Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 6d. 10:54

Prieš užbaigiant renovaciją – atidi skirtingų institucijų apžiūra

Renovuotas namas
BETA nuotr. / Renovuotas namas

Pasirinkus įgyvendinti daugiabučio renovaciją gyventojai pagrįstai tikisi, kad darbai bus atlikti naudojant kokybiškas medžiagas, o jų kokybė atitiks aukščiausius kriterijus ir bus ilgaamžė. Norint užtikrinti darbų kokybę sukurta priežiūros sistema, kai pabaigus namo renovaciją, jį patikrinta net kelios institucijos.

Keliami aukšti reikalavimai

Joniškyje dirbantis rangovas Evaldas Židonis teigia, kad su kokybės reikalavimais susiduriama dar nuo konkurso pradžios, nes rangovams keliami sutarčių įvykdymo, įgyvendintų objektų pristatymo, mokumo ir panašūs kriterijai. „Esame tikrinami itin griežtai, todėl jeigu priduotas namas patvirtinamas institucijų kaip tinkamas naudoti, tuomet darbai atlikti tikrai kokybiškai. Skelbiant konkursą iš rangovų prašoma panašių įgyvendintų projektų pavyzdžių, siekiant užtikrinti, kad jie yra pajėgūs kokybiškai atlikti darbus“, – teigia pašnekovas.

Anot statybų įmonės vadovo patikrinimai ir kontrolė vyksta itin nuodugniai. „Ir techninė priežiūra, ir statybos vadovai yra tikrinami kartu. Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai (VTPSI) aktualiau, ar darbai vykdomi pagal statinio projektą, techninės specifikacijas, o Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) kreipia dėmesį į darbų atitikimą investiciniam planui. Jei vykdomi darbai bent minimaliai nukrypsta nuo projektų ir tam nepritaria gyventojai, turime greitai klaidas ištaisyti“, – teigia E. Židonis.

Kokybę tikrina nuolat

BETA Projektų įgyvendinimo kokybės priežiūros skyriaus vedėjas Edvardas Petrauskas sako, kad nuolat darbų kokybę tikrina techninis prižiūrėtojas.

„Nuo šių metų pradžios sugriežtinti reikalavimai, nurodantys techniniam prižiūrėtojui ne mažiau nei du kartus per savaitę patikrinti atliekamus darbus, taip pat dalyvauti kiekvieno technologinio proceso pradžioje. Techninio prižiūrėtojo darbą aktyviai tikrina VTPSI ir BETA. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad renovaciją atlikti gali tik atestuotos rangovų įmonės“, – pasakoja Edvardas Petrauskas.

Pašnekovas pabrėžia, kad Lietuvoje renovacijai skiriamas padidintas dėmesys – siekiama užtikrinti, kad visi proceso dalyviai atsakingai įgyvendintų su kokybės kontrole susijusius reikalavimus.

„Kalbant iš institucijų pusės, tai VTPSI tikrina, kaip atliekami darbai atitinka techninį darbo projektą, o BETA daugiau prižiūri, ar darbai vyksta pagal investicijų planą – svarbu įsitikinti, kad renovacijos finansavimas skiriamas būtent tiems darbams, kuriuos gyventojai pasirinko ir patvirtino. Žinoma, kartu žiūrime, ar darbas atliekamas kokybiškai“, – aiškina E. Petrauskas.

Atliekami energiniai auditai

Jeigu nustatomos techninio prižiūrėtojo klaidos ar pasigendama reikalingos informacijos, BETA pirmiausiai kreipiasi į patį techninį prižiūrėtoją. Jeigu nustatomi piktybiškai pasikartojantys netinkami veiksmai – tuomet pranešama VTPSI, kuri gali skirti nuobaudas už netinkamą darbą. „Mes daugiausiai bendraujame su administratoriais, todėl esant problemoms, siūlome jiems nutraukti sutartį su netinkamais techniniais prižiūrėtojais“, – teigia pašnekovas.

Pasak E. Petrausko, įgyvendinus daugiabučio atnaujinimo projektą, dar atliekami auditai, kuriais siekiama pamatuoti pasiektą energetinį įdiegtų priemonių efektyvumą. „Remdamiesi tokių auditų medžiaga ir išvadomis, teikiame rekomendacijas gyventojams. Tokia informacija visiems viešai prieinama, žmonės gali su ja susipažinti, taip pat išgirsti mūsų organizuojamuose seminaruose“, – sako ekspertas.

BETA taip pat sprendžia visus gyventojams kylančius klausimus ar skundus. „Įsitraukimas į problemos sprendimą priklauso nuo konkrečios situacijos. Jeigu skundai susiję su techninio projekto darbais, tuomet peradresuojame VTPSI, kitus – sprendžiame mes. Bet kuriuo atveju, visos problemos yra išsprendžiamos“, – sako E. Petrauskas.

Mano daugiabutis

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką