Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 7d. 15:30 , Atnaujinta: 2019 lapkričio 7d. 15:38

Po skandalo Neringoje Seime siūloma uždrausti pernuomoti savivaldybės būstus

Palanga laukia ilgojo savaitgalio
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kambarių nuoma

Seimas priėmė svarstyti socialdemokratų pasiūlymą uždrausti savivaldybėms pernuomoti būstus. Toks sumanymas kilo išaiškėjus, kad Neringos savivaldybėje politikai ir tarnautojai gautus butus pernuomoja poilsiautojams. Tiesa, ne visi Seimo nariai liko sužavėti pataisomis ir pavadino jas perteklinėmis.

Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo pataisą pasiūlė siūlo penki socialdemokratai: Algirdas Sysas, Rasa Budbergytė, Dovilė Šakalienė, Bronius Bradauskas ir Linas Balsys.

Įstatymo rengėjai nurodo, kad šiuo metu nėra uždrausta gautus būstus išnuomoti kitiems.

„Projekte siūloma nustatyti, kad savivaldybės būsto fonde esantys būstai negali būti subnuomojami. Ši nuostata panaikina galimybę pasipelnyti asmenims (šeimoms) pernuomojant iš savivaldybės nuomojamą būstą ir padidina socialinio būsto prieinamumą“, – rašoma įstatymo projekto aiškinamajame rašte.

Už įstatymo pakeitimą iš 69 balsavo 52, prieš – 1, susilaikė – 16 Seimo narių.

Socialdemokratas Algirdas Sysas pateikdamas įstatymo pataisą tikino reaguojantis į skandalą kilusį Neringoje.

„Nutiko, kad aiškiai nebuvo fiksuota įstatyme, kad savivaldybinį būstą negalima pernuomoti ir kai kas savivaldybių būstą panaudojo pelno gavimui“, – iš Seimo tribūnos kalbėjo jis.

Anot A.Syso, savivaldybėms prieš keletą metų leista įsigyti būstą, kurį nuomotų jauniems specialistams. Tai turėjo padėti išspręsti profesionalų trūkumą regionuose, tačiau Neringos pavyzdys parodė, kad kai kur šia galimybe piktnaudžiaujama.

„Jeigu yra spraga, ją reikia panaikinti, kad nebūtų piktnaudžiaujama“, – įsitikinęs A.Sysas.

Įstatymo pataisų autorių gyrė Povilas Urbšys.

„Sveikintinas pavyzdys, kai politinės partijos atstovai, dėl kurių buvo suabejota skaidrumu, inicijuoja įstatymo pataisas“, – kalbėjo P.Urbšys.

Tačiau keli Seimo nariai išsakė abejones ar nepritarimą tokioms pataisoms. Jie klausė, ar draudimas subnomuoti savivaldybių būstą nėra perteklinis. Artūras Skardžius tikino manantis, kad tai parlamentinės kontrolės klausimas ir nereikėtų „kaišioti“ saugiklių.

„Įstatyme nedraudžiama tai daryti, tuo ir pasinaudojo. Jeigu parašysime (įstatyme) žodžius, kad reikia „teisingai elgtis“, nežinau, ar padės“, – mano A.Sysas.

Tačiau jam prieštaravo „valstietis“ Stasys Tumėnas.

„Kartą per metus tokius būstus tikrina savivaldybės. Man kvepia nepasitikėjimu savivaldybėmis ir pertekliumi“, – kalbėjo jis.

Gautus butus pernuomoja politikai

15min primena, kad LRT liepos mėnesį paskelbė, jog iš Neringos savivaldybės butus pigiai išsinuomoję buvę, esami politikai, savivaldybės įmonių darbuotojai juos rinkos kainomis pernuomoja poilsiautojams. Spalį LRT patikrino, ar situacija pasikeitė, tačiau eksperimento rezultatai buvo neigiami – būstai toliau nuomojami poilsiautojams.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Namukai Nidoje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Namukai Nidoje

LRT skelbė, kad savivaldybei už butų nuomą tenka mokėti 25–165 eurus per mėnesį. Pavyzdžiui, tarybos narys socialdemokratas Ričardas Kičiatovas būstą pernuomojo už 70–120 eurų, į tarybą neišrinktas socialdemokratas Saulius Gustainis, išsinuomojęs būstą už 25 eurus, jį siūlė turistams už 50–110 eurų parai. Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijoje dirbusi socialdemokratė Aušra Verbovienė už savivaldybės būstą iš turistų prašė iki 130 eurų parai.

Pagal dabar galiojančią tvarką, savivaldybės būsto fondą sudaro socialiniai būstai ir savivaldybės būstai. Jie tarybos sprendimu nuomojami šeimoms, kurios negali būti iškeldintos nesuteikiant joms kito būsto arba su savivaldybe susijusios darbo santykiais.

Pataisos iniciatorių žiniomis, Neringos savivaldybėje šiuo metu socialinio būsto nuomos laukia 28 šeimos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką