Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 25d. 21:57

Populiariame Vilniaus bare pasigedo tualeto neįgaliesiems: „Pagal reglamentą jis turėtų būti“

Verslo centro Vilniuje tualetai Atvirumo galia
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Verslo centro Vilniuje tualetai

15min skaitytoja, apsilankiusi Vilniuje esančiame verslo centre, pasigedo pagal reglamentą numatyto tualeto neįgaliesiems.

„Verslo centro, įsikūrusio Vilniuje, Islandijos g. 1, pirmame aukšte yra tualetai. Pagal žymiai platesnes duris galima pasakyti, kad moterų tualetas turėjo būti ir neįgaliųjų tualetas, tačiau viduje pristatyta būdelių ir neįgaliesiems tualeto nebėra“, – 15min rašė ji.

Pastatas, pasak moters, renovuotas 2010-aisiais, todėl pagal statybų reglamentą turėjo būti tualetas neįgaliesiems.

„Šiaip pastatas puikiai pritaikytas, jame dabar veikia ne viena kavinė, tačiau tualeto neįgaliesiems nėra“, – atkreipė dėmesį skaitytoja Monika.

Tualetai yra patalpose, kuriose įsikūręs baras „Piano Man Bar“. „Piano Man Bar“ įkūrėjas ir bendraturtis Saulius Galdikas 15min sakė norintis patikslinti, kad nuomoja patalpas, todėl negali pakomentuoti, kada ir kaip priduotas pastatas.

Jis taip pat teigė, kad pirmo aukšto tualeto problemą žino, ją kaip tik priminė vienas kandidatas per neseniai vykusius miesto tarybos rinkimus.

„Tikimės, kad pasirinkto sprendimo įgyvendinimas irgi neužtruks ir problemos greitu metu nebeliks“, – vylėsi jis.

S.Galdikas pridūrė, kad neįgaliųjų tualetus stato ir vasaros terasoje „Piano man Outside“, esančioje Vilniaus g. 41.

„Norime, kad visi jaustųsi normaliai“, – tikino „Piano Man Bar“ įkūrėjas ir bendraturtis.

Tarnybos teisininkai kreipsis į verslo centro administraciją

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Komunikacijos skyriaus atstovė ryšiams su visuomene Izabelė Švaraitė teigė, kad įvardytoje informacijoje įžvelgtini galimo asmenų su negalia diskriminavimo požymiai. Tarnybos teisininkai kreipsis į verslo centro administraciją dėl informacijos pateikimo.

Pagal Lygių galimybių įstatymą, prekių pardavėjai, gamintojai ar paslaugų teikėjai privalo visiems vartotojams sudaryti vienodas sąlygas gauti tokius pačius gaminius ar paslaugas.

„Galimybė pasinaudoti tualetu, šiuo atveju, yra būtina paslaugų teikimo sąlyga. Nepakanka užtikrinti galimybės laisvai judėti kavinėse, parduotuvėse ir kitose patalpose – būtina užtikrinti ir visų gyventojų poreikius atitinkančias higienos normas“, – komentavo ji.

Dėkojame Monikai už atsiųstą informaciją.

Pastebėjote nepritaikytą vietą judėjimo negalią turintiems žmonėms? Praneškite apie ją, el. paštu atvirumogalia@15min.lt siųsdami nuotraukas ar vaizdo įrašus 15min.lt. Portale startavo projektas, kurio autoriai susisieks su tokios vietos savininku(-e) ir informuos apie problemą, pasiteiraus apie priežastis ir paklaus, kokių sprendimų bus imtasi. Po kiek laiko bus susisiekta dar kartą ir pasiteirauta, ar problema iš tiesų išspręsta. Skatinkime pokyčius kartu!

„Atvirumo galios“ žemėlapį ir naujienas rasite čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką