Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gruodžio 11d. 10:27

Paslaugos.lt: kiek kainuoja 100 kv.m namo vidaus apdaila?

Lietuviai įrenginėti namų dažnai samdo meistrus iš mažesnių miestelių, taip pat – kaimynus lenkus, tik ukrainiečių paslaugų privengia
Paslaugos.lt nuotr. / Lietuviai įrenginėti namų dažnai samdo meistrus iš mažesnių miestelių, taip pat – kaimynus lenkus, tik ukrainiečių paslaugų privengia

Nusakyti, kiek vidutiniškai kainuos namo apdaila, gana sudėtinga jau vien todėl, kad kai kurie asmenys, pasistatę ekonominės klasės „dėžutę“, imasi itin prabangios vidaus apdailos.

Dažną tam paskatina interjero dizainerio „pamėtėti“ nestandartiniai sprendimai ir ilgą laiką puoselėtas noras „gyventi gražiau“.

Tačiau esminiais rodikliais, nulemiančiais vidaus apdailos kainą, paslaugų teikėjų iš portalo Paslaugos.lt teigimu, tampa pasirinktos medžiagos ir meistrų įkainiai.

Šiame tekste lyginame būsto apdailos įrengimo įkainius trijuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Perkant būstą naujos statybos name pardavėjai nurodo, kad jis su „daline apdaila“.

Ši sąvoka nėra reglamentuota ir kiekvienu atveju gali reikšti ką kitą, tad dar prieš įsigyjant namą vertėtų išklausti, ką, jų atveju, reiškia toji „dalinė apdaila?“

Dažniausiai tai reikš, kad būste suformuotos patalpos, t. y. pastatytos pertvaros, nutinkuotos mūrinės sienos, įrengtas grindų pagrindas su garsą izoliuojančiais sluoksniais, vamzdynų įvadai (kanalizacija, vandentiekis), padarytas elektros įvadas, kartais minimaliai išvedžiota elektros instaliacija. Tad nuo ko pradėti naujakuriui?

Svarbu nesumaišyti prioritetų

Prieš pradedant bet kokius namo apdailos darbus verta prisėsti prie sąmatos skaičiavimo, įsivertinti, kokie sprendimai darys didžiausią įtaką kainos augimui, o tuomet jau imtis interjero plano ir rikiuoti darbų seką.

Paslaugos.lt nuotr./Būsto įsirengimo kaštus augina didesnis miestas, rankų darbas ir šiltasis metų laikas
Paslaugos.lt nuotr./Būsto įsirengimo kaštus augina didesnis miestas, rankų darbas ir šiltasis metų laikas

Svarbiausiu uždaviniu galėtų būti betonavimo ir tinkavimo darbų pabaigtuvės, inžinerinių sistemų įrengimas: elektros, vandentiekio, vėdinimo ir pan.

Tuomet jau – sienų glaistymas, plytelių klijavimas, stacionarių baldinių sistemų, tokių kaip spintos, įrengimas, grindų dangos klojimas ir pan.

Visų vidaus apdailos darbų kainas pažiūrėti „gyvai“ ir įvertinti, kiek konkretus darbas kainuoja šiuo metu, galima portale Paslaugos.lt.

Kas lemia būsto įsirengimo kainą?

Kiek kainuos pilna vidaus apdaila 100 kv.m namui didžia dalimi priklausys ir nuo to, kuriame mieste namas pastatytas.

Štai Vilniuje už plytelių išklijavimą minėtos kvadratūros objekte teks pakloti 1300 eurų, Klaipėdoje – 700 eurų, o Šiauliuose – 700-1000 eurų.

Sienų tinkavimas, glaistymas ir dažymas Vilniuje pareikalaus 3300 eurų, Klaipėdoje – 1000–1500 eurų, Šiauliuose – 3000 eurų.

Gipso kartono montavimo darbai vilniečiams atsieis 2000 eurų, o klaipėdiečiai ir šiauliečiai – po 1000 eurų. Tik už laminato klojimą visuose miestuose kaina bus arti 600 eurų.

Pagal šiuos palyginimus, kurie atlikti, remiantis apklausa, kurioje dalyvavo trijų didžiųjų Lietuvos miestų Paslaugos.lt vidaus apdailos specialistai, matyti, kad vis tik brangiausia įrenginėti būstą Vilniuje.

Tam prireiks net 7200 eur., antra vieta pagal brangumą atitenka Šiauliams (6000 eur.), o trečia – Klaipėdai (3800 eur.).

Kas išbrangina namų apdailą?

Ne taip seniai į nuosavą 160 kv.m būstą įsikėlusi naujakūrė vilnietė Julija sako, kad labiausai jiems su vyru namų apdailą išbrangino betoninės laiptų perdangos.

„Jei tik mūsų sklypas būtų buvęs erdvesnis, mielai būtume statę vieno aukšto namą, o dabar į dviaukštę statybą investavome tiek lėšų, kiek kainuotų antro namo pastatymas...“

Smarkiai poros kišenę paplonino ir namų baldai, durys, laiptų apdaila, plytelės vonios kambariui.

Kaip pavyzdį pašnekovė mini nestandartines medžio masyvo duris, kurios kartu su montavimo darbais kainuoja apie 350 eur/vnt.

Taigi, svarbu suvokti, kad kiekvienas pasirinkimas didina arba mažina bendrą apdailos darbų sąmatą. Todėl itin svarbu įvertinti, ar sieksite kokybės už optimalią kainą, ar visgi mokėsite daugiau už įmantresnį namų įrengimą?

Paslaugos.lt nuotr./Įsitraukus į namo įrengimo procesą dizaineriui, išbrangsta medžiagos, pakyla darbų kainos
Paslaugos.lt nuotr./Įsitraukus į namo įrengimo procesą dizaineriui, išbrangsta medžiagos, pakyla darbų kainos

„Kainą didina bet kokie nestandartiniai sprendimai. Įdomesnės plytelės ar dengimas vinilinėmis lentelėmis. Tarkime, sienų dengimas vinilinėmis lentelėmis kainuoja nuo 20 eur/kv.m, o sienų dažymas ar tapetavimas – perpus, o kartais net triskart pigiau. Jei norėsite kurią nors sieną pagyvinti tapyba ant sienos, tuomet prie sienų dažymo kainos pridėkite dar kelis šimtus eurų“, – dabar jau žino pašnekovė.

Itin būsto įrengimo sąmatas, kalbintų specialistų teigimu, išpučia lediniai apšvietimo sprendimai, prabangūs dekoro elementai, įrengimo medžiagos išbrangsta žmogui nusisamdžius interjero dizainerį. Visuomet sutaupysite daugiau įsirenginėdami būstą šaltuoju metu, nes vasarą ūgteli statybininkų užimtumas, o su tuo – ir įkainiai.

Sėkmė – meistrų pasirinkimas

Šiaulietis įmonės „MB Masaulis“ vadovas Evaldas Klovas sako, jog kokybišką namo apdailos darbą garantuoja tinkamas vidaus apdailos įmonės ar meistrų pasirinkimas. Tad į ką verta atkreipti dėmesį, norint, kad darbai nebūtų vilkinami ir eitųsi laikantis terminų?

„Nepatikima mėginti pajausti meistro „gerumo“ pirmo susitikimo metu. Apie ką man gana dažnai pasakoja klientai, daug patikimiau įvertinti jau atliktų jo darbų portfolio“, – pataria įmonės „JV apdaila“ vadovas Jaroslav Vilčevskij. Pasidomėjus meistro patirtimi, pasiklausus pažįstamų ir draugų galima rasti savo srities profesionalų kontaktų.

Ne vienerius metus klaipėdiečiams namus įrenginėjantis statybininkas Aurimas Anužis savo darbus fotografuoja: „Matydami juos internete ar „Facebook“ žmonės mane greičiau ir lengviau susiranda, mažiau klausimų jiems kyla.“

„Visuomet verta pasidomėti, ar samdomų meistrų darbai atliekami mechanizuotu būdu, ar pasitelkiami šiuolaikiški darbo įrankiai? Jei pasikliaujama vien tik rankų darbu, natūralu, toks procesas truks ilgiau“, – sako pašnekovas.

Tuo metu Paslaugos.lt meistras J.Vilčevskij pastebi jau kelis metus vyraujančią tendenciją: lietuviai, įrenginėdami namų apdailą, dažnai samdo meistrus iš mažesnių miestelių (taip pigiau), taip pat mielai kviečiasi – kaimynus lenkus, tik ukrainiečių paslaugų privengia. Dėl šių ne vienas lietuvis jau yra pirštus „nusvilęs.“

Darbų kokybę prastina raginimai

„Jei žmogus namo vidaus įrengimo darbus atliekančius meistrus vis skubina ir prašo dirbti kuo pigiau, turėtų susitaikyti ir su tuo, kad rezultatas nebus kokybiškas. Sąmoningi užsakovai iš anksto renkasi „protingus terminus“, o samdomais specialistais pasitiki“, – sako E.Klovas, neabejojantis, kad pilną vidaus apdailą 100 kv.m namui galima įveikti per porą mėnesių.

„Raginimai paskubėti didina mūsų darbų apsukas, bet nuo to kone 30 procentų kenčia užsakovo piniginė“, – atviras J.Vilčinskij.

„Statybininkų darbų apimtis lemia objektyvios aplinkybės. Tokios, kaip, tarkime, ant sienų džiūstantis glaistas ar ilgiau, lyginant su kitais pasirinkimais, dedamos parketlentės. Kai kurių darbų tiesiog nepaskubinsi, jiems būtinas laikas. Visuomet dirbame tuo pačiu tempu, o užsakovą informuojame per kiek laiko darbą atliksime“, – detalizuoja A.Anužis.

Darbų stoka kalbintų Paslaugos.lt vidaus apdailos meistrų nekankina ir pandemijos metu. Kai kurie jų tikina, kad darbo krūviai šiuo metu ūgtelėjo, nes žmonės mažiau keliavo, yra sukaupę daugiau santaupų, tereikia spėti atsiliepinėti į netylančius skambučius ir rikiuoti darbus į eilę.

Taigi, jei ieškote kas galėtų suklijuoti plyteles, išdažyti sienas, iškloti laminatą ar atlikti remontą nuo iki, siųskite užklausą į Paslaugos.lt –gausite pasiūlymus, juos palyginsite ir išsirinksite tinkamiausią specialistą.

Apie tai, kiek kainuotų pastatyti 100 kv.m nuosavą namą, skaitykite čia.

Reklama

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Talentingi vaikai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką