Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 2d. 11:44

Mano brangusis remontas – ar šiame gyvenimo etape įmanoma sutaupyti?

Hanner
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Hanner

Kraustantis į naują būstą stambūs pirkiniai veja vienas kitą. Tokiems dalykams, kaip glaistas ar vonios vamzdis, kurie visą gyvenimą neatrodė didžiulės brangenybės, staiga reikia pakloti tiek, kad būsimai lovai numatytas biudžetas tampa vis labiau „apkramtytas“. Kaip išvengti situacijos, kai turėsite suremontuotą butą be lovos arba be sofos? Kaip atidžiai planuoti, susidėlioti prioritetus ir kaip sutaupyti pataria daugybės butų įrengimą stebėjęs bendrovės „Hanner“ pardavimų vadovas Rytis Zaloga.

Santechnika – brangiausia, bet taupyti šioje srityje nepatartina

R. Zalogos teigimu, vonios kambariui reikėtų planuoti atsidėti apie 30 - 40 proc. viso būsto įrengimo biudžeto. Nors ši patalpa dažniausiai būna viena mažiausių visame bute, čia tikrai nesunku apsiskaičiuoti dėl lėšų poreikio. Kas čia kainuoja brangiausiai?

„Didžiausią vonios įrengimo biudžeto dalį sudaro santechnika – dušo įrengimai, vandens maišytuvai bei vonios keramika – praustuvai, klozetas ir t.t. Plytelės ir vonios baldai įprastai sudaro mažesnę biudžeto dalį“, – sako R. Zaloga.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./„Hanner“ statomo daugiabučio vonios įrengimo darbai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./„Hanner“ statomo daugiabučio vonios įrengimo darbai

Jis pataria didesnę sumą suplanuoti santechnikai - įsigyti kokybiškus vandens maišytuvus, vonios keramiką, kad vėliau netektų mokėti antrą kartą, perkant naujus vietoje sugedusių.

Nupirkti ir įrengti vonią galima pigiau, nes įrenginėjant dušą, jam reikalinga brangesnė santechnika, sudėtingesnis ir jo įrengimas. Tačiau vonia užims daugiau vietos.

„Verta rinktis patikimus santechnikos tiekėjus ir gamintojus, nes tai įranga, kuria naudositės kiekvieną dieną, todėl rekomenduojame pirkti tai, kas patikimai tarnaus ne vieną mėnesį. Geriau sumokėti brangiau dabar, negu praėjus porai mėnesių turėti vargo keičiant sugedusią santechniką nauja. Na, o renkantis plyteles atsiranda daugiau erdvės bandantiems sutaupyti: paieškojus galima rasti kokybiškų, tačiau nebrangių keraminių plytelių, be to, itin taupant, plyteles galima naudoti tik grindims ir dušo ar vonios zonos sienai, o visas kitas sienas dažyti vandeniui ir drėgmei atspariais dažais – tai padės sumažinti vonios įrengimui reikalingą sumą“, – pataria bendrovės „Hanner“ pardavimų vadovas.

Pastaruoju metu, taupant erdvę būstuose, vis dažniau įrengiama dušo kabina vietoj vonios – ypač vieno kambario, studijos tipo būstuose. O kas kainuotų pigiau?

„Nupirkti ir įrengti vonią galima pigiau, nes įrenginėjant dušą, jam reikalinga brangesnė santechnika, sudėtingesnis ir jo įrengimas. Tačiau vonia užims daugiau vietos, ji gali būti mažiau patogi vyresnio amžiaus žmonėms – į visą tai būtina atsižvelgti planuojant vonios kambarį“, – abu variantus palygino R. Zaloga.

Natūralumas – vertybė, bet neužverskite virtuvės medžio masyvu

Keliaujame iš vonios į virtuvę ir čia neabejotinai daugiausia kainuoja virtuvės baldai. Ar galima ką nors padaryti, kad šis pirkinys būtų mažiau skausmingas piniginei?

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Virtuvės įrengimo darbai „Hanner“ statomame daugiabutyje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Virtuvės įrengimo darbai „Hanner“ statomame daugiabutyje

„Planuojant virtuvę patariame pagalvoti apie jos funkcionalumą bei įvertinti, ar tikrai naudositės visomis buitinės technikos funkcijomis už kurias gali tekti mokėti brangiau. Čia išlaidos pasiskirstys korpusiniams baldams ir santechnikai bei buitinei technikai“, – sako R. Zaloga.

Jo teigimu, renkantis korpusinius baldus, ne visada verta išlaidauti masyviems medžio masyvo baldams. Jie brangesni, sunkesni ir, kaip pastebi dizaineriai, apsunkina erdvę. Modernios, kokybiškos baldinės plokštės yra pigesnės ir suteikia platesnes galimybę rinktis iš įvairių spalvų, raštų, blizgių, matinių, reljefinių paviršių. Šių plokščių paviršiai taip pat kainuos pigiau nei akmens masės ar kiti stalviršio sprendimai.

„Reikšmingą virtuvės baldų išlaidų dalį sudaro stalčiai ir jų mechanizmai, todėl planuojant virtuvės baldus reikia įvertinti, kiek stalčių jums tikrai reikės, kiek jų kasdien naudosite. O visose kitose virtuvės baldų dalyse rinkitės spinteles su vidinėmis lentynomis. Šitaip sumažinsite savo išlaidas virtuvės baldams“, – pataria „Hanner“ pardavimų vadovas.

Ateičiai galima atidėti tokius pirkinius, kaip interjero akcentus, pavyzdžiui, toršerai, kilimai, taip pat tokius antro būtinumo baldus, kaip komodos, kavos staliukai ar knygų lentynos.

Likusią virtuvės įrengimo išlaidų dalį sudarys buitinė technika. R. Zaloga ir šioje srityje pataria rinktis patikimus tiekėjus ir žinomus prekės ženklus, nes ir kaitlentę, ir šaldytuvą naudosite kasdien, o jiems sugedus patirsite nemažai nepatogumų.

„Sutaupyti galite ramiai įvertinę, ar jums reikalingi naujausi viryklių, šaldytuvų modeliai, ar tiks ir senesni modeliai, galbūt su mažiau (ir rečiau naudojamų) funkcijų, tačiau savo darbą puikiai atliekantys gaminiai. Bet kokiu atveju, įsirengiant butą reikės kaitlentės, orkaitės, šaldytuvo, skalbimo mašinos, greičiausiai ir indaplovės. Na, o smulkesnė buitinė technika, kaip mikrobangų krosnelės, kavos aparatai tikrai gali palaukti“, – teigė pašnekovas.

Kodėl reikėtų pradėti nuo sąmatos?

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Nacionalinio interjero konkurso“ pradžia
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Nacionalinio interjero konkurso“ pradžia

Tačiau pirmiausia remontas turi prasidėti ne nuo pirkinių, o nuo keleto savaitgalių, skirtų buto įrengimo biudžeto sudarymui ir skirtingų apdailos medžiagų, reikalingos įrangos kainų pasitikrinimui.

„Prieš pradedant darbus patariu paskirti šiek tiek laiko biudžeto sudarymui ir reikalingos įrangos, darbų kainų įvertinimui. Remonto sąmatoje įtraukite išlaidas visiems svarbiausiems įrengimo darbams ir pirkiniams: grindų dangai, tapetams ir sienų dažams, durims, baldams, santechnikai ir vonios, tualeto, virtuvės keramikai, būtiniausiai buitinei technikai ir pan. Tokio biudžeto parengimas atims šiek tiek laiko, tačiau vėliau padės dvejopai: pirmiausia, rinkdami kainas aplankysite kelias parduotuves, atrasite sau patinkančius variantus ir sužinosite skirtingų variantų, medžiagų ar baldų kainas.

Reikšmingą virtuvės baldų išlaidų dalį sudaro stalčiai ir jų mechanizmai, todėl planuojant virtuvės baldus reikia įvertinti, kiek stalčių jums tikrai reikės, kiek jų kasdien naudosite.

Antra, susirašę sumas ir paskirstę jas proporcingai kiekvienai namų daliai bei įrengimo darbams, neatsidursite situacijoje, kai nusipirkę patikusį parketą, pamatysite, kad baldams, deja, reikės taupyti papildomai, ilgiau nei planavote,“, – sako „Hanner“ pardavimų vadovas.

Kas – būtina, o kas gali ir palaukti?

R. Zaloga sako, jog pirmiausia lėšas vis dėlto reikėtų skirti įrengimo medžiagoms ir darbams. Nes jeigu nusipirksite norimą sofą, tačiau nebeužteks grindų dangai ir jos klojimui, įsikurti naujuose namuose vis tiek bus neįmanoma.

„Pirmiausiai būtina nusipirkti medžiagas grindims, keramikos plyteles, tapetus, santechniką, duris ir atlikti būtinuosius apdailos darbus. Suplanavus šiuos pirkinius ir jiems būtinas sumas, galima pereiti prie būtiniausių baldų, be kurių gyventi vargu ar galėsite: virtuvės baldų, buitinės technikos, lovų ir spintų. Pavyzdžiui, konkrečios buitinės technikos reikės planuojant virtuvės baldus (kurie yra gaminami kelis mėnesius), todėl šių pirkinių išskirti ir atidėti neišeis. Na, o trečiuoju etapu galima nusimatyti tokius pirkinius, kurie pačiomis pirmosiomis gyvenimo naujame bute dienomis dar nėra gyvybiškai būtini, tai yra svetainės baldai, komodos, knygų lentynos ir pan. Tiesa, nemažą sumą reikės nusimatyti ir užuolaidoms, mat be jų gyventi ir miegoti nebus patogu“, – pagrindinius naujakurių pirkinius vardino R. Zaloga.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Agnės Kisielienės kurtas interjeras
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Agnės Kisielienės kurtas interjeras

Kokius baldus ir aksesuarus galima įsigyti kiek vėliau, praėjus keliems mėnesiams po įsikraustymo?

„Ateičiai galima atidėti tokius pirkinius, kaip interjero akcentus, pavyzdžiui, toršerai, kilimai, taip pat tokius antro būtinumo baldus, kaip komodos, kavos staliukai ar knygų lentynos gali palaukti, kol namuose įsikursite. Jau įsikūrę matysite, kur kokio elemento dar trūksta, tad su smulkesniais pirkiniais skubėti neverta“, – sako R. Zaloga.

Kas trečias butas „Hanner“ projektuose perkamas pilnai įrengtas

Statistika rodo, jog vis daugiau naujakurių nusprendžia apdailos darbų vargą atiduoti butų plėtotojams, o savo dėmesį skirti malonesniems darbams, tokiems kaip baldų paieška.

Jeigu prieš kelerius metus tik kas dešimtas naujas butas buvo perkamas su

Vidutinį 50-ies kvadratinių metrų butą su „ECO“ apdaila galime įrengti nuo 11250 eurų.

plėtotojų atlikta apdaila, tai dabar „Hanner“ skaičiuoja, jog kas trečias butas pirkėjams atiduodamas jau visiškai įrengtas – betrūksta atsivežti baldus. R. Zaloga plačiau paaiškina, kokias apdailos kainas „Hanner“ siūlo savo statomuose daugiabučiuose.

„Hanner“ siūlo tris apdailos standartus: mažiausiai kainuoja „ECO“ apdaila – nuo 205 eurų už kv. metrą, „Standart“ apdailos įrengimas kainuos nuo 225 eur už kv. metrą, na o „Premium“ apdaila –nuo 245 eur už kv. metrą. Vidutinį 50-ies kvadratinių metrų butą su „ECO“ apdaila galime įrengti nuo 11250 eurų, tačiau galutinė suma priklauso ir nuo kliento norų bei pageidavimų. Už tokią sumą būstas įrengiamas nuo lubų iki grindų ir durų, į šią kainą įskaičiuotas apšvietimas, santechnika, keramikos plytelės – gyventojui lieka tik išsirinkti savo baldus ir buitinę techniką“, – sako R. Zaloga.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką