Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 6d. 16:27

Lietuvių parduotą „Snoro“ vilą prancūzai jau perparduoda už dvigubai didesnę kainą

Buvusi „Snoro“ vila – ir vėl ant prekystalio
NP nuotr. / Buvusi „Snoro“ vila – ir vėl ant prekystalio

Bankrutavusio banko „Snoras“ administratoriaus ką tik parduotą vilą Nicoje jau prancūzai pardavinėja dviguba kaina. Nicoje veikianti nekilnojamojo turto agentūrą „Snorui“ priklausiusią vilą parduoda už 3,7 mln. eurų. Nicoje dirbantis nekilnojamojo turto brokeris lietuvis neabejoja, kad „Snoro“ bankroto administratorius vilą pardavė stebėtinai pigiai.

Rugpjūčio 31 dieną „Snoro“ administratorius Gintaras Adomonis paskelbė, kad už vilą jūros pakrantėje pavyko gauti gerą kainą – 1,95 mln. eurų.

Džiaugėsi suderėta kaina

„Realybė tokia, kad pastatas daug metų stovėjo nenaudojamas, jo prekinė vertė nuolat mažėjo ir mes labai džiaugiamės, kad objektą pavyko parduoti brangiau nei kreditorių nustatyta pradinė kaina“, – pranešime spaudai cituotas „Snoro“ bankroto administratorius G.Adomonis.

NP nuotr./Buvusi „Snoro“ vila – ir vėl ant prekystalio
NP nuotr./Buvusi „Snoro“ vila – ir vėl ant prekystalio

Tačiau Prancūzijos nekilnojamojo turto ekspertams realybė pasirodė kitokia. Agentūra „Nice Properties“ šią išvaizdžią vilą parduoda jau už 3,7 mln. eurų.

Vilą iš „Snoro“ administratoriaus įsigijo supaprastintos formos akcinė bendrovė „BS INVEST“, registruota Nicoje. O „Nice Properties“ greičiausiai yra prekybos tarpininkas.

15min rado skelbimą, kuris įrodo, už kiek vila yra pardavinėjama šiuo metu.

Tačiau G.Adomonis nemato nieko keista. „Buvęs bankroto administratorius Neilas Cooperis irgi pardavinėjo šią vilą už daugiau nei 3 milijonus eurų, tačiau jam nepavyko parduoti“, – 15min teigė G.Adomonis. Todėl jis tebėra įsitikinęs, kad kaina, už kurią parduota vila prancūzams, yra gera.

„Praėjusiais metais atlikome turto vertinimą, ir suma buvo panaši kaip mes gavome už ją pinigų“, – sakė bankroto administratorius.

Nicos lietuvis: taip nebūna

Tačiau su tuo negali sutikti lietuvis Dainoras (pavardė redakcijai žinoma), kuris Nicoje užsiima nekilnojamojo turto prekyba. „Nežinau, gal blogai kas ją įvertino. Bet jeigu ji iškart pardavinėjama už dvigubą kainą – vadinasi, kažkas tikrai negerai, kažkas pasidalino“, – 15min teigė jis.

Beje, lietuvis teigė nematęs jokių skelbimų apie „Snoro“ bankroto administratoriaus parduodamą vilą Nicoje. Nors sukasi šiame versle jau seniai.

„Apie tai sužinojau tik iš lietuviškos žiniasklaidos. Gal čia kas klaidą padarė? Juk pirkėjas dar turėjo sumokėti 6 proc. pirkimo mokestį. Mane šokiravo tai, kad agentūra iškart įdėjo skelbimą su dviguba kaina. Taip nebūna“, – sakė Dainoras.

Nespėjo net perdažyti

Beje, Nicos savivaldybė pirmiausia turėjo teisę įsigyti šį pastatą, tačiau juo nesusidomėjo. Tačiau kodėl perpardavėjai taip brangiai parduoda „Snorui“ priklausiusią vilą?

„Gal jie ką padažė, patvarkė. Žinot, NT agentūros taip elgiasi visur – patvarko ir parduoda“, – sakė G.Adomonis.

„Snoro“ nuotr./„Snoro“ vila Nicoje
„Snoro“ nuotr./„Snoro“ vila Nicoje

Tačiau Dainoras teigė, kad tai netiesa – NT agentūra iškart, kai tik jį įsigijo, paskelbė pardavinėjanti pastatą.

Kokia vilos būklė šiuo metu? Bankroto administratorius tik užsiminė, kad už jos nepriežiūrą buvo baustas buvęs „Snoro“ administratorius. Mat nenaudojama ji stovi dar nuo 2008 metų.

„Buvome suradę žmogų, kuris vedžiotų pirkėjus. Žinote, vila yra aptrupėjusi, nors stovi prestižinėje vietoje“, – teigė G.Adomonis.

„Snorui“ priklausiusi vila stovi nuostabioje vietoje, o jos langai atsigrežę į Viduržemio jūrą. Beje, vila yra Promenade des Anglais tęsinyje. Toje pačioje promenadoje liepos 15 dieną su islamistais siejamas tuniseitis sunkvežimiu traiškė žmones.

Skelbime teigiama, kad vilai reikalingas remontas. 375 kv. metrų viloje yra 4 miegamieji kambariai.

„Snoras“ įsigijo, bet nieko nedarė

Kreditorių komiteto nustatyta pradinė vilos Nicoje pardavimo kaina siekė 1,8 mln. eurų.

„Šiandien galime tik spėlioti, kam bankui reikalinga vila Viduržemio jūros pakrantėje, tačiau savo laiku sprendimą ją įsigyti „Snoras“ motyvavo ketinimu steigti ten savo filialą ir gyventojų aptarnavimo skyrių“, – sakė BAB „Snoras“ bankroto administratorius G.Adomonis.

„Snoro“ banko veikla Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimu buvo sustabdyta 2011 metų lapkričio 16 dieną, lapkričio 24 dieną Lietuvos bankas kreipėsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo, o bankroto byla „Snorui“ buvo iškelta 2011 metų gruodžio 7 dieną.

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką