Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Paaiškėjo konkurso „Žalias miestas – geriausias nekilnojamojo turto eko projektas 2012“ prizininkai

Pažangiausiems nekilnojamojo turto statiniams ketvirtadienį buvo išdalintos „Gyvybės medžio“ statulėlės. Žaliųjų statybų konkurso „Žalias miestas – geriausias NT EKO projektas 2012“ apdovanojimų ceremonijoje buvo įvertinti geriausiai ekologijos ir tvarios miestų plėtros kriterijus atitinkantys objektai. Nuo liepos vykusiame konkurse kompetentinga ekspertų komisija atrinko ir įvertino 10 objektų, kurie apdovanojimų sulaukė iš LR aplinkos ministro Valentino Mazuronio ir ekspertų komisijos pirmininko dr. Jono Jakaičio rankų.
„Gyvybės medžio“ statulėlės
„Gyvybės medžio“ statulėlės / gravitas.lt nuotr.

Prieš įteikdamas prizus, LR Aplinkos ministras V. Mazuronis dėkojo konkurso organizatoriams ir dalyviams, pabrėždamas jų veiklos prasmingumą ir prisidėjimą prie etalono kūrimo: „Šioje veikloje matau bandymą užčiuopti laiko pulsą, suvokti, kur link mes einame statydami miestus ir kurdami savo aplinką. Tai savotiškas etalono ieškojimas, radimas ir jo išryškinimas – tik tokiu keliu eidami mes žengsime rimtus žingsnius į priekį.“

Projekto inovacijų apdovanojimą pelnė „BOD aukštųjų technologijų centras“. Tai – pirmasis gamybai skirtas pastatas Rytų Europoje, kuris geoterminę energiją naudoja ir patalpų, ir gamybinės įrangos šildymui bei vėsinimui.

gravitas.lt nuotr./Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis sveikina dalyvius ir organizatorius
gravitas.lt nuotr./Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis sveikina dalyvius ir organizatorius

Už projekto tvarumą įvertinta gyvenvietė „Bajorų kalvos“. Šioje gyvenvietėje pastatytas pirmasis A klasės energinio naudingumo daugiabutis, pritaikyti architektūriniai bei technologiniai pastatų draugiškumą aplinkai bei gyventojų  komfortą užtikrinantys sprendimai.

Nominacijoje už projekto estetiką geriausiu pripažintas verslo centras „Pirklių klubas“. Gedimino prospekte esančio istorinio pastato rekonstruktoriai pasistengė išlaikyti pastato vertę ir atkurti visus jam būdingus elementus – senos plytos buvo permūrytos iš naujo, o pastato medinės sijos, kur tik galima, buvo atstatomos ir restauruojamos. Atstatyta pastato bokštelį puošianti Atlanto skulptūra.

Už projekto gyvavimo ciklą apdovanotas loftų miestas „Loft Town“, kuris industriniams pastatams suteikė naują gyvybę. Prieš pradedant statybų darbus, keletą kartų buvo nuodugniai tikrintas gruntas, gauti švarią aplinką patvirtinantys sertifikatai. „Loft Town“ įdiegta „protingo namo“ energijos apskaitos sistema,  autonominis šildymas leidžia pasirinkti šildymo sezono pradžią ir pabaigą. Bendrųjų patalpų apšvietimui sumontuotos saulės baterijos.

gravitas.lt nuotr./Projekto Ateities miestas vadovė Rita Glazer
gravitas.lt nuotr./Projekto „Ateities miestas“ vadovė Rita Glazer

Geriausią projekto kompleksiško sprendimo apdovanojimą gavo „Grand SPA Lietuva“ komplekso viešbutis „Dzūkija“. Šiame viešbutyje ypatingas dėmesys buvo skirtas efektyviam energijos ir vandens vartojimui bei aplinkai „draugiškoms“ inovacijoms. Patalpų šildymui ir vėsinimui, karšto vandens ruošimui įrengtas geoterminis šilumos šaltinis, naudojama šiuolaikinė, ekonomiška kapiliarinio šildymo sistema, įgyvendinti įvairūs efektyvaus vandens vartojimo sprendimai.

Už svarų indėlį į žaliųjų statybų vystymą apdovanoti penki objektai: konteinerių namelių kempingas „Svencelė“, kotedžų kvartalas „Norvegų alėja“, daugiabučių namų gyvenvietė „Antakalnio terasos“, mažo aukštingumo gyvenvietė „Bajorų dominija“ ir verslo centras „Baltic Hearts“.

Apdovanojimų ceremonijos metu projekto „Ateities miestas“ vadovė Rita Glazer paskelbė, jog žaliąsias statybas ir tvarų ekologišką miestų vystymąsi skatinantis konkursas vyks ir šiais metais: „Šis konkursas siekia stiprinti suinteresuotų grupių – verslo, valdžios, mokslo – bendradarbiavimą ir diskusijas. Taip galima išryškinti mūsų miestų paveldą ir esamus privalumus. Konkurso platforma suteikia erdvę efektyviai suinteresuotų grupių diskusijai ir dalijimuisi patirtimi, ekspertinei socialinių, kultūros, ekonomikos, aplinkos apsaugos ir transporto aspektų analizei. Tokiam procesui būtinas tęstinumas ir tik taip galėsime priartėti prie konkurencingų, energijos ir ekonomikos požiūriu efektyvių bei ekologiškų miestų vizijos.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius