-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Kaune iškils laboratorijų centras KTU „M-Lab“ – rekonstrukcijai skirti 5 mln. eurų

Vietoj studentų laisvalaikio klubo „Kolegos“ iškilsiantis tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras KTU „M-Lab“ skelbia statybų pradžią – šiuo metu čia prasidėjo griovimo darbai. Planuojama, kad inovatyvių laboratorijų kompleksas duris atvers jau 2022 metais, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Laboratorijų centro KTU „M-Lab“ vizualas
Laboratorijų centro KTU „M-Lab“ vizualas / KTU nuotr.

Vienas iš būsimo Kauno technologijos universiteto (KTU) „M-Lab“ laboratorijų centro tikslų – modernių eksperimentinių ir prototipavimo laboratorijų sukūrimas. Daugiau nei 5 mln. eurų kainuosiančiu projektu bus rekonstruotas apie 4 tūkst. kvadratinių metrų ploto mokslo paskirties pastatas.

Centre veiksiančios laboratorijos bendroms veikloms apjungs skirtingas MTEPI (mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų) kompetencijas – biomedicinos inžinerijos, informatikos inžinerijos ir dirbtinio intelekto, elektronikos, aplinkos inžinerijos, biochemijos, biomechanikos, inovacijų ir antreprenerystės, pramoninio dizaino ir kitas mokslo kryptis – orientuotas į žmogaus gyvenimo kokybės gerinimo sprendimus bei mokslinių tyrimų stiprinimą per dirbtinį intelektą.

KTU nuotr./Laboratorijų centro KTU „M-Lab“ vizualas
KTU nuotr./Laboratorijų centro KTU „M-Lab“ vizualas

Pastato griovimo ir rekonstravimo darbus atliks beveik trisdešimt metų Lietuvoje veikianti UAB „Dzūkijos statyba“.

Technologijų raida diktuoja sparčios mokslinės veiklos plėtros poreikį, nepertraukiamo inovacijų diegimo būtinybę, atliepiant pasaulines tendencijas – tausoti resursus bei aplinką. Ekspertai visame pasaulyje diskutuoja, kad tvarios arba žalios architektūros ateitis – tai į bendruomenę orientuotos darbo erdvės, kuriose sudaromos sąlygos greitai realizuoti inovatyvias idėjas.

Tokią viziją pasirinko ir pirmąją vietą architektūriniame konkurse KTU „M-Lab“ pastatui projektuoti užėmusi „G.Janulytės-Bernotienės studija“, pasiūliusi tvarios architektūros projektą. Koncepcijos esmė – urbanizuotą studentų miestelio viešąją erdvę bei saugomą rekreacinių želdynų erdvę aktyviai įtraukti į „M-Lab“ statinio prieigų bei rekreacinių-poilsio viešųjų erdvių sistemą.

Pasak architektūrinio projekto autorių, siekiama sunaudoti kuo mažiau energijos – tiek statant pastatą, tiek jį eksploatuojant. Be to didelis dėmesys projekte skiriamas žmonių gerovei ir remiamasi ekologiniais sprendimais. Pasirenkamos atitinkamos erdvės, medžiagos, energetiniai sprendimai bei atliekų valdymo politika.

KTU nuotr./Rekonstrukcija
KTU nuotr./Rekonstrukcija

Vienas iš sprendimų – apželdinti stogai. Žali stogai saugo stogo dangą nuo perkaitimo vasaros metu. Be to, jie gerina ir saulės baterijų darbą. Tokie stogai akumuliuoja lietaus vandenį, kurio perteklius stiprių liūčių metu ne tik kad nėra panaudojamas, bet ir gali pridaryti žalos miesto tinklams.

Konkursas pastatui statyti paskelbtas dar 2020 metais ir yra dalis studentų miestelio atnaujinimo plano, siekiant kurti darnią, šiuolaikinius standartus atitinkančią bei studentams ir akademiniams darbuotojams patrauklią studijų infrastruktūrą. Tikimasi, kad laboratorijų centras taps vienu pagrindinių studentų miestelio traukos objektų.

Be KTU „M-Lab“ projekto, studentų miestelyje taip pat vykdomi ir kiti svarbūs, visuomenei bei universiteto bendruomenei aktualūs pokyčiai ir inovacijos. KTU Studentų miestelyje (Studentų g. 48) įsikūrusio Statybos ir architektūros fakulteto (SAF) erdvių rekonstrukciją planuojama užbaigti šių metų pabaigoje. Čia iškils multifunkcinis centras su visą parą veikiančia biblioteka. KTU taip pat per penkerius metus modernizuos beveik pusę savo turimų bendrabučių. Pirmasis naujam gyvenimui bus prikeltas Kaune, Gričiupio g. 13, stovintis dvylikaaukštis.

Be to, šiuo metu atnaujinamas modernizmo perlu vadinamas Cheminės technologijos fakulteto (CTF) A korpusas (V. Landsbergio-Žemkalnio suprojektuota buvusi LR Krašto apsaugos ministerijos Ginklavimo valdybos Tyrimų laboratorija Kaune).

Projektas finansuojamas 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų lėšomis pagal investicijų veiksmų programos 1 prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ 01.1.1-CPVA-V-701 priemonę „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų infrastruktūros plėtra ir integracija į europines infrastruktūras“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius