Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 16d. 21:30

Namelis ant vištos kojos – 6 metrų aukštyje kabantis būstas

Namelis ant vištos kojos
Rasmus Norlander, Espen Surnevik, Maren Hansen nuotr. / Namelis ant vištos kojos

Nuomojami originalūs nameliai ant pastolių – tai pirmieji projekto PAN-cabin prototipai, kuriuos užsakė milžiniško Norvegijos miškų ploto savininkai. Kadangi teritorija driekiasi pasienio ruože, ji vadinama Finnskogen (liet. suomiški miškai). Kol kas pastatyti du nameliai, bet planuojama dar dviejų statyba. Vidaus plotas siekia apie 40 m², bendras patalpų aukštis – 5,4 m. Antresolėje įrengta miego zona, joje stovi dvigulė lova, o apačioje galima suguldyti dar 4 žmones. Sienose paslėptos papildomos miego vietos gali būti atveriamos tik prireikus.

Projekto autorius: Espen Surnevik

Užsakovas: PAN-tretopphytter

Vieta: Jesosenas (Gjesåsen), Norvegija

Įgyvendinta: 2018 m.

Plotas: 40 m²

Rasmus Norlander, Espen Surnevik, Maren Hansen nuotr./Namelis ant vištos kojos
Rasmus Norlander, Espen Surnevik, Maren Hansen nuotr./Namelis ant vištos kojos

Namukai turi savarankišką elektros ir vandentiekio sistemą, šildymą. Vonios kambarys su dušu leidžia jaustis komfortiškai, o pro didžiulius langus galima grožėtis medžių viršūnėmis ir stebėti miško gyvenimą iš visų patalpų. Elegantiška juoda virtuvė – ryškiausias interjero akcentas, tačiau visur vyrauja papildantys juodi grafiniai elementai: turėklų tinklas, ranktūriai, sulankstomųjų lovų kraštai, šviestuvai, langų rėmai, rankenos, jungikliai. Fasadas, stogo čerpės ir pastoliai – taip pat juodi. Žiemos metu ant tamsių išorinių paviršių išryškėja sniego sukurtas piešinys, tad namelis tarsi susilieja su aplinka ir tampa vos pastebimas.

Rasmus Norlander, Espen Surnevik, Maren Hansen nuotr./Namelis ant vištos kojos
Rasmus Norlander, Espen Surnevik, Maren Hansen nuotr./Namelis ant vištos kojos

Pagrindine namelio konstrukcine medžiaga pasirinktas plienas: dėl jo būstas kybo net 6 m aukštyje. Apdailai naudojamas juodas oksiduotas cinkas ir juodas plienas. Konstrukcijų matmenys, skersmuo ir tvirtumas skiriasi – atlikus bandymus, buvo išrinktas geriausias variantas, apgalvota kiekviena detalė ir jos funkcija, taip pat atsižvelgta ir į estetinį vaizdą. Vidaus apdaila – pušies mediena, o tekstilės gaminiai buvo pagaminti iš vietinės vilnos. Interjerui daug dėmesio neskiriama, nes siekta sukurti kuo funkcionalesnį, ergonomiškesnį miško namelį, kurio grožio epicentru taptų vaizdas pro langus. O štai išorinė stilistika pavergia žavesiu. Moderni namelio ant vištos kojos versija atrodo itin intriguojančiai, o paslaptingumo suteikia atoki sraigtinių laiptų laiptinė tinklinėmis „sienomis“, kurią su namu jungia lieptelis. Lieptelį galima naudoti ir kaip balkoną.

Rasmus Norlander, Espen Surnevik, Maren Hansen nuotr./Namelis ant vištos kojos
Rasmus Norlander, Espen Surnevik, Maren Hansen nuotr./Namelis ant vištos kojos

Architekto Espeno Surneviko projektams būdingas norvegiškų tradicijų puoselėjimas ir tikėjimas, jog vietovaizdis ir kultūra suteikia didžiulių galimybių augti architektūros potencialui. Apibūdindamas PAN-cabin, autorius džiaugiasi rezultatu, tinkamu įvairiam landšaftui. Anot jo, tokį namelį galima būtų pritaikyti tiek Sacharos dykumoje, tiek Andų kalnuose. Toks architektūrinis rezultatas pasiektas konstrukcijas ir struktūras pateikiant kūrybiškai, meniškai ir sužadinant žmogaus emocijas, nostalgiškus jausmus. Panašūs projektai pasiseka ne dėl stilistikos, o gebėjimo prisitaikyti prie unikalių poreikių, susijusių su vietine gamta, klimatu, medžiagomis. To visuma sukuria klientus ir svečius džiuginančią pojūčių dermę, kuri įkvepia ir primena, jog paprastumas ir aiškumas kartais kur kas stipriau paliečia širdyje nešiotus jausmus.

interjeras.lt
Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką