Dabar populiaru
15min be reklamos

Latvijos Konkurencijos taryba leido „Akropolis Group“ įsigyti prekybos centrą „Alfa“ Rygoje

Prekybos ir pramogų centrus „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose bei „Akropole“ Rygoje valdanti bendrovė „Akropolis Group“ gali užbaigti Rygos prekybos centro „Alfa“ įsigijimą. Latvijos konkurencijos taryba lapkričio 25-ą dieną Lietuvos grupei suteikė leidimą užbaigti Latvijos sostinėje įsikūrusio prekybos centro pirkimo-pardavimo sandorį, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Prekybos centras „Alfa“ Rygoje
Prekybos centras „Alfa“ Rygoje / Asmeninio archyvo nuotr.

„Akropolis Group“ per „Nasdaq Vilnius“ vertybinių popierių biržą pranešė, kad prekybos centrą „Alfa“ Rygoje valdančios Latvijos įmonės SIA „Delta property“ akcijų nuosavybės perėjimą planuojama įgyvendinti artimiausiu metu, pasirašytoje akcijų pirkimo-pardavimo sutartyje numatyta tvarka ir terminais.

„Latvijos Respublikos konkurencijos taryba atliko tyrimą dėl koncentracijos „Akropolis Group“ įsigyjant 100 proc. įmonės SIA „Delta property“ akcijų ir vienvaldę pastarosios bendrovės kontrolę bei nustatė, kad dėl numatomos koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose. Gavę besąlyginį leidimą koncentracijai (angl. unconditional merger clearance), sandorį ketiname užbaigti artimiausiu metu“, – sako Manfredas Dargužis, „Akropolis Group“ direktorius.

Šalių sutarimu, prekybos centro „Alfa“ pirkimo-pardavimo sandorio suma neatskleidžiama.

Rygoje prekybos centrą „Akropole“ valdanti Lietuvos bendrovė rugpjūtį pasirašė sutartį su įmone „AMD Holding“ dėl 100 proc. Latvijos bendrovės „Delta Property“ akcijų įsigijimo. Ši bendrovė nuosavybės teise valdo 9,7 hektaro žemės sklypą Brivibas gatvėje 372 ir čia stovintį pastatą, kuriame veikia 154 tūkst. kv. metrų bendro ploto prekybos centras „Alfa“.

Bendras prekybos centro „Alfa“ plotas siekia 154 tūkst. kvadratinių metrų, be automobilių aikštelės – 94 tūkst. kvadratinių metrų, nuomojamas prekybos plotas – 71 tūkst. kvadratinių metrų. Prekybos centre vienu metu galima parkuoti 1,75 tūkst. automobilių bei apsipirkti 210-yje parduotuvių.

„Alfa“ centre veikia tokių populiarių vietinių ir tarptautinių prekių ženklų kaip „Zara“, „Reserved“, „H&M“, „Euronics“, „Sportland“, „Kidzone“, „Cenuklubs.lv“, „Cinamon“, „Lido“, „McDonalds“ bei kitų parduotuvės ir paslaugų teikimo vietos. Maisto ir plataus vartojimo prekių parduotuvė – „Rimi“.

Prekybos centras „Alfa“ taps pirmuoju „Akropolis Group“ valdomu objektu, kurio nuo pat pradžių neišplėtojo pati bendrovė. Be to, sandorį užbaigus Ryga taps pirmuoju miestu, kuriame „Akropolis Group“ valdys du prekybos ir pramogų centrus.

„Alfa“ prekybos centras 2019 metais buvo iš esmės atnaujintas ir išplėstas, investavus apie 55 mln. eurų. 2019 m. duris atvėrusio Rygos „Akropole“ bendras plotas sudaro 97 tūkst. kvadratinių metrų, iš jų nuomojamas prekybos plotas – 61,1 tūkst., o biurų – 9,75 tūkst. kvadratinių metrų. Čia veikia apie 170 parduotuvių, įrengta 2,3 tūkst. parkavimo vietų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką