Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gruodžio 2d. 12:15

Lietuvą pagal nekilnojamojo turto nuomos kainų augimą lenkia tik Estiją

Asociatyvi nuotr.
123RF.com nuotr. / Asociatyvi nuotr.
Per pastaruosius dešimt metų būsto nuomos kainos Lietuvoje išaugo iki 109,1 proc. Lietuvą lenkia tik Estija, kur atitinkamos kainos augo labiausiai iš visų Europos šalių. Ši šalis taip pat užima pirmą vietą ir pagal būsto kainos augimą. Kokia padėtis vyrauja kitose šalyse aptaria Estijos bendrovės „RIA.com Marketplaces“ analitikai išanalizavę Baltijos šalių ir visos Europos rinkų duomenis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Auga ne tik nuomos, bet ir būsto kainos

Nuo 2010-ųjų iki 2021 m. būsto nuomos kainos išaugo beveik visose Europos šalyse. Paskutinių „Eurostat“ ataskaitų duomenimis, rekordinis augimas užfiksuotas Estijoje – +142,4 proc. Antrojoje ir trečiojoje vietose rikiuojasi Lietuva (+109,1 proc.) ir Airija (+65,6 proc.). Kainos sumažėjo tik dviejose šalyse: Graikijoje (-25,1 proc.) ir Kipre (-3,3 proc.). Latvijoje kainos padidėjo 36 proc.

2021 m. antrąjį ketvirtį, palyginus su tuo pačiu 2020 m. laikotarpiu, būsto nuomos kainos visoje Europoje augo 1,3 proc, tačiau Estija ir čia pasiekė rekordą. Apie tai kalba Estijos bendrovės „RIA.com Marketplaces“ valdybos pirmininkas Artiomas Umanecas.

„Lietuva ir Estija išsiskiria būsto nuomos kainų augimo tempais. Per pastaruosius dešimt metų būsto nuomos kainos išaugo beveik 150 proc. 2021 metais būsto kainos vidutiniškai išaugo daugiau kaip 16 proc, o nuo 2010 – beveik 133 proc. Ekspertai prognozuoja, kad kainos augs ir toliau, nes nuolat brangsta statybinės medžiagos“, – sako A.Umanecas.

NT nuoma – sėkminga investicija

Pasak A.Umaneco, estai pirmieji iš Baltijos šalių pradėjo statyti nuomojamą būstą – ir neprašovė: „Taline dar prieš kelis metus pradėjo dygti būtent nuomai skirti daugiabučiai. Galima konstatuoti, kad juos pamėgo daugelis pirkėjų. Iš poros šimtų butų šiuo metu laisvi vos keli. Todėl toks verslas – labai sėkminga investicija“, – sako A.Umanecas.

Šiuo metu dviejų kambarių buto nuoma Vilniuje, Taline, ar Rygoje kainuoja apie 450-600 eurų per mėnesį. Nuomojamo būsto skaičius per pandemiją kardinaliai nepakito nei Estijoje, nei kitose Baltijos šalyse. Vien tik Taline trūksta dešimčių tūkstančių butų, vadinasi, kainos ir toliau augs.

Pasak A.Umaneco, nuomojamo būsto paklausa didėja ir Ukrainoje: „Vien tik šiemet būsto nuomos paklausa Ukrainoje išaugo apie 20 proc. Šiuo metu vien Kijeve nuomojama per 18 tūkst. būtų. Nors per pandemiją rinka buvo šiek tiek susitraukusi, šiuo metu ji grįžta į 2019 m. lygį. Nuomos kainos jau pašoko bent 10 proc. ir po truputį toliau auga“, – teigia A.Umanecas.

Bendrovės nuotr./Diagrama
Bendrovės nuotr./Diagrama

Šiuo metu vėl fiksuojamas nekilnojamojo turto kainų augimas, panašus į tą, kuris šiuo metu stebimas Estijoje. Čia kainą taip pat didina augančios statybinių medžiagų kainos ir mažėjanti pasiūla.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką