Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Misionierių sodų“ statytojai jaučiasi persekiojami ir grasina kreiptis į Tarptautinį arbitražo teismą

Ant Vilniaus Išganytojo kalvos statomas daugiabučių projektas „Misionierių sodai“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ant Vilniaus Išganytojo kalvos statomas daugiabučių projektas „Misionierių sodai“
Šaltinis: 15min
1
A A

Sostinės Subačiaus gatvėje, ant Išganytojo kalvos, daugiabučius statanti bendrovė „Misionierių namai“ spaudai išplatino pranešimą, kuriame kaltina institucijas persekiojimu. Įmonės akcininko atstovas kreipėsi į Vyriausybę su prašymu inicijuoti tarpinstitucines derybas. Nepavykus to padaryti, bendrovė žada kreiptis į Tarptautinį arbitražo teismą.

Bendrovės „Misionierių namai“ išplatintame pranešime teigiama, kad Kultūros ministerija, jai pavaldus Kultūros paveldo departamentas ir Vilniaus miesto savivaldybė bendrovei suteikė teisę statyti gyvenamąjį kompleksą „Misionierių sodai“, tačiau šią teisę dabar ginčija kitos institucijos: Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija (VTPSI) ir Valstybinė kultūros paveldo komisija (VKPK).

Pasak įmonės „Misionierių namai“ akcininko atstovo Mindia Gadaevi, nors įmonė statybos leidimą gavo sausį ir darbai vyko pusmetį, VTPSI ir VKPK birželio mėnesį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu inicijuoti bylą teisme. Jo nuomone, bendrovė yra persekiojama.

„Tapau situacijos įkaitu – vienų valstybinių institucijų patvirtintus projektus ir išduotus leidimus prašo anuliuoti kitos. Įšaldytos investicijos, beveik 10 metų tvarkomi dokumentai ir, galiausiai, tarpinstitucinis kompetencijų kvestionavimas. Jau dabar patiriame nemenkus nuostolius, o, sustabdžius projektą, nuostoliai tik didės“, – teigia jis.

Bendrovės akcininkas kreipėsi į Vyriausybę ir prašo, vadovaudamasis investicijų apsaugos sutartimi, inicijuoti tarpinstitucines derybas, kurios, esą, padėtų užtikrinti investuotojo teises.

„Esame įsitikinę, kad prašymas nutraukti teisėtas statybas, vykdomas pagal specialųjį planą, kurį tikrino ir tvirtino atsakingos šalies institucijos, pažeidžia tarptautinės ir nacionalinės teisės reikalavimus užtikrinti investicijų apsaugą ir teisinio reguliavimo aiškumą bei stabilumą. Taip pat manome, kad tai pažeidžia ir tarptautinį susitarimą dėl investicijų skatinimo bei apsaugos, kurį Lietuvos ir Gruzijos vyriausybės pasirašė 2005 metais“, – sako M.Gadaevi.

VIDEO: Ant Vilniaus Išganytojo kalvos statomas daugiabučių projektas „Misionierių sodai“

Jo teigimu, jeigu investuotojo teisių užtikrinimo nepavyks išspręsti taikiai, jis žada kreiptis į Tarptautinio arbitražo teismą.

Bendrovė „Misionierių namai“ 2007 metais savivaldybės rengtame aukcione išsinuomojo 1 ha ploto teritoriją Subačiaus gatvėje už 16 mln. eurų. Ant Išganytojo kalvos planuota pastatyti penkis dviaukščius namus, kuriuose būtų įrengta apie 100-as butų.

Anksčiau skelbta, kad projekto „Misionierių sodai“ statybas planuota baigti 2019 metų gruodį, o bendros investicijos į projektą turėtų siekti apie 40 mln. eurų.

Statybas vykdo bendrovė „Misionierių namai“, kurios pagrindinis akcininkas – Kipre registruota įmonė „HJKM Holdings Limited“, o pastarąją valdo gruzinų verslininkas Romanas Pipia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką