Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 31d. 13:31

Naujutėlaitis daugiabutis: Klaipėdoje pastatytas socialinis būstas tuoj sulauks gyventojų

Naujutėlaitis socialinis būstas Klaipėdoje
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr. / Naujutėlaitis socialinis būstas Klaipėdoje

„Čia tikrai norisi gyventi“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, apžiūrėjęs naujutėlaitį socialinį daugiabutį, kuris artimiausiu metu sulauks naujakurių. Tai antras Klaipėdos savivaldybės pastatytas naujas socialinis namas su 36 butais, kuriuose įsikurs 79 klaipėdiečiai – šeimos ir vieniši asmenys. Pirmajame aukšte gyvens neįgalūs asmenys, namas pritaikytas ir jų poreikiams.

Naujutėlaičiame name dar kvepia dažais, jis netrukus bus perduotas administratoriui, ims virti gyvenimas. Kol kas naujus, tuščius būstus apžiūrėjo uostamiesčio savivaldybės atstovai.

Įspūdis, sako, geras. Butai patogiai išplanuoti. Štai dviejų kambarių bute yra du atskiri miegamieji, atskira virtuvės patalpa. Taip pat ir trijų kambarių bute nėra pereinamų erdvių.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas džiaugiasi, kad nors dėl pasikeitusių teisės aktų statybos užtruko, tačiau pagaliau name įsikurs klaipėdiečiai, kuriems reikia ištiesti pagalbos ranką.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Socialinio būsto skyriaus vedėjos Danguolės Netikšienės, šiuo metu socialinio būsto laukia 602 asmenys, turintys teisę į tokį būstą. Būstai paskirstomi pagal prašymo padavimo datą. Dar daugiau kaip 40 asmenų turi išimties teisę į būstą.

„Didžiausia problema dėl išimties teisę turinčių asmenų apgyvendinimo yra tai, kad daugeliui jų yra reikalingas pritaikytas neįgaliesiems būstas, kurio būsto rinkoje nenuperkama, o nupirkto buto pritaikymas brangus ir sudėtingas procesas“, – sakė D.Netikšienė. Vienintelis būdas apgyvendinti turinčius negalią yra statyti naujus socialinius būstus.

Pirmajame namo aukšte ir gyvens devyni neįgalus asmenys - pavieniai arba šeimos, kuriose yra neįgalusis.

Už socialinį būstą gyventojai savivaldybei moka mokestį.

„Nemokamo būsto nėra“, – pabrėžia D.Netikšienė.

Mokestis už dviejų kambarių butą siekia apie 80 eurų, papildomai atsieis komunalinės paslaugos, kurios, neabejojama, naujame name nebus didelės. Gaunantys itin mažas pajamas gali prašyti nuomos mokesčio sumažinimo arba kompensavimo. Čia įsikursiantys asmenys turės patys pasirūpinti baldais.

„Jei neturi pajamų, parama irgi yra numatyta, gali žmonės kreiptis į socialinės paramos skyrių, materialinės paramos teikimo komisija svarsto prašymus dėl įsikūrimo išlaidų apmokėjimo. Jie gali išsirinkti būtiniausius baldus, pačią būtiniausią buitinę techniką ir sąskaitas. Jei komisija apsvarsčiusi, kad pagrįsti prašymai, tenkina“, – sakė vedėja.

Kainavo 2 mln. eurų

Naujame name Irklų gatvėje yra 12-ka vieno kambario, 8-ni – 2-jų kambarių ir 16-ka – 3-jų kambarių butų. Visi pirmame aukšte esantys 9 butai pritaikyti žmonėms su judėjimo negalia.

Socialinio būsto fondo daugiabučio statybos kaina – 2,055 mln. eurų. 85 proc. sumos skirta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, likusi dalis – savivaldybės biudžeto lėšos. Pastatyto namo bendras plotas – 2802,51 kv. m, 1 kv. m statybos kaina – 733,27 eurų.

Visos naujo daugiabučio gyvenamųjų patalpų bei inžinerinės infrastruktūros objektų registravimo procedūros jau baigtos, su viešąja įstaiga „Klaipėdos butai“ sudaryta sutartis dėl pastato administravimo. Šiuo metu name vyksta paskutiniai pasirengimo apgyvendinimui darbai, kuriais nuomininkams turi būti užtikrintas visų name esančių komunalinių paslaugų teikimas. Taip pat skaičiuojamas nuomos mokestis, apie kurio dydį būsimi nuomininkai bus informuoti, teikiant jiems nustatytos formos pasiūlymus dėl nuomos.

Iš viso Klaipėdos miesto savivaldybė turi 552 socialinius būstus, tačiau paklausa išlieka didelė. Turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti sąraše yra įrašyti 602 asmenys ir šeimos, kuriems socialinis būstas yra nuomojamas eilės sąraše tvarka. Dar 43 asmenys ir šeimos yra įrašyti į turinčių teisę į šią paramą išimties tvarka apskaitą.

Dar vieną socialiniam būstui skirtą daugiabutį planuojama statyti Rambyno g. 14A. Jame bus 40 butų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką