Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 13d. 09:24

Pamiegot ir pasportuot: biuras, iš kurio galima neišeiti

„Danske Bank“ Globalių paslaugų centro biuras.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Danske Bank“ Globalių paslaugų centro biuras.

Danijos bankas „Danske Bank“ Vilniuje, Saltoniškių gatvėje, atidarė Globalių paslaugų centrą, kurio erdvėse vyrauja vandens motyvas. Visos detalės – nuo susitikimų kambarių pavadinimų iki interjero atspindi pagrindinę temą. Taip pat čia įrengta darbuotojams skirta sporto salė, už kurią jie beveik nieko nemoka, o vadinamojoje bibliotekoje gali užsirezervuoti kambariuką ir numigti.

Globalių paslaugų centro vadovo pavaduotojas Audrius Radišauskas pasakojo, kad 850 darbuotojų pastate dirba atviro plano erdvėse, tačiau stengtasi jas vizualiai suskaldyti. Taip siekta sukurti jaukumo jausmą ir sumažinti triukšmą, dėl kurio dažnas darbuotojas, dirbdamas tokiose patalpose, skundžiasi.

„Akcentavome, kad biure butų atviros erdvė. Ne visi susitikimų kambariai yra uždari. Žmonės dirba komandose, bet kai kuriose komandose po truputį pradedame naudoti tokį terminą „lankstus sėdėjimas“. Kai kurie darbuotojai dažnai keliauja arba, jeigu jų nėra, gali ateiti ir atsisėsti kitas žmogus. Darbuotojai nėra pririšti prie darbo vietos“, – teigė jis.

„DC Pier“ pramintame pastate yra beveik 200 skirtingų dydžių susitikimų kambarių – nuo vienučių, skirtų telefoniniams pokalbiams, iki salės, kuri talpina iki 100 žmonių.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Danske Bank“ Globalių paslaugų centro biuras.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Danske Bank“ Globalių paslaugų centro biuras.

Pirmas aukštas skirtas paslaugoms, ten įrengta darbuotojams skirta sporto salė, valgykla, valymo paslaugos ir konferencijų salė.

„Neišėjus iš pastato gauni visą paketą. Gali ir pavalgyti, ir padirbti, ir pasportuoti, drabužius išsivalyti. Mintis ta, kad daug dalykų galėtum padaryti būdamas darbe. Už sporto salę darbuotojai moka simbolinį mokestį, kad būtų įpareigoti vaikščioti“, – 15min sakė A.Radišauskas.

Taip pat pirmame aukšte įrengtas žaidimų kambarys, kuriame pastatyti futbolo ir teniso stalai, žaidimų konsolės.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Danske Bank“ Globalių paslaugų centro biuras.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Danske Bank“ Globalių paslaugų centro biuras.

Erdves apsėmęs vandens motyvas

Pagal statytojo, bendrovės „M.M.M. Projektai“, užmanymą, kiekviename pastate, kuris iškils teritorijoje Saltoniškių gatvėje, vyraus gamtos motyvas. Šiam šešiaaukščiui pasirinkta vandens tematika, antrame pastate, kurį taip pat nuomosis „Danske Bank“, vyraus miško tema. Interjerą šiame verslo centre kūrusios studijos „A2SM“ architektas Viačeslavas Malenko 15min pasakojo, kad projektuojant erdves stengtasi išorę ir vidų sujungti, o vandens motyvą perteikti subtiliai.

„Jeigu žiūrėtumėte į vidinį fasadą, tai iš toliau matytumėte vientisą piešinį pasaulio vandenų su srovėm. Po to tos spalvos nueina į interjerą – mėlynas, žalias aukštas. Pastato išorė įlenda į vidų ir ta tema visur kartojasi. Tačiau vandens tema daugiau pasąmonėje nei tiesiogiai išreikšta. Nebūtinai viską reikia daryti iš vandens, pridėti fontanų ar dar kažkokių dalykų. Viskas yra šiek tiek subtiliau“, – tikino jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Danske Bank“ Globalių paslaugų centro biuras.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Danske Bank“ Globalių paslaugų centro biuras.

Anot architekto, pastato struktūra – U formos ir judėjimas sutelktas į zoną prieš liftus, kuri vadinama „aikšte“. Ten įrengti didesni susitikimų kambariai. Taip pat mažesnės salės yra šonuose, bet jos skirtos komandiniams susitikimams.

„Judėjimas nukreiptas į liftų ir laiptinės zoną. Ji judri, prie jos yra virtuvė, erdvės susijungia ir patogu ateiti. O iš šonų yra ramesnės darbo zonos, kur beveik nėra tranzito“, – teigė V.Malenko.

Šeštame aukšte įrengta biblioteka vadinama erdvė, kurioje galima ateiti pailsėti arba, jeigu norisi dirbti niekam netrukdomam. Taip pat yra keli miegamieji, kuriuos galima užsirezervuoti ir numigti.

„Bibliotekos esmė, kad ten absoliučiai tylos zona, ten jokių susitikimų negali vykti“, – kalbėjo jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Danske Bank“ Globalių paslaugų centro biuras.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Danske Bank“ Globalių paslaugų centro biuras.

Šis projektas – vienas didžiausių per architektų studijos gyvavimą. „A2SM“ komanda projektavo ne tik pirmojo kvartalo pastato vidų, bet dirba ir prie kitų dviejų pastatų („Danske Bank“ ir „Telia“).

„Taip jau susiklostė, kad mūsų komanda jau kelinti metai iš eilės daro didžiausią biurų sandorį rinkoje. Nebuvo labai baisu, nes tai kartu ir mūsų evoliucija. Sakyčiau, tai net geriau, nes kontroliuoji procesą. Gerai dirbti vienoje vietoje, nes žinome sklypo savininką, statybininkus ir jie mus žino. Dėl to lengviau susikalbame, nereikia aiškintis ir didžiulė mašina važiuoja beveik be strigimų“, – tikino architektas V.Malenko.

Planuojamas augimas

15min skelbė, kad „Danske Bank“ sostinės Žvėryno rajone, verslo biurų „Saltoniškių 7“ centre, atidarė naują Globalių paslaugų centro biurą. Jame dirbs daugiau kaip 850 žmonių.

Teigiama, kad šiemet Lietuvoje darbuotojų skaičius pasieks 2,8 tūkst. Didžiausias augimas numatomas būtent Globalių paslaugų centre.

Naujame biure „DC Pier“ įsikūrė Globalių paslaugų centro finansų ir rizikų valdymo, didžiųjų duomenų (angl. – big data), teisės, pirkimų, procesų tobulinimo, pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos, žmogiškųjų išteklių, kasdienių bankinių operacijų komandos.

„Danske Bank“ kitąmet planuoja keltis į dar vieną, antrą iš keturių pastatų, statomų Saltoniškių gatvėje. Čia turėtų įsikurti dar 1,1 tūkst. žmonių, pastatą taip pat nuomosis „Danske Bank“ Globalių paslaugų centras.

Trečią biurų pastatą kvartale nuomosis telekomunikacijų bendrovė „Telia“, į kurį persikraustymas numatomas 2019 metų pradžioje. Teigiama, kad verslo centre įsikurs 1,2 tūkst. įmonės darbuotojų.

Iš viso 2 ha ploto teritorijoje Saltoniškių gatvėje iškils 4 biurų pastatai ir į projektą numatyta investuoti per 100 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

01:56
00:12
00:51

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką