Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 26d. 09:01

Neringos savivaldybei nepateikus duomenų apie būstus, ministerija kreipėsi į Registrų centrą

Registrų centras
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Registrų centras

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai, kad Neringos savivaldybė galimai netinkamai aprūpina asmenis ir šeimas socialiniu būstu, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) kreipėsi į Registrų centrą, prašydama duomenų apie savivaldybės nuosavybės teise įregistruotas gyvenamąsias patalpas Neringoje. Apie tai skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Pati savivaldybės administracija duomenų ministerijai nepateikė, nors buvo prašoma – savivaldybės turto valdymas yra savarankiška funkcija.

Ši informacija būtina norint įvertinti viešumoje pasirodžiusią informaciją, kad esą neaprūpinus nepasiturinčių šeimų gyvenamąja vieta, kai kurių socialinių būstų statusas Neringoje buvo pakeistas į savivaldybės, o patys būstai išnuomoti savivaldybės tarybos nariams bei kitiems asmenis, o vėliau už didesnę kainą pernuomoti turistams.

TAIP PAT SKAITYKITE: Neringos meras neslepia žinojęs, jog savivaldybės butai politikams ir valdininkams tapo verslu

Remiantis įstatymais, socialiniai būstai negali būti pernuomojami tretiesiems asmenims, o savivaldybės būstai – tarybos kaip savininko sprendimu gali, tačiau kartu savivaldybės turi įstatyme nustatytą pareigą pirmiausia aprūpinti nepasiturinčius gyventojus socialiniais būstais.

Jeigu pasitvirtintų informacija, kad kai kurių socialinių būstų statusas buvo pakeistas į savivaldybės ir išnuomotas savivaldybės tarybos nariams bei pernuomotas turistams neatsižvelgus į nepasiturinčių šeimų poreikius, tai būtų akivaizdus viešojo intereso pažeidimas.

„Neringos savivaldybėje 27 šeimos laukia socialinio būsto, tačiau savivaldybė, neįvertinusi socialinio būsto poreikio, galimai jų statusą keičia į savivaldybės ir nuomoja su galimybe pernuomoti turistams. Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymas nedraudžia savivaldybės turto nuomininkams pernuomoti turtą kitiems asmenims, tačiau savivaldybės turi pareigą pirmiausia aprūpinti nepasiturinčius gyventojus būstu. Šios pareigos nevykdymas turint tam visas galimybes būtų nepateisinamas“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Eitvydas Bingelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Eitvydas Bingelis

Pasak viceministro, gavus informaciją iš Registrų centro ji bus išanalizuota ir, esant poreikiui, kreipiamasi į Vyriausybės atstovą Klaipėdos apskrityje bei Valstybės kontrolę su prašymu atlikti auditą. Valstybės kontrolė kontroliuoja savivaldybės turto apskaitą, valdymą, naudojimą ir disponavimą, o Vyriausybės atstovai apskrityse vykdo savivaldybių administracinę priežiūrą.

Taip pat svarstoma galimybė siūlyti Finansų ministerijai inicijuoti Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pakeitimus uždraudžiant tretiesiems asmenims pernuomoti savivaldybės turtą, tarp jų ir savivaldybės būstą.

Kiek anksčiau LRT paskelbė, kad vietoj to, jog patys gyventų būstuose, kurių, kaip deklaruojama Neringoje trūksta, teise naudotis jais gavę asmenys butus nuomoja poilsiautojams. Nuomos kaina, kaip žinia, sezono metu siekia įspūdingas aukštumas ir už parą perkopia 100 eurų, o štai tarnybinio buto mėnesio nuoma – vos 140 eurų.

LRT teigimu, savivaldybei už butų nuomą tenka mokėti 25-165 eurus mėnesiui. Pavyzdžiui tarybos narys socialdemokratas Ričardas Kičiatovas būstą pernuomoja už 70-120 eurų, į tarybą neišrinktas socialdemokratas Saulius Gustainis, išsinuomojęs būstą už 25 eurus, jį siūlo turistams už 50–110 eurų parai. Kuršių Neringos nacionalinio parko direkcijoje dirbusi socialdemokratė Aušra Verbovienė už savivaldybės būstą iš turistų prašo iki 130 eurų parai.

Neringos meras Darius Jasaitis, priklausantis socialdemokratų partijai, tikina, jog linksniuojami tarnybinius butus nuomojantys asmenys anuomet nepriklausė jokiai partijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

07:05
00:51
01:25

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką