Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 8d. 19:07

Kurilų salos naujakurius vilios paskolomis būstui be palūkanų

Namas Kurilų salose
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Namas Kurilų salose

Kovodami su itin sparčiu gyventojų skaičiaus mažėjimu Rusijos Tolimuosiuose Rytuose, vietos pareigūnai nusprendė teikti paskolas be palūkanų žmonėms, norintiems įsigyti būstą Kurilų salose, rašo lenta.ru.

„Žmonės gali pasirinkti arba gyventi bute, arba statyti savo namą. Antruoju atveju savivaldybės pareigūnai parūpintų žemės sklypą“, – teigia Sachalino regiono gubernatorius Olegas Kozhmyako.

Jis pridūrė, kad paskolas be palūkanų finansuos vietinė hipotekos agentūra.

Šiuo metu Kurilų salose yra 364 daugiabučiai, iš kurių 44 yra netinkami gyventi. Vietos pareigūnai planuoja paskirstyti 17 mln. dolerių 9000 kvadratinių metrų naujo būsto statybai.

Šių metų balandį Rusijoje priimtas įstatymas, pagal kurį šalies piliečiai turi teisę nemokamai gauti hektarą žemės retai apgyventuose Tolimuosiuose Rytuose – didžiuliame regione, į kurį įeina Jakutija, Kamčiatka, Čiukotka, Primorjės kraštas, Chabarovskas, Amūras, Magadanas, Sachalinas ir Žydų autonominė sritis.

Tiesa, nemokamai gauto žemės sklypo naujieji savininkai negali nuomoti, parduoti ar atiduoti kam nors kitam bent penkerius metus.

Jakutijos atstovai, savo ruožtu, pranešė, kad yra pasiruošę gyvenimu čia susidomėjusiems rusams nemokamai duoti po 2,5 hektaro žemės.

Tokios iniciatyvos kritikai teigia, kad vien tik nemokamos žemės Tolimuosiuose Rytuose dalijimas naujų žmonių nepritrauks, nes regionas atokus, jame mažai infrastruktūros, o persikraustymo išlaidos aukštos.

Be to, kai kurie programą vadina populistine, kadangi vystyti verslą Tolimuosiuose Rytuose brangu, o vyriausybė vietoje to galėtų ūkininkams teikti pigesnes paskolas ir investuoti į infrastruktūrą.

Rusijos darbuotojų paieškos agentūros superjob.ru atliktos apklausos duomenimis, nepaisant laukiančių iššūkių, vienas iš dešimties rusų yra pasiruošęs persikraustyti į Tolimuosius Rytus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

02:40
06:21
02:48:11

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką