Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 gruodžio 1d. 16:51

Paveldas ar ne: paskelbtas sąrašas objektų, kurie gali būti vertingi

Saugotina modernizmo ir postmodernizmo architektūra
G.Oržikausko nuotr. / Saugotina modernizmo ir postmodernizmo architektūra
Valstybinė kultūros paveldo komisija išplatino sąrašą objektų, kurie ateityje gali tapti kultūros paveldo vertybe. Anot komisijos, šis sąrašas – tik pirmas bandymas nustatyti galbūt vertingus objektus, ateityje jis bus pildomas. 

Diskusijas, ar jau galime spręsti, kurie XX amžiaus 2-osios pusės modernizmo ir postmodernizmo pastatai gali tapti kultūros paveldo dalimi, paskatino skandalingas siūlymas įrašyti buvusį policijos pastatą Giraitės gatvėje į Kultūros vertybių registrą. Todėl Valstybinė kultūros paveldo komisija surengė pasitarimą dėl šiuolaikinės architektūros išsaugojimo problematikos.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Apleistas ir niokojamas kultūros paveldo pastatas Giraitės gatvėje
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Apleistas ir niokojamas kultūros paveldo pastatas Giraitės gatvėje

Taip pat komisija kreipėsi į įvairias Lietuvos institucijas prašydama informuoti apie savivaldybių teritorijose esančią galbūt vertingą modernizmo ir postmodernizmo architektūrą. Dar ne visi pateikė atsakymus, todėl tai tik pirminis sąrašas, kuris ateityje bus pildomas.

„Tenka apgailestauti, jog Kultūros paveldo departamentas ir Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyrius kol kas neįvardino galbūt vertingų pastatų. Siekiant išvengti kitų konfliktinių situacijų, surinkti galbūt vertingų modernizmo ir postmodernizmo architektūros objektų sąrašai bus viešinami. Planuojama kreiptis į Kultūros rėmimo fondą dėl dalinio mokslinių tyrimų finansavimo atrenkant paveldosauginiu požiūriu vertingus objektus“, – skelbia Valstybinė kultūros paveldo komisija.

Kviečiame susipažinti su modernizmo ir postmodernizmo architektūros objektais, kurie ateityje galėtų papildyti kultūros vertybių gretas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką