins komfortiškas darbo sąlygas ištisus metus. Toks biurų pastatas yra pirmasis Kaune. Išskirtinis ir pastato fasadas. Verslo centro langų stiklai padengti specialiu šilkografiniu ornamentu, kuris ne tik puošia, bet ir saugo biurų patalpas nuo saulės kaitros“, – sako „YIT Kausta“ vadovas Kęstutis Vanagas.

„Arkos“ pavadinimas susijęs su pastato forma – pirmuosius du jo aukštus į dvi dalis dalija tarp jų besidriekianti istorinė Karmelitų gatvė. Virš jos iš viso iškilo penki pastato aukštai.

Architektūrinio projekto autorius architektas Gintautas Natkevičius sako, kad buvo galima pakeisti Karmelitų gatvės kryptį, nutiesiant ją aplink verslo centrą, tačiau buvo nuspręsta išlaikyti jos autentiškumą taip atiduodant duoklę miesto istorijai. Jis teigia pirmą kartą projektavęs tokią didelę arkos angą – ilgiausia jos pločio kraštinė siekia net 30 m.

„Konstruktoriams teko nelengva užduotis viską apskaičiuoti taip, kad tokio pločio arka atlaikytų viršutinių penkių aukštų svorį. Džiugu, kad jiems pavyko sėkmingai ją įveikti“, – sako G.Natkevičius.

Kitas iššūkis, anot jo, buvo pasiekti, kad stiklinis pastatas būtų įvertintas aukščiausio energinio naudingumo klase A+. Įprasta manyti, kad stikliniai pastatai žiemą per šalti, vasarą – per karšti. Reikėjo šį manymą sugriauti moderniais sprendimais.

Pasak pastato valdytojų, verslo centras „Arka“ gali būti naujo verslo rajono Kaune traukos centras. Tikima, kad kaimynystėje atsirasiantys nauji biurų pastatai sukurs sinergiją tarp juose įsikuriančių bendrovių ir aptarnaujančios infrastruktūros. Šiuo metu šalia vykdomi bene didžiausio Kaune būsimo verslo centro „Magnum“ statybos darbai. Likusi „Respublikos“ vaiduoklio dalis turėtų netrukus griūti.

Bendrovės vizualizacija/Verslo centras „Magnum“
Bendrovės vizualizacija/Verslo centras „Magnum“

Pastato nuoma besirūpinančios tarptautinės nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“ atstovų teigimu, Kauno biurų rinka vis dar yra 10 kartų mažesnė nei Vilniaus, bet ji sparčiai auga. Jie pastebi, kad naujos kompanijos, ateinančios į Lietuvos rinką, o ir Vilniuje įsikūrusios įmonės, aktyviai domisi Kauno biurų galimybėmis, nes mato didesnį potencialą čia augti dėl mažesnės konkurencijos darbo rinkoje. Tokiai plėtrai užtikrinti Kaune bus statoma daugiau naujų, modernių biurų pastatų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:43
01:56
00:12

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką