Dabar populiaru
15min be reklamos

NT projektus finansuojanti „Profitus“ jau sutelkė 30 mln. eurų investicijų

Didžiausia lietuviško kapitalo sutelktinio finansavimo platforma (SFP) „Profitus“ jau sutelkė daugiau kaip 30 mln. investicijų, jos skirtos finansuoti per 200 NT projektų įvairiuose Lietuvos miestuose, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Grynieji eurai
Grynieji eurai / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

„Profitus“ veiklą pradėjo 2018 m. rugpjūtį, kaip SFP, orientuota į NT projektų ir verslo finansavimą. Šiuo metu įmonės internetinėje investavimo platformoje yra per 18500 užsiregistravusių vartotojų, iš jų – daugiau kaip 2500 yra aktyvūs investuotojai.

Pasak „Profitus“ įkūrėjos ir vadovės Viktorijos Čijunskytės, šiuo metu kiekvieną mėnesį investuoja apie 900 žmonių, ir tai tris kartus daugiau nei pernai. Vidutinė investuojama suma taip pat auga, tik ne taip ženkliai. Šiemet vidutiniškai investuojama po 750 eurų. Pernai ši suma buvo 25 eurais mažesnė. Viena didžiausių vienu metu investuotų sumų siekė 0,5 mln. eurų, šią sumą investavo fondas, ne fizinis asmuo.

„70 proc. investicijų skiriama NT projektams Vilniuje ir Kaune, likę 30 proc. – projektams, vystomiems Lietuvos kurortuose. Ne tik pajūryje, bet ir Druskininkuose. Beje, pajūryje, Klaipėdos rajone vystomas projektas „Šeimos alėja“ yra ir didžiausios investicijos sulaukęs projektas. Jam sutelkta 1,53 mln. eurų, projektas jau baigtas, investuotojams uždarbis išmokėtas“, – teigia V.Čijunskytė.

„Investicijų saugumą užtikrina tai, kad finansavimo siekiantis verslas turi užstatyti savo nekilnojamąjį turtą. Tai yra tvirčiausias garantas mūsų platformoje investuojantiems žmonėms, kad jų investicijos saugios ir perspektyvios. Nuo 2018 m. investuotojai jau uždirbo daugiau kaip 1,2 mln. eurų“, – sako „Profitus“ vadovė.

Beje, šioje platformoje investuoja ne tik Lietuvos gyventojai. Šiuo metu 5 proc. investuotojų yra iš užsienio, jie jau investavo apie 1 mln. eurų. Aktyviausiai investuojama iš UK, Vokietijos bei Danijos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką