Dabar populiaru
15min be reklamos

Pusė nerenovuotų daugiabučių gyventojų norėtų juos atnaujinti, ketvirtadalis – to nesiimtų

Daugiau nei pusė (51 proc.) nerenovuotuose daugiabučiuose gyvenančių žmonių jai pritaria ir norėtų atnaujinti savo būstą. Beveik ketvirtadalio (24 proc.) nuomonė priešinga – skelbia renovacijos programą šalyje koordinuojanti Būsto energijos taupymo agentūra.
Renovuojamas daugiabutis Kaune
Renovuojamas daugiabutis Kaune / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Apklausos rezultatai rodo, kad dar ketvirtadalis (25 proc.) šiuo klausimu nuomonės neturi.

Agentūra su rinkos tyrimų bendrove „Spinter tyrimai“ praėjusį gruodį atliko apklausą, kuria respondentų, gyvenančių nerenovuotuose daugiabučiuose, klausė, ar jie pritaria renovacijai ir ar atnaujintų savo daugiabutį.

„Dar prieš penkerius metus gyventojai daugiabučių atnaujinimą vertino kardinaliai priešingai – 2011 metais renovaciją palaikė tik 5,4 proc. didžiųjų miestų gyventojų, tuo tarpu skeptiškai procesus vertino 93,4 proc. apklausos dalyvių, iš kurių beveik 40 proc. teigė, kad permainų galima tikėtis tik tuomet, kai daugiabučiai namai ims griūti. Tai, jog daugiau nei 50 proc. šiandien norėtų atnaujinti savo daugiabutį, yra patvirtinimas, jog judame teisinga kryptimi,“ – teigia Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta.

Praėjusį gruodį atliktos apklausos metu respondentų taip pat buvo klausiama, kaip jie vertina naująjį renovacijos modelį. Dauguma respondentų teigė jį vertinantys palankiai (labai palankiai – 14 proc., greičiau palankiai – 41 proc.), 29 proc. nuomonės šiuo klausimu neturėjo, o 16 proc. apklausos dalyvių vertinimas buvo nepalankus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką