Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 19d. 12:56

Naujakurių baubas – remontas – ką pamirštame jį planuodami?

„Hanner“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Rekonstruojamas prekybos centras „Maxima“ Mindaugo gatvėje

Būsto remontas – vienas pirmųjų rimtesnių šeimos išbandymų. Vėluojantys darbai, apdailos meistrų atranka, besibaigiančios lėšos, o kur dar ilgi vakarai diskutuojant, kaip turėtų atrodyti tie bendri svajonių namai. Vieni turi ūpo remonto griebtis patys, kiti ieško, kas nuimtų šį galvos skausmą. Apie tai, ką reikia žinoti remontuojantis savo būstą, pilnos apdailos, perkamos iš projekto statytojų pliusus bei pagrindines butus įsirenginėjančių naujakurių klaidas pasakoja bendrovės „Hanner“ pardavimų vadovas Rytis Zaloga.

Pilnos apdailos pliusai – greičiau ir su garantija

Pašnekovo teigimu, remontas retam buto pirkėjui atrodo smagi laisvalaikio praleidimo forma, todėl pastaraisiais metais vis labiau populiarėja butai su pilna apdaila.

„Mūsų projektuose pastaruoju metu stebime ženkliai augantį pilnos apdailos poreikį. Jeigu prieš kelerius metus, apie 10 proc. visų „Hanner“ parduodamų naujų butų buvo parduodami su pilna apdaila, tai dabar jau trečdalis naujakurių nori gauti raktus nuo visiškai įrengtų butų. Jau šiemet visi butai viename iš „B23“ projekto namų bus parduodami tik su pilna apdaila“, – sako R.Zaloga.

Jo teigimu pirkdami butą ir kartu įsigydami jo apdailą, gaunate tokius privalumus:

  • darbai vyksta pagal terminus (butas įrengiamas per 2 mėnesius)
  • neviršijamas iš anksto suderintas biudžetas
  • darbai atliekami mokant visus mokesčius
  • apdailai suteikiama garantija
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Praėjusių metų Nacionalinio dizaino konkurso metu įrengtas butas projekte „B23“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Praėjusių metų Nacionalinio dizaino konkurso metu įrengtas butas projekte „B23“
  • nereikia patiems gabenti statybinių medžiagų, jų pirkti, rūpintis užsakymais, pristatymo terminais ir pan.
  • nereikia samdyti atskirų statybininkų, valdyti jų laiko, planuoti, kurie darbai kada vyks ir kokių medžiagų jiems prireiks atitinkamu metu
  • nereikia užsiimti apdailos darbų kokybės kontrole
  • plėtotojas kasmet įrenginėja ne vieną dešimtį butų, todėl medžiagas ir darbus jums gali pasiūlyti pigiau.

Tačiau ar įmanoma užsisakius apdailą iš projekto plėtotojo ar statytojo susikurti originalius, individualius namus?

„Užsisakius standartinės apdailos paslaugas, klientai prašo ir nestandartinių sprendimų. Dalį jų galime įgyvendinti, tik jie kainuoja papildomai ir padidina apdailos kainą.

Naujakuriai dažnai neįvertina arba visiškai nevertina tokių išlaidų, kaip finansinės ir laiko sąnaudos, vežiojant statybines medžiagas, organizuojant statybininkų darbą, ar laukiant, kol atvyks vėluojančios medžiagos ar baldai.

Jeigu pageidaujama daug unikalių sprendimų, dažniausiai rekomenduojame atitinkamus rangovus, kurie atliks ne standartizuotą apdailą, tačiau ji kainuos daugiau. Kita vertus, interjero dizaineriai pabrėžia, kad namų išskirtinumą vertėtų kurti ne itin ryškiais tapetais ar retomis sienų spalvomis, tačiau akcentais, dekoro elementais, kuriuos lengva pakeisti. Perdažyti raudoną sieną kainuos daugiau laiko ir pinigų negu pakeisti raudonas pagalvėles ar kilimą. Todėl siūlome eksperimentuoti ne su apdaila, bet su lengviau keičiamais interjero elementais“, – sako pašnekovas.

Mažiausia bet brangiausia –vonia

R.Zaloga pastebi, jog jau pastatytame būste su daline apdaila keisti funkcines zonas tampa brangu ir neracionalu.

„Vidines buto pertvaras lengviau perdėlioti tais atvejais, kai butas perkamas dar statomame name, kartu pakoreguojant ir būsimų rozečių vietas. Jeigu namas jau pastatytas, o dalinė apdaila butuose jau užbaigta, pertvarų griovimas ir elektros taškų perkėlimas kainuoja papildomai ir labai padidina visą buto įrengimo biudžetą“, – sako R.Zaloga.

Jei apsisprendėte dirbti su savo pačių surastais meistrais, R.Zaloga pataria būtinai pasirašyti sutartį, kurioje aptariamas biudžetas, darbai, galutiniai terminai, baudos ar išlygos, jei būtų vėluojama vykdyti darbus.

Dažniausios naujakurių daromos klaidos yra susijusios su netiksliai suplanuotais biudžetais bei darbų atlikimo terminais.

„Vonios įrengimas gali kainuoti iki 40 proc. viso buto apdailos biudžeto, todėl planuojant išlaidas reikia turėti tai omenyje. Įvertinus išlaidas plytelėms, santechnikai ir įrengimo darbams tai bus brangiausia buto dalis“, – perspėja R. Zaloga.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Praėjusių metų „Nacionalinio interjero konkurso“ finalininkių vonios įrengimo darbai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Praėjusių metų „Nacionalinio interjero konkurso“ finalininkių vonios įrengimo darbai

Kruopščiai suskaičiavote visas medžiagas, darbų kainą, netgi numatėte dešimtadalį biudžeto nenumatytiems darbams ir galėtumėte padėti galvą, kad galutinė suma nekis? Tačiau kiek kainuoja ta valanda, kurią sugaišite nešiodamas statybines medžiagas į bagažinę ir gabendamas jas į būstą?

„Naujakuriai dažnai neįvertina arba visiškai nevertina tokių išlaidų, kaip finansinės ir laiko sąnaudos, vežiojant statybines medžiagas, organizuojant statybininkų darbą, ar laukiant, kol atvyks vėluojančios medžiagos ar baldai. Todėl būtina kontroliuoti darbų ir apdailos medžiagų tiekimo terminus. Taip pat reikia turėti omenyje, kad grindų dangos ir plytelių reikia pirkti 10 proc. daugiau, nes klojant grindis dalis parketlenčių yra pjaustomos, tokia pati situacija ir klijuojant plyteles. Neįvertinus šio aspekto gali tekti sugaišti dar kelias valandas pakartotinai vykstant į parduotuvę, nes darbų pabaigoje pritrūks kelių parketlenčių ar plytelių. O jeigu jos užsakomos ir vežamos iš kitų šalių, tai palaukti teks ir kelias savaites“, – sako R.Zaloga.

Apdailos, siūlomos plėtotojų, kaina prasideda nuo 205 eurų už kvadratinį metrą.

Kiek vidutiniškai kainuoja apdaila?

Vienu didžiausių iššūkių visi, kam teko remontuotis būstą dažniausiai įvardija meistrų atsirinkimą. Visi kalba gražiai ir yra paslaugūs, tačiau pamačius atliktą darbą kartais tenka griebtis už galvos – apdailos darbų kokybę mes neretai suvokiame skirtingai.

„Apsisaugoti nuo trūkumų padeda rekomendacijos – informacijos galima ieškoti internete, prašyti įrengtų objektų pavyzdžių, buvusių klientų atsiliepimų. O esminis saugiklis tokiose situacijose yra sutartis, kurioje numatomas biudžetas, apdailos darbai, terminai, baudos, jeigu vėluojama atlikti darbus. Taip pat patariame niekada nemokėti į priekį už neatliktus darbus“, – pataria R.Zaloga.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Apdailos įrengimo darbai praėjusių metų „Nacionalinio interjero konkurso“ finalininkės projektuotame būste
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Apdailos įrengimo darbai praėjusių metų „Nacionalinio interjero konkurso“ finalininkės projektuotame būste

Galiausiai – vienas aktualiausių klausimų: kiek gali kainuoti apdaila?

„Hanner“ siūlomos apdailos kaina prasideda nuo 205 eurų už kvadratinį metrą. Į kainą įskaičiuotos visos medžiagos ir visi darbai, kad naujakurys gautų raktus nuo buto, į kurį lieka atsivežti tik baldus. Įrengiamos lubos, apšvietimas, grindys, nudažomos sienos, išklijuojamos keraminės ar akmens masės plytelės, suklojamos grindys, įrengiamos rozetės, jungikliai ir šviestuvai, sumontuojamos durys, įrengiama vonia ir tualeto santechnika bei keramika, suklijuojami ir veidrodžiai. Tiesa, galutinė kaina visada priklauso nuo pirkėjo pageidavimų, pasirinktų medžiagų ir sprendimų sudėtingumo“, – pokalbį užbaigia R.Zaloga.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką