Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokslininkai kuria „Mokslo salos“ centro koncepciją ir turinį

Konkurso laimėtojų projektas
Konkurso laimėtojų projektas
Šaltinis: 15min
0
A A

Priešpaskutinę balandžio savaitę Kaune buvo atvykę mokslininkai iš Europos, kurie padėjo kurti „Mokslo salos“ centro koncepciją ir turinį. Planuojama, kad mokslo centrų ekspertai galutinius savo darbo rezultatus pateiks iki gegužės pabaigos. Taip pat skelbiama, kad techninis mokslo centro projektas bus pradėtas rengti antroje šių metų pusėje, rašoma pranešime spaudai.

„Lietuvoje ne visi gerai supranta, kas tai yra mokslo centras arba mokslo muziejus. Paprastai kalbant, tai yra ketvirtos kartos įstaigos, kuriose visuomenė ypatingu, unikaliu būdu supažindinama su technologijomis, mokslo pasiekimais. Kaune suburti ekspertai – tai žmonės su didele patirtimi, kurie sutiko ja pasidalinti. Tai be galo svarbu kuriant Kauno mokslo centro turinį“, – teigė Lietuvos mokslo akademijos atstovas Rolandas Maskoliūnas.

Vienos dienos trukmės sesijoje mokslininkai iš Europos dalinosi įžvalgomis, susijusiomis su mokslo centrų ekspozicijų kūrimu, lankytojų pritraukimu, centrų finansavimo bei bendradarbiavimo modeliais. Sukaupta informacija po mėnesio nuguls specialioje ataskaitoje, kuria bus remiamasi kuriant „Mokslo salos“ turinio koncepciją.

„Parengtos rekomendacijos palengvins būsimus sprendimus. Žinodami, kas geriausiai veikia skirtingoms grupėms, žinodami apie tai, kas kiek kainuoja ir kiek užtrunka laiko, mes galėsime lengviau apsispręsti dėl Kaune kuriamo mokslo centro koncepcijos“, – sakė R.Maskoliūnas.

Praėjusių metų vasarą įvyko „Mokslo salos“ tarptautinis architektūrinis konkursas, kurio laimėtojais paskelbtas Ispanijos ir Australijos architektų biuras „SMAR Architecture Studio“. Planuojama, kad techninis mokslo centro projektas po derybų su architektais bus pradėtas rengti antroje šių metų pusėje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką