Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 7d. 00:00

Pagrindinės renovacijos klaidos: į ką turėtumėte atkreipti dėmesį?

T.Masiulio g. 2, Kaunas
BETA nuotr. / T.Masiulio g. 2, Kaunas

Lietuvoje jau renovuota tūkstančiai namų – anksčiau renovavę būstą gyventojai gavo didesnę valstybės paramą, bet negalėjo pasinaudoti specialistų sukaupta renovacijos patirtimi. Šiandien su renovacijos specifika yra susipažinę tiek mokslininkai, tiek rangovai. Pavyzdžiui, ekspertai pabrėžia, kad nors investiciniuose planuose nurodyti tikslias naudojamų medžiagų rūšis dar gali būti per anksti, įvardyti jų kokybės kriterijus būtina, kad rangovai negalėtų naudoti pigesnių ir mažiau kokybiškų medžiagų.

Svarbu rūpintis šilumos paskirstymu

Kalbėdamas apie pagrindines, jo manymu, daugiabučio renovacijos metu daromas klaidas, KTU Statybos ir architektūros fakulteto docentas Darius Pupeikis atkreipia dėmesį, kad taisant vamzdynus ne visuomet yra pasirūpinama hidraulinio subalansavimo priemonių diegimu. Tokiu atveju, arčiausiai šilumos punktų esantys butai yra šildomi labiausiai, o toliau esantys negauna atitinkamo šilumos kiekio.

„Netgi po dalinės renovacijos, hidraulinio subalansavimo priemonės pagalba skirstant šilumos srautus, efektas yra pakankamai akivaizdus. Taip pat, būtina įsirengti autonominį šildymą, kad gyventojai jaustųsi motyvuoti bei įgalūs taupyti, be to, žmonės turi ir skirtingus patalpų šilumos poreikius: štai vienas puikiai jausis 18 laipsnių temperatūros, o kitam būtinai reikės bent 24 laipsnių“, – aiškina mokslininkas.

„Kailiniai“ dar ne viskas

Techniniu projektų rengimu užsiimančios vadovas Paulius Jaškūnas pritaria, kad būtina rūpintis tinkamu šilumos perskirstymu – vien termostatinių ventilių įrengimas visko neišspręs. Specialistas pabrėžia, kad mąstyti būtina kompleksiškai: kartais neužtenka apsiriboti tik galinių vamzdynų sutvarkymu bei „kailinių“ apvilkimu – efektyviam šildymo sistemos veikimui ji turi būti sureguliuota visuose butuose.

Tiesa, P. Jaškūnas mano, kad vėdinimas yra labai reikšminga priemonė. „Reikia nepamiršti, kad šiltas oras iš patalpų išeina ne tik pro langus, bet ir pro duris, laiptines. Manau, kad reikia nebijoti ir decentralizuotos šildymos sistemos, nors ji gali būti tiek brangesnė, tiek sudėtingesnė įrengti. Svarbiausia – visuomet konsultuotis su žmonėmis, kurių kompetencija galima neabejoti“, – tikina pašnekovas. Anot P. Jaškūno patikimas specialistas turi dirbti ir parengiant investicinį planą, kad vėliau rangovas negalėtų taupyti medžiagų kokybės sąskaita.

„Aktyviai vėdindami patalpas gyventojai gali ženkliai pagerinti savo gyvenimo kokybę. Į patalpą patekęs oras sušilęs pakyla į viršų ir vėliau pasišalina per atvirą langą ar orlaidę. Žiemą, taupydami energiją langų taip dažnai neatidarinėjame ir realiai, neužtikriname higienos normų. O pagal jas, langą patalpoje reikia atverti bent penkioms minutėms kiekvieną valandą“, – teigia D. Pupeikis.

„Rangovas paprastai būna suinteresuotas pigesne medžiagų kaina. Tokiu atveju, gali nukentėti renovuojamo namo kokybė bei ilgaamžiškumas, todėl patikimi specialistai būtini rengiant tiek investicinius planus, tiek projektuojant. Žinoma, ruošiant šiuos planus, nėra būtina nurodyti konkrečios medžiagos, nes kartais nuspręsti tą iš karto yra komplikuota. Tačiau siekiant išvengti to „nupiginimo“, jau investiciniame plane pravartu nurodyti norimus medžiagų ar įrenginių kriterijus, pavyzdžiui, atitinkamą šiluminę varžą“, – pataria specialistas.

Mano daugiabutis
Mano daugiabutis

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką