Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 5d. 22:12

Panevėžio prokurorai vis dar aiškinasi, ar verta išsaugoti „Garsą“

Panevėžio kino centras „Garsas“
K.Mikoliūnaitės nuotr. / Panevėžio kino centras „Garsas“

Lietuvos Prezidentūra, gavusi keleto Panevėžio visuomeninių organizacijų laiškus dėl kino teatro „Garsas“ išsaugojimo, dar praeitais 2019 metais kreipėsi į Valstybinę kultūros paveldo komisiją (VKPK), prašydama išsakyti savo ekspertinę nuomonę šiuo klausimu.

VKPK pateiktoje išvadoje rašoma, kad kino centro „Garsas“ kultūrinės vertės ir įrašymo į Kultūros vertybių registrą klausimas turėtų būti svarstomas Kultūros paveldo departamento Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryboje, bet su VKPK raginimu persvarstyti „Garso“ išsaugojimo klausimą nacionaliniu mastu nesutinka Kultūros paveldo departamentas.

Juolab kad Panevėžio miesto savivaldybės Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba tris kartus svarstė „Garso“ kultūrinės vertės nustatymo ir teisinės apsaugos suteikimo klausimą – nuspręsta kino centro „Garsas“ pastato neįrašyti į Kultūros vertybių registrą ir nesuteikti jam teisinės apsaugos.

VKPK kreipėsi į Panevėžio apygardos prokuratūrą prašydama ginti viešąjį interesą ir išsiaiškinti, ar teisėtai išduotas statybų leidimas rekonstruojant kino centrą „Garsas“ statyti Stasio Eidrigevičiaus menų centrą (SEMC).

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė naujienų portalui JP paaiškino, kad Panevėžio apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyrius dar negali pateikti sprendimo.

„Tyrimas vyksta toliau. Jį atlieka Panevėžio apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras Remigijus Senkus. Sprendimas nepriimtas. Jam priimti pratęstas terminas iki sausio 21 dienos. Paprašyta Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) papildomų dokumentų dėl „Garso“ rekonstrukcijos leidimo“, – informavo prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė R.Stundžienė.

„Jūsų Panevėžys“/www.jp.lt
Temos: 1 Panevėžys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką