Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 5d. 17:14

Lietuvos būsto rūmai susirinkimus daugiabučiuose siūlo organizuoti nuotoliniu būdu

Daiva Matonienė
Lietuvos būsto rūmų nuotr. / Daiva Matonienė

Lietuvos būsto rūmai kreipiasi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Aplinkos ministeriją ir prašo keisti esamą teisinį reglamentavimą dėl informacijos daugiabučiuose teikimo, susirinkimų juose organizavimo. Kreipimesi siūloma sudaryti galimybę savininkams patiems pasirinkti informacijos gavimo būdą kitomis priemonėmis, o susirinkimus organizuoti nuotoliniu būdu.

Lietuvos būsto rūmai atsižvelgdami į susiklosčiusią situaciją dėl COVID-19 ligos plitimo grėsmės, kreipiasi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę ir Aplinkos ministeriją dėl egzistuojančio poreikio skubiai keisti esamą teisinį reglamentavimą,  susijusį su informacijos teikimu bendrojo naudojimo objektų patalpose butų ir kitų patalpų savininkams bei daugiabučių namų bendrijų, jungtinės veiklos sutarties įgaliotų asmenų ir bendrojo naudojimo objektų administratorių organizuojamais ir vykdomais savininkų susirinkimais / balsavimais dėl bendrojo naudojimo objektų atnaujinimo darbų.

Dabartinė situacija: einama tiesiai į ligos židinį

„Situacija yra tokia, kad savininkams nėra sudaryta sveikatai saugi aplinka, į jų poreikius bei interesus neatsižvelgiama, neišnaudojamos elektroninės priemonės gauti ir teikti informaciją.

Teikiant informaciją bendrojo naudojimo objektų vietose ir kabinant informaciją skelbimų lentose, neišvengiamai kyla pavojus dėl COVID-19 ligos plitimo grėsmės“, – teigia Lietuvos būsto rūmų prezidentė Daiva Matonienė.

Dar 2020 m. pavasarį buvusi situacija atskleidė, kad virusas itin greitai plinta daugiabučiuose namuose. Todėl būtina apsaugoti asmenis nuo pavojingo būriavimosi vienoje vietoje, bendrojo naudojimo objektų patalpose prie skelbimų lentų ar pašto dėžučių. Virusas plinta ir per paviršius, todėl tokių pranešimų teikimas bendrojo naudojimo objektų laiptinėse ar į pašto dėžutes tik pagreitina jos plitimą.

Neišnaudojamos skaitmeninės galimybės

Pandemijos metu virtuali erdvė tapo išsigelbėjimu ir darbo įrankiu. Tačiau senų teisinių reglamentų besilaikantys savininkai, administratoriai ir daugiabučių namų bendrijų atstovai atskirti nuo technologijų, kurios užtikrintų ne tik administratorių ir gyventojų saugumą, bet ir greičiau bei efektyviau padėtų spręsti skubius klausimus.

Atkreiptinas dėmesys, kad dabartinis reglamentavimas apsunkina informacijos teikimą savininkams ir visiškai nesustabdo COVID-19 ligos plitimo. Atsižvelgiant į tai, Lietuvos būsto rūmai siūlo tobulinti teisinį reguliavimą, kad patys savininkai galėtų pasirinkti dėl informacijos gavimo būdo kitomis priemonėmis. Taip pat peržiūrėti susirinkimo organizavimo nuotoliniu būdu galimybes. Šiai dienai, teisės aktai neįtvirtina galimybės būsto valdytojams susirinkimus organizuoti nuotoliniu būdu.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką