Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Per 30 milijonų eurų kainavę Nacionalinio stadiono griaučiai bus sulyginti su žeme

Vilniaus miesto taryba trečiadienį po pateikimo pritarė pasiūlymui griauti Šeškinėje stūksančius Nacionalinio stadiono griaučius pripažinus, kad jie netinkami naudoti. Miesto valdžia taip siekia atverti kelią naujojo futbolo stadiono statybai. Svarstant šį klausimą Vilniaus miesto tarybos posėdyje virė ginčai ir siūlymai ieškoti kaltų, kodėl griaučiai taip ir liko griaučiais. Dabar pasiūlymą dar svarstys savivaldybės komitetai.
Stadionas ant Šeškinės kalno iš paukščio skrydžio
Stadionas ant Šeškinės kalno iš paukščio skrydžio / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vilniaus miesto taryba pritarė savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio pateiktą pasiūlymą stadiono griaučius pripažinti kaip netinkamais naudoti bei dėl leidimo juos griauti.

Sako, kad stadionas nestovės griaučių vietoje

„Šiandien nestatysime tokio stadiono, koks jis buvo suplanuotas. Tai bus daugiafunkcinis kompleksas“, – tarybos posėdyje paaiškino P.Poderskis.

Likutinė griaučių vertė birželio 30 d. buvo 30,5 mln. eurų, tačiau į visą projektą per 30 metų investuota dar daugiau.

Dabartiniai griaučiai jau nebetinka dabartinei statybai pagal projektą, sakė pasiūlymo autorius. Pasak jo, tarybai pritarus, bus sudaryta komisija dėl turto nurašymo ir likvidavimo, ji prižiūrėtų griovimo darbus.

Tarybos narys Gediminas Rudžionis teiravosi, kodėl „milijonai, įdėti į gelžbetonį, taip lengvai gali būti nurašyti“. Tačiau P.Poderskis sakė, kad naujasis stadionas nebus lygiai toje pačioje vietoje kur dabar yra griaučiai. Tiesa, jis pripažino, kad pamatus dar galima panaudoti, kaip ir griuvenų laužą būsimoms komplekso statyboms.

Išmesti į balą milijonai

Tarybos narys Arturas Liudkovskis priminė, kad atramų stiprinimui išleistos lėšos irgi bus „išmestos į balą“. Administracijos vadovui teko tai pripažinti.

Tarybos narys Adomas Bužinskas stebėjosi tokia skuba ir siūlė, kad griovimo darbai galėtų būti pradėti tik po koncesijos pasirašymu.

Žilvinas Šilgalis irgi sakė, kad ne visa pastato dalis gali būti pripažinta netinkama. „Statome vežimą prieš arklį. Nematau jokio reikalo skubėti“, – sakė miesto tarybos narys.

Tiesa, tai dar nereiškia, kad stadionas jau tuoj pat bus pradėti griauti. Dabar šį klausimą svarstys savivaldybės komitetai.

Griovimo kaina – į sutartį su naujo stadiono statytojais

Savivaldybės tarybos narys Mindaugas Mačernis klausė, kiek kainuos griovimas. Pasak administracijos direktoriaus, kaina bus įtraukta į koncesijos sutartį.

P.Poderskis teigė, kad kaina bus įtraukta į koncesijos sutartį, taigi į naujo daugiafunkcinio komplekso projekto kainą.

„Pažymime, kad dėl to nėra prisiimami jokie įsipareigojimai savivaldybei, bet atrišamos rankos bet kokio stadiono projekto statytojui įgyvendinti savo siūlomas vizijas, nepaisant to, kas tas galutinis statytojas bus. Reikia paminėti ir tai, kad pagal galiojančius teritorijų planavimo dokumentus, ten galima tik visuomeninės paskirties objektų statyba“, – komentare teigia P.Poderskis.

Tiesa, siūloma, kad griovimo darbus atliktų naujo stadiono statybų konkursą laimėjusi bendrovė. Jam reikėtų ir pasirūpinti visu laužo išvežimu.

Naujo stadiono kaina – kaip ir griuvenų

Nacionalinio stadiono Vilniuje statybų ir koncesijos konkursą laimėjo „Axis Industries“ su bendrovėmis „Venetus Capital“, „Kauno arena“ ir architektų įmonėmis „Populous“ bei „Cloud architektai“.

Konsorciumas kompleksą, kuriame būtų futbolo stadionas, trys lauko futbolo aikštės, šešios dengtos krepšinio aikštelės, kultūros centras, biblioteka, vaikų darželis ir nacionalinis sporto muziejus, siūlo pastatyti už 79,9 mln. eurų. Paties futbolo stadiono kaina pasiūlyme sudaro 33,8 mln. eurų.

Planuojama, kad 22 ha komplekso teritorijoje įrengtas futbolo stadionas talpins ne mažiau kaip 15 tūkst. žiūrovų.

Savivaldybė nurodo, kad į daugiafunkcinį kompleksą numatyta investuoti 88,45 mln. eurų, iš jų 40,66 mln. eurų sudarys ES lėšos, 44,29 mln. eurų – valstybės, dar 3,34 mln. eurų – savivaldybės lėšos. Vyriausybė yra įsipareigojusi iš viso per 25 metus komplekso statyboms ir išlaikymui, renginiams iš viso skirti 53 mln. eurų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius