Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 30d. 06:00

Namo kepurė: keturi žingsniai ilgamečio stogo link

Namo kepurė: keturi žingsniai ilgamečio stogo link
Partnerio nuotr. / Namo kepurė: keturi žingsniai ilgamečio stogo link

Lietuvoje suomių kompanijos „Ruukki“ vardas jau kelis dešimtmečius siejamas su ypatingai aukštos kokybės plieniniais stogais. UAB „Vidara“ su šiuo gamintoju bendradarbiauja jau 23 metus ir yra vienas pagrindininių atstovų Lietuvoje. Ar žinojote, kad suomių sukurtais polimeriniais padengimais apsaugotas plieninis stogas gali tarnauti net kelioms kartoms?

Pateikiame keturis žingsnius, jei norite, kad būsto kepurė jums patikimai tarnautų 50 metų ir ilgiau.

Bendrovės „Vidara“ atstovai nepamena, kad per ketvirtį amžiaus patirties suomiška kokybė būtų nuvylusi klientus. Žino ir kitiems kartoja – šis gamintojas brangina savo vardą ir nėra į rinką paleidę nepatikimos produkcijos. Galbūt dėl to šių dangų populiarumas kasmet sparčiai auga ne tik Skandinavijos ir Baltijos šalių regione, bet ir gilias kitų stogo dangų tipų tradicijas turinčiose Europos šalyse.

Suomiški plieniniai stogai atšiauriomis Skandinavijos gamtos sąlygomis tarnauja jau daugiau nei 60 metų. Profesionalai primena, kad ir Lietuvoje atmosferos sąlygos taip pat yra gana sudėtingos.

Kitaip tariant – stogai Lietuvoje kone kasmet išgyvena visus keturis sezonus, daugybę šalčio-karščio ciklų. Nors mūsų žiemos švelnesnės, tačiau būna keletas dienų ar savaičių, kai šaltis artėja ir prie arktinio. Vasarą taip pat pakyla alinantis karštis. Čia gausu lietaus, krušos, sniego. Pasitaiko ir nemenkų vėjų. Visa tai suomiškam stogui – lengvai įveikiami iššūkiai.

Klauskite profesionalo!

UAB „Vidara“ prekybos skyriaus vadovas Romaldas Stankūnas įvardija pirmą ir logišką žingsnį: jei norite tikrai kokybiškos stogo dangos, pirmiausia vertėtų pasitarti su profesionalais. Jie patars, kokio tipo stogas yra tinkamesnis jūsų naujam ar renovuojamam pastatui, atsakys į menkiausias abejones keliančius klausimus.

Partnerio nuotr./Namo kepurė: keturi žingsniai ilgamečio stogo link
Partnerio nuotr./Namo kepurė: keturi žingsniai ilgamečio stogo link

„Pavyzdžiui, viena dažnesnių situacijų, kurias tenka paaiškinti besistatantiems namus – jei stogo nuolydis yra mažesnis nei 14 laipsnių, tuomet netiks nei vienas iš čerpinių profilių, bus galima rinktis tik itin sandarias Classic, galbūt dar ir trapecinio profilio dangas. Tačiau jei 14 ar daugiau laipsnių – drąsiai galima rinktis bet kurias plienines stogų dangas. Mes atliekame savo pareigą supažindinti žmones su kiekviena stogo detale ir paaiškinti, kokia jų funkcija“, – pažymi R.Stankūnas.

Kitaip tariant, būsimo stogo savininkas sužino visas technines smulkmenas, kokias funkcijas atlieka stogo sudedamosios dalys. Dažnam kyla klausimas, ar galima kurių nors detalių atsisakyti, jei norima sutaupyti?

Pavyzdžiui – nemontuoti sniego užtvarų? Galima, bet nepatartina. Jei buvo nuspręsta nedėti kai kurių detalių, tuomet savininkas po metų kitų tiksliai žinos, kurioje stogo vietoje jam labiausiai reikia minėtų sniego užtvarų, iš kurios kamino pusės reikia montuoti stogo kopėčias, kur būtinas lietaus vandens nukreipimas.

Stogo šeimininkas žinos, kad patobulinti savo stogą techniškai nėra sudėtinga. Tai yra labai svarbi namo investicija. Taip pat ir nepigi. Tiesa, sutaupyti šiek tiek galima – jei statinys iš esmės nėra tas, dėl kurio norėtumėt pamiršti rūpesčius pusei amžiaus ar ilgiau, tuomet verta tiesiog rinktis to paties patikimo gamintojo, tačiau žemesnės kokybės klasės medžiagas. Pasirinkimą turi kiekvienas.

Ilgaamžė kokybė – geriausia investicija

Antras svarbus žingsnis – kokybiškos stogo dangos pasirinkimas. Plieniniai suomiški stogai nuo seno yra kokybės etalonas. Pažvelkime, ką reiškia kokybė stogų pasaulyje.

Privalumų – tikrai ne vienas, tačiau svarbiausi jų – išvaizdos ir sandarumo ilgaamžiškumas.

Būtent šios savybės dažniausiai ieškome – norisi investuoti į tai, kas akį džiugins ilgą laiką. Plieninis stogas patikimai saugos namus 50 metų ir ilgiau. Visą šį laiką stogo neprireiks net perdažyti.

Ši stogo danga yra ypač tvirta, netrapi, o tuo pačiu ir gana lengva, jei lygintume su daugeliu kito tipo dangų. Už čerpinį stogą ji bus lengvesnė penkis ir daugiau kartų. Tai reiškia, kad stogui pakaks ir šiek tiek lengvesnės atraminės konstrukcijos, kad tvirtumas išliktų nepriekaištingas.

Taip pat svarbu, kad metaliniai stogai yra visiškai nedegūs. Gaisringumo klasę gali sumažinti nebent po danga montuojami šiltinimo sluoksniai.

Taip pat nenuvils dangos atsparumas oro sąlygoms – kaitriai saulei ir žvarbiems šalčiams. Ekstremalūs gamtos procesai jos negadina. Tinkamai įrengtam stogui nebaisūs ir uraganinio stiprumo vėjai, kokių neretai pasitaiko Skandinavijos šalių jūros pakrantėse, šiauriau esančiuose kalnuose.

Partnerio nuotr./Namo kepurė: keturi žingsniai ilgamečio stogo link
Partnerio nuotr./Namo kepurė: keturi žingsniai ilgamečio stogo link

Šie stogai yra atsparūs smūgiams, saulės skleidžiamiems UV spinduliams, išblukimui, įtrūkimams, taip pat korozijai. Po plieniniu stogu esančiose patalpose nebus per karšta, jei stogas yra apšiltintas, su šilumos izoliacijos sluoksniu.

Taip pat svarbu, kad plieniniai stogai yra tvarūs – jie dalinai yra gaminami iš perdirbtų medžiagų, o pasibaigus stogo tarnavimo laikui, jie 100 procentų vėl gali būti perdirbti. Tokia stogo danga niekada netaps aplinkos tarša ir nesikaups sąvartynuose.

Tikroji kokybė atsiskleidžia meistrų dėka

Dar vienas svarbus žingsnis ilgaamžio stogo link – išsirinkti meistrus, kurie kokybiškai uždengs stogą, žinos visus gamintojo sumanymus ir subtilybes. Suomių gamintojo atstovai ramina – jie bendradarbiauja su daugybe patikimų stogdengių kompanijų.

Su kai kuriomis stogų dengimo kompanijomis ryšiai nenutrūksta jau ilgiau nei dešimtmetį. Tai ženklas, kad kokybe yra suinteresuotos visos susijusios pusės. Suomiškų stogų atstovai džiaugiasi partnerių atliekamu darbu ir atvirkščiai.

„Stogo dangos kokybę garantuoja pats gamintojas, tačiau jaučiame atsakomybę – dažnai tikriname ir domimės, kaip sekasi mūsų partneriams dengti stogus. Taip pat kiekvienais metais organizuojame seminarus, kur yra atnaujinamos senos žinios, diskutuojamos subtilybės.

Visada siekiame, kad kokybiška danga būtų kokybiškai ir uždengta. Mokomės patys, ugdome ir stogdengius. Tai nenutrūkstantis augimo procesas”, – akcentavo R.Stankūnas.

Nestandartinės stogo medžiagos – iš tos pačios žaliavos

Bendrovės atstovas atkreipia dėmesį, kad įmonė stogo dangos sistemą gali pritaikyti praktiškai bet kokiam projektui, nes gamina įvairiausius stogui reikalingus nestandartinius lankstinius.

Lankstiniai – tai atskiros diskusijos verta tema. Atstovai primena, kad namo stogas visų pirma yra vientisa ilgai tarnaujanti sistema. Kai kalbame apie stogą, turime omenyje visas darniai susijusias jo sudedamąsias dalis: danga, kraigas, tilteliai, kopėčios, apsauga nuo paukščių, kaminas, vėjalentės, vandens nuvedimas, apdaila, tvirtinimo detalės, stogo plėvelės, juostos, standartiniai ir nestandartiniai lankstiniai.

„Turime tris gamybos skyrius, kuriuose gaminami lankstiniai stogo dangai pagal poreikį. Standartiniai gaminiai ne visada tinka. Žiūrime į kiekvieną situaciją kūrybiškai. Pavyzdžiui, kaminų apskardinimas praktiškai niekada nebūna standartinis. Rūpinamės, kad visos detalės ne tik atliktų savo paskirtį techniškai, bet būtų tinkamos vizualiai“, – pažymi R.Stankūnas.

Važinėjant po Lietuvą, vis dar galime pamatyti liūdnų pavyzdžių, kai pasirenkama kokybiško gamintojo danga, bet pigaus gamintojo lankstiniai. Arba atvirkščiai: kokybiški lankstiniai, bet pigi stogo danga. Tuomet jau po 2-3 metų, pigios detalės akivaizdžiai nublunka, atrodo lyg visai kitos spalvos, na o kokybiškos ir lieka kaip naujos – toks stogas atrodo kaip „margutis“.

Bendrovė visus stogo lankstinius ir kitus nestandartinius elementus gamina iš tos pačios aukščiausios kokybės suomiškos žaliavos, kokia naudojama ir stogo lakštams, kad atitiktų spalvos ir ilgaamžiškumas. Būsimam stogo savininkui nekyla klausimų ir poreikio ieškoti stogo detalių kur nors kitur. Stogas atrodys vientisas spalvos, dizaino ir kokybės atžvilgiu.

Kam reikalingas toks kruopštumas? „Stogas netarnaus visą gyvenimą, jei kuri nors sudedamoji dalis nebus pakankamai kokybiška. Juk gerai dangai reikia atitinkamos kokybės tvirtinimo detalių. Viskas tam, kad galėtume drąsiai suteikti garantiją ir daugiau investuoti į stogą jau nereikėtų niekada“, – paaiškina bendrovės atstovas.

Remiamas turinys
Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

16:03
00:51
01:38

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką