Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 7d. 09:20

Pilaitiškiai nepasiduoda dėl automobilių stovėjimo vietų – kreipėsi į prokurorus

Prie „Rimi“ parduotuvės ir daugiabučio Pilatėje pastatyti užtvarai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Prie „Rimi“ parduotuvės ir daugiabučio Pilatėje pastatyti užtvarai

Be automobilių stovėjimo vietų palikti ir už jas susimokėti verčiami sostinės Vydūno gatvėje, Pilaitės rajone, gyvenantys žmonės nesiruošia pasiduoti. Anot jų, prie „Rimi“ parduotuvės pastačius užtvarus, daugiabučio gyventojai negali ja naudotis ir verčiami mokėti tiek, kiek paprasti pirkėjai – 2 eurus į valandą. Tačiau statytojai gyventojų veiksmus vadina „nenuoseklia komunikacija“.

15min spalį skelbė, kad į sostinės Pilaitės rajone, Vydūno gatvėje, gyvenančių žmonių nemalonę pateko prekybos tinklas „Rimi“ ir nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Via Sportas“. Kai jie pirko butus daugiabutyje Vydūno gatvėje, buvo žadėta, kad automobilių stovėjimo aikštelė, kuria naudojasi „Rimi“ klientai, priklausys ir namo gyventojams. Tačiau prekybos tinklas praėjus dvejiems metams po daugiabučio statybos užbaigimo pastatė užkardas ir apmokestino automobilių stovėjimo vietas.

Parduotuvę ir šalia jos daugiabutį pastačiusi bendrovė ginasi – nemokamos vietos gyventojams nepriklauso. O prekybos tinklas sako, kad jie niekuo dėti, mat aikštelę iš statytojo tik nuomojasi.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Prie „Rimi“ parduotuvės ir daugiabučio Pilatėje pastatyti užtvarai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Prie „Rimi“ parduotuvės ir daugiabučio Pilatėje pastatyti užtvarai

Neteko vietų automobiliams

„Name 128 butai, privačių (išpirktų) automobilių stovėjimo vietų yra apie 40. Iš viso namui suprojektuotos 143 vietos. Taigi, kitų 90 vietų netekome, jos liko už užtvarų. „Rimi“ įrengus užtvarus ir gyventojų privati aikštelė liko už jų, o pravažiavus užtvarus – jau būtų skaičiuojamas laikas ir pinigėliai.

Po gyventojų skundų ir žiniasklaidos, užtvaras nuo Vydūno gatvės buvo perkeltas toliau ir įvažiavimas į privačią aikštelę atlaisvintas, bet ten tiek mažai vietos, kad išvažiuojant iš privačios aikštelės Į Vydūno gatvę, gyventojai priversti pažeidinėti Kelių eismo taisykles ir važiuoti priešinga eismo kryptimi. Tai patvirtino ir Kelių Policijos tarnyba, patikrinusi situaciją vietoje. Iki šiol nei iš „Via Sporto“, nei iš „Rimi“ jokio atsakymo negavome“, – teigė 15min kalbinta namo Vydūno gatvėje įgaliotinė Alvyda Michailovskienė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Prie „Rimi“ parduotuvės ir daugiabučio Pilatėje pastatyti užtvarai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Prie „Rimi“ parduotuvės ir daugiabučio Pilatėje pastatyti užtvarai

Gyventojai jaučiasi tapę plėtotojų įkaitais ir nelinkę pasiduoti – kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą siekdami apginti savo teises. Šiuo metu Viešojo intereso gynimo skyrius nagrinėja namo gyventojų pareiškimą dėl viešojo intereso gynimo.

Žmonių interesus ginantis advokatų kontoros „Baranauskas ir partneriai Hansa Law Offices“ advokatas Vidas Vilkas teigė, kad pagal patvirtintą namo projektinę dokumentaciją ir statybos techninį reglamentą namui priklauso 124 automobilių stovėjimo vietos, tačiau gyventojai jiems priklausančiomis vietomis naudotis galėtų tik už „Rimi“ nustatytą mokestį arba statyti automobilius svetimuose kiemuose. Pirmosios 1,5 valandos aikštelėje yra nemokamos, o vėliau – 2 eurai už valandą.

„Namui yra skirtos vietos, patvirtintos dokumentacijos, išduotas statybos leidimas, namas pastatytas ir priduotas, o gyventojai negali naudotis tomis vietomis (automobilių stovėjimo aikštelėje – 15min past.), nes statytojas išnuomojo „Rimi“, – tikino advokatas.

Prokurorai liepė nagrinėti

Pasak V.Vilko, valstybės institucijos atsisakė nagrinėti žmonių skundus. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybų inspekcija (VTPSI) atsakė, kad namas priduotas valstybinei komisijai ir, anot šios įstaigos – jos kompetencija tuo baigėsi, savivaldybės administracija atsisako nagrinėti, nes tai ne jos kompetencija.

„Nė viena valstybinė institucija nepasižiūrėjo, kad yra pažeistos gyventojų teisės. Mes kreipėmės į Valstybinę statybos inspekciją, į kitas institucijas, prašymai ir skundai parašyti, bet nė viena iš tų institucijų neįžvelgia, kad ten būtų pažeistos teisės“, – tikino pašnekovas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Prie „Rimi“ parduotuvės ir daugiabučio Pilatėje pastatyti užtvarai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Prie „Rimi“ parduotuvės ir daugiabučio Pilatėje pastatyti užtvarai

Tiesa, po Vilniaus apygardos prokuratūros kreipimosi VTPSI ėmėsi nagrinėti situaciją.

„2017-12-15 Vilniaus apygardos prokuratūra kreipėsi į VTPSI dėl paklausime nurodyto objekto patikrinimo atlikimo ir atitinkamų dokumentų pateikimo“, – 15min informavo Inspekcijos atstovė viešiesiems ryšiams Ligita Luščiauskaitė.

Advokato V.Vilko teigimu, gyventojai svarstytų iš „Rimi“ nuomotis vietas automobiliams, tačiau ne už tokią kainą, kokia yra dabar, tačiau prekybos tinklas esą nereaguoja į žmonių raštus.

Tik nuomojasi

Prekybos tinklo „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Bielskytė 15min anksčiau komentavo, kad parduotuvė aikštelę tik nuomojasi.

„Įmonė („Via Sportas“ – 15min past.), kaip aikštelės savininkas, yra suteikusi mums leidimą statyti užtvarus. Juos įrengiame norėdami suteikti mūsų pirkėjams galimybę patogiai pastatyti automobilį atvykus į parduotuvę“, – sakė ji.

Anot jos, jeigu aplinkinių namų gyventojai norėtų išsinuomoti stovėjimo vietą šioje aikštelėje, būtų sudaryta tokia galimybė. Dabar prekybos tinklas teigia pasiūlęs išsinuomoti vietą

„Gyventojai, gyvenantys prie mūsų prekybos centrų, turi galimybę išsinuomoti stovėjimo vietą automobiliui už 30 eurų per mėnesį. Prie šio prekybos centro gyvenantiems gyventojams taip pat buvo pasiūlyta ši galimybė“, –15min informavo G.Bielskytė.

Nemokamų pietų nebūna

„Helios Group“, kuri valdo bendrovę „Via Sportas“, komunikacijos vadovas Nerijus Pudžiuvelis gyventojų sprendimą kreiptis į prokurorus pavadino nenuoseklia komunikacija.

„Vertiname paprastai – kaip nenuoseklią komunikaciją. Nuoseklu – tiesiogiai atsakingoms pusėms ieškoti sprendimo be tarpininkų, bet tam sprendimui neatsirandant kreiptis į trečiąsias šalis“, – komentavo jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Prie „Rimi“ parduotuvės ir daugiabučio Pilatėje pastatyti užtvarai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Prie „Rimi“ parduotuvės ir daugiabučio Pilatėje pastatyti užtvarai

Anot N.Pudžiuvelio, žemės sklypą, kuriame stovi pastatai, bendrovė „Via Sportas“ valdo nuomos teise. Užtvarai, kurie įrengti aikštelėse, bendrovė „Via Sportas“ valdo nuosavybės teise.

„Sklype įrengtos 241 stovėjimo vietos. 124 vietos skirtos daugiabučio gyventojų automobiliams – nuomai arba pardavimams. Patikiname, kad bendras įrengtų automobilių stovėjimo vietų skaičius atitinka reikalavimus, nustatytus Statybos techniniame reglamente STR. Pažymėtina, kad teisės aktai nenumato, jog automobilių stovėjimo vietos turi būti suteikiamos neatlygintinai“, – teigė įmonės atstovas.

Vilniaus miesto savivaldybės Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja Raimonda Rudukienė informavo, kad daugiabučio bendrija arba statytojas turėjo nustatyti teritorijos naudojimosi tvarką, atskiriant „Rimi“ ir gyventojų automobilių statymo vietų zonas, nes sklypas skirtas ir komercinės, ir gyvenamosios paskirties objektų statybai.

„Įstatymai nenumato ir nereglamentuoja, kokia forma – parduodant, nuomojant, atiduodant – stovėjimo vietos perleidžiamos butų ar kitų patalpų savininkams. Savivaldybės nereguliuoja turtinių ir piniginių santykių tarp statytojo ir pirkėjo. Kilus ginčams dėl sutarties netesybų, klausimai turėtų būti sprendžiami teisme“, – sakė ji.

Anot jos, kadangi žemės sklypą nuomos pagrindu valdo bendrovė „Via Sportas“, todėl pakeliamo užtvaro įrengimą jie privalo suderinti su Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdyba. „Via Sportas“ Vilniaus miesto savivaldybei spalį buvo pateikę užtvaro įrengimo projektą, kuris buvo suderintas su Kelių policijos valdyba, todėl tyrimas buvo nutrauktas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką