Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 6d. 10:47

Per penkerius metus Vilniuje – milijonas kvadratinių metrų naujų butų

Projektas „Liv_in Vilnius“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Projektas „Liv_in Vilnius“

Per penkerius metus sostinėje naujų butų buvo pastatyta beveik 20 tūkstančių – tai daugiau nei milijonas kvadratinių metrų, skaičiuoja nekilnojamojo turto analitikai. Be to, pastebima, kad per šį laiką pasikeitė faktinis miesto centras, jis persikėlė į Šnipiškes.

Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ skaičiavimu, daugiausiai butų nuo 2003 metų iškilo 2007-aisiais. Tuomet įrengti 5857 butai, kai, palyginimui, pernai plėtotojai rinkai pasiūlė 4322 butus naujuose namuose. Tiesa, projektų pasiūlymas 2019 metais buvo didesnis nei 2007 metais – atitinkamai 57 ir 49.

Prognozuojama, kad šiemet turėtų būti baigta 5200 naujų butų. Tiesa, šiuo metu dėl pusės šių butų jau yra susitarta, jie rezervuoti.

„Šiemet pasieksime pikinį laikotarpį, jeigu skaičiuotume pagal butų skaičių. Suprantate, kodėl fiksavome dideles pardavimų apimtis. Todėl, kad statėme daugiau. Paklausos kreivė priklauso ir nuo pasiūlos. Jeigu statysite mažiau, žmonės neturės ko pirkti“, – Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos surengtoje konferencijoje „Core“ kalbėjo rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims Raimondas Reginis.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Raimondas Reginis, „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Raimondas Reginis, „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims

Tiesa, kiek kitokia situacija individualių namų rinkoje. 2018 ir 2019 metais jų buvo pastatyta bene dvigubai daugiau nei 2007 ir 2008.

„Namai gali pasiūlyti didesnį plotą. Didelės plėtros apimtys, nes daugiabučių plėtotojai nesiūlo didelio ploto. Akivaizdu, kad tai ekonomiškai pagrįstas sprendimas – statyk mažesnius butus ir problemų nebus“, – sakė R.Reginis.

Vilnius išaugo 8 proc.

„Ober-Haus“ skaičiuoja, kad Vilniaus miesto būsto fondas per penkerius metus padidėjo 7–8 proc.

„Galiu pasakyti, kad tai yra daug. 7–8 proc. išaugo miestas. Plėtotojai per penkerius metus mums pastatė Žirmūnus – tokį kiekį objektų per miestą „pabarstė“, – tikino R.Reginis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Daugiabučiai Žirmūnuose
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Daugiabučiai Žirmūnuose

Didžiausia plėtra vyko Šnipiškėse, Naujamiestyje bei Senamiestyje – šiuose trijuose rajonuose naujų daugiabučių plėtra sudaro 37 proc. visos pasiūlos.

„Pavyzdžiui, Šeškinėje tik po 14 metų pertraukos bus baigtas naujas daugiabutis. Toks rajonas nesulaukia dėmesio“, – apgailestavo R.Reginis.

Šnipiškės – naujas miesto centras

Anot jo, per dešimt metų urbanistiniu Vilniaus miesto centru tapo Šnipiškės. Prognozuojama, kad nuo 2011 iki 2021 vien Šnipiškių seniūnijoje bus pastatyta 4500 naujų butų, o gyventojų prieaugis šioje teritorijoje turėtų pasiekti apie 60 proc.

„Tiek galėtų priimti gyventojų ši seniūnija. Bet akivaizdu, kad šis plotas bus ar nuomai, ar pirkimui, ši zona plečiasi“, – tikino R.Reginis.

Kas tai lėmė? R.Reginio teigimu, viena iš priežasčių – naujų verslo centrų plėtra, dėl kurių Šnipiškėse iki 2021 metų darbuotojų turėtų padaugėti 21 tūkst.

„Ar tikrai miestas spėja pasirūpinti infrastruktūra? Ar gyventojams užteks darželių, mokyklų, ar bus įrengta pakankamai viešųjų erdvių. Šiai zonai tikrai turėtų būti skirtas didesnis dėmesys“, – įsitikinęs R.Reginis.

Kas laukia plėtotojų? Tai kova dėl kiekvieno žemės sklypelio, ypač centrinėje miesto dalyje ir aplink centrą.

„Markučiai jau išdalinti, Lazdynėliuose statant irgi akivaizdu, kad rinkos nenustebins. Bet kai kurie plėtotojai žiūri kūrybingai ir stato tokiose teritorijoje kaip Burbiškių miškas. Reikia žiūrėti kūrybiškai, bet akivaizdu, kad tarp plėtotojų vyks kova dėl sklypų“, – aiškino R.Reginis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

10:09
09:00

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką