Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 23d. 20:49

Oslo metro: stočių architektūrą įkvėpė šiaurietiškas kraštovaizdis

Osle planuojama statyti naujas metro stotis
arch. „Zaha Hadid Architects“, „A_Lab“, vizualizacijos VA / Osle planuojama statyti naujas metro stotis

Architekto Patriko Schumacherio nūnai vadovaujama projektavimo kompanija „Zaha Hadid Architects“, kartu su vietos architektais iš „A_Lab“, laimėjo 2 Oslo metro stočių konkursą. Iš viso Norvegijos sostinė numačiusi 6 metro linijos stotis.

Norvegai Osle projektuoja 8,5 km ilgio Fornebubanen metro liniją, kuri su miesto centru sujungs Fornebu pusiasalį. Ji turėtų padėti išspręsti 6000 būstų bendruomenės bei urbanistiškai plėtojamos buvusio oro uosto teritorijos susisiekimo problemą. Įgyvendinus naująjį infrastruktūros projektą, kelionė į Oslo centrą iš pusiasalio užtruks vos 12 minučių.

arch. „Zaha Hadid Architects“, „A_Lab“, vizualizacijos VA/Osle planuojama statyti naujas metro stotis
arch. „Zaha Hadid Architects“, „A_Lab“, vizualizacijos VA/Osle planuojama statyti naujas metro stotis

Numatytų 6 metro stočių architektūros konkursams savo idėjas iš viso pateikė 14 skirtingų projektuotojų kolektyvų. Architektūrinės firmos „Zaha Hadid Architects“ bei „A_Lab“ laimėjo metro stočių „Arena“ ir „Fornebu S“ architektūros konkursą. Kaip teigia patys projektų autoriai, jiems kūrybinio įkvėpimo suteikė Norvegijos kraštovaizdis – uolėtos jūros pakrantės, šiaurietiška šviesa. Būtent „šiaurietiškas“ apšvietimas čia turėtų ne tik perteikti vietos kraštovaizdžio dvasią, bet ir kurti nuotaiką keliaujantiems metro.

Oslo metro linijos statybą norvegai planuoja pradėti 2020 metais, o baigti – 2025-aisiais. Tai bus didžiausias Norvegijos sostinės transporto projektas per 20 pastarųjų metų.

Parengta pagal „Zaha Hadid Architects“ ir „A_Lab“ informaciją.

Pilotas.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką