Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 6d. 10:05

Pataria elektrikas: 4 dalykai, kuriuos reikia žinoti apie jungiklius

Elektrikas
123RF.com nuotr. / Elektrikas

Kad ir kokia nereikšminga interjero detalė iš pirmo žvilgsnio atrodo šviesos jungiklis, jis – visuomet matomas įėjus į bet kokią erdvę ir visuomet aktyviai naudojamas. Ar gali žmogus, visiškai „žalias“ elektros instaliacijos klausimais, be specialisto pagalbos išsirinkti jungiklius, kurie būtų patikimi, saugūs ir dar derėtų prie numatomo interjero? Elektriko Mindaugo Anzelio teigimu – tikrai gali, tereikia įsidėmėti 4 pagrindinius dalykus ir jais vadovautis, norint nepasimesti jungiklių jūroje.

Patikimas ir žinomas gamintojas

Ilgametę patirtį dirbant su skirtingų gamintojų elektros įranga turintis M. Anzelis sako, jog žinomi gamintojų prekės ženklai gerą vardą užsitarnavo ne veltui – jų produkcija laikoma kokybiška ir patikima. Galite susigundyti įsigyti pigesnės produkcijos, tačiau žinomų ir jums niekur negirdėtų prekės ženklų gaminių kokybė tikrai labai skiriasi – o jungiklių atveju tuos skirtumus plika akimi nelengva pastebėti.

„Pirmiausia reikėtų turėti omenyje, kad perkate daiktą ne savaitei ir ne mėnesiui, o daugeliui metų. Apie neaiškiais keliais atvykusius, visiškai negirdėtų gamintojų jungiklius reikėtų išvis nekalbėti, nes jie ges ir greitai nusidėvės. Po kažkurio laiko teks grįžti ir mokėti antrą kartą, todėl geriau pasidomėti nuo pat pradžių ir rinktis patikimą gamintoją, kaip kokybės garantą“, – pataria M. Anzelis.

Jungiklius paprastai perkame vildamiesi, kad artimoje ateityje jie nereikalaus jokios papildomos priežiūros ar investicijų. Prastesnė plastmasė lengvai susibraižo ar net pakeičia spalvą, traukia dulkes .

Be to, geriausia, jei remontuodami ar naujai įsirenginėdami būstą visus jungiklius rinktumėtės to paties gamintojo.

„Tokiu atveju, galėsite būti užtikrinti, kad visų jų vidaus sandara bus identiška ir kokybiška. Tuo tarpu tinkamiausią paviršių – plastikinį, metalinį, ar stiklinį – galite išsirinkti savo nuožiūra, – sako jungiklių bei protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ direktorius Raimundas Skurdenis. – Didelis privalumas yra ir tai, kad solidaus gamintojo jungikliai yra nepavaldūs laikui. Tarkim, net praėjus 10 ar 15 metų nuo jungiklių įsigijimo, nesunkiai galėsite juos atnaujinti, nekeisdami viso sienoje esančio mechanizmo tiesiog uždėti naujausio dizaino apdailą bei džiaugtis visiškai naujais jungikliais išleidus minimalią sumą“.

Medžiaga, iš kurios pagaminti

M. Anzelis sako, jog pirkėjui, pasiryžusiam savarankiškai išsirinkti jungiklius, sunkiausia atskirti medžiagas, iš kurių jie pagaminti. Specialistas pataria, visų pirma, paklausti konsultanto apie produkto kokybę, iš ko jis pagamintas ir tik tada rinktis jungiklio dizainą.

Bendrovės „JUNG“ jungiklis
Bendrovės „JUNG“ jungiklis

„Jungiklius paprastai perkame vildamiesi, kad artimoje ateityje jie nereikalaus jokios papildomos priežiūros ar investicijų. Prastesnė plastmasė lengvai susibraižo ar net pakeičia spalvą, traukia dulkes. O jei jungiklis pagamintas iš kokybiško lydinio, jis ir po 10 metų atrodys kaip naujas“, – patikina pašnekovas.

Laikai, kai dėl saulės skleidžiamų ultravioletinių spindulių jungikliai visiškai pakeičia spalvą, anot M. Anzelio, jau baigiasi, tačiau pigesni, prastesnės kokybės gaminiai vis dar lengvai braižosi ir jau po kelerių metų atrodo pasenę.

Patrauklus dizainas

Nuo prietaiso kokybės yra neatsiejamas ir dizaino – formos, spalvos – pasirinkimo klausimas. Vis dėlto, anot R. Skurdenio, įsirengdami svajonių namus žmonės apie jungiklius ar kištukinius lizdus galvoja mažiausiai, vėliau dėl to tenka gailėtis.

Visų šiuolaikinių jungiklių veikimo principas panašus, tiesiog vienas gamintojas naudoja vienas detales, kitas – kitas, todėl ir atsiranda kainų, o kartu – ir kokybės, skirtumai.

„Tiek kainos, tiek dydžio prasme jungiklių ar kištukinių lizdų pasirinkimui neskiriama tiek dėmesio kaip baldams ar sienų dažams. Tačiau jungikliai yra kiekviename kambaryje, dažniausiai ir po kelis. Jie visada gerai matomi bei dažnai naudojami, todėl turi būti ne tik funkcionalūs, bet ir išvaizdūs. Ne kartą yra tekę susidurti su situacijomis, kai ypač moderniai įrengtuose interjeruose sumontuojami pigūs jungikliai. Ir nesvarbu, jog detalė smulki – visas kambarys vizualiai atrodo prasčiau“, – teigia „JUNG Vilnius“ vadovas.

Anot pašnekovo, į jungiklius vertėtų žvelgti ne tik kaip į funkcionalius prietaisus, bet ir kaip į interjero detales, kurių potencialas dar ne iki galo atskleistas.

„Dėl savo spalviškumo ir medžiagų įvairovės jungikliai gali būti nesunkiai derinami prie skirtingų tekstūrų, paveikslų, netgi baldų. Papildomos laisvės fantazijai suteikia ir grafinio įrankio funkcija, kurios pagalba ant jungiklių gali būti perkeliami įvairūs grafiniai elementai, nuotraukos ar, pavyzdžiui, tapetų raštai, taip dar labiau suasmeninant namų erdvę ir išbaigiant interjerą“, – jungiklių vaidmenį interjere atskleidžia R. Skurdenis.

Kaina

Nors jungiklių ar kištukinių lizdų kainos gali skirtis net keliais kartais, pripažinkime, jog šie įrengimai išlieka pakankamai pigia preke bendroje remonto sąmatoje. Dėl šios priežasties elektrikas M. Anzelis ragina prisiminti posakį, kad šykštus moka du kartus ir netaupyti elektros instaliacijų sąskaita. Nes nuo to priklauso ir jūsų saugumas.

„Visų šiuolaikinių jungiklių veikimo principas panašus, tiesiog vienas gamintojas naudoja vienas detales, kitas – kitas, todėl ir atsiranda kainų, o kartu – ir kokybės, skirtumai. Bet kokiu atveju produktas veiks, tik klausimas, kiek ilgai...“, – pažymi specialistas.

Visgi „JUNG Vilnius“ vadovas R. Skurdenis tikina, kad yra būdų, kaip galima sutaupyti ne tik pinigų, bet ir vietos ant sienos.

„Pavyzdžiui, jei kištukinis lizdas ar jungiklis yra dviejų, trijų ar net keturių dalių, visada galima rinktis atitinkamai didesnį rėmelį. Tokiu principu, tarkim, vietoj keturių atskirų rėmelių, pakaks vieno keturgubo“, – pataria R. Skurdenis.

Taip pat į bendrą elektros instaliaciją gali būti integruojami papildomi jungčių sprendimai, pavyzdžiui, garso ar vaizdo įrangos, USB jungtys, tačiau kainų skirtumus reikėtų sekti gana atidžiai.

„Renkantis tokį kompleksinį sprendimą, rekomenduočiau, visų pirma, paprašyti pardavėjo apskaičiuoti galutinę sąmatą. Pasitaiko atvejų, kai pats jungiklio mechanizmas yra pigus, tačiau apdaila – labai brangi. Todėl pigiausias sprendimas ne visada yra tas, kuris atrodo pigiausiai iš pirmo žvilgsnio“, – perspėja R. Skurdenis.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką