Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 27d. 16:23

Renovacija vyksta toliau: sparčiai tvirtinami investiciniai planai

Rinktinės g. 42A, Vilnius
BETA nuotr. / Rinktinės g. 42A, Vilnius

Įvertinusi iki vasario 20 d. gautas paraiškas daugiabučių atnaujinimui, Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) netrukus pradėjo vertinti ir kartu su paraiškomis gautus investicinius projektus. Šiuo metu iš 460 investicinių planų su BETA jau yra suderinti 382. Iš pastarųjų, 92 planams susirinkimuose jau yra pritarę gyventojai.

Daugiausia renovuojamų namų – Ignalinoje

Gintarė Burbienė, BETA projektų įgyvendinimo skyriaus vedėja pasakoja, kad kai kuriems itin sėkmingai renovaciją vykdantiems mažesniems miestams šiuo etapu buvo suteikta daugiau kvotų negu didiesiems. Pavyzdžiui, Ignalinai buvo suteikta 30 kvotų, atitinkamai, tiek paraiškų ir buvo sulaukta iš šio Rytų Lietuvos miesto. Ignalinoje šiuo metu jau galutinai patvirtinti 25 investiciniai projektai, t. y. jiems jau yra pritarę ir daugiabučių gyventojai. 30 kvotų buvo patvirtinta ir Kelmei, deja, kelmiškiai pateikė tik 7 paraiškas.

Nuo Ignalinos nedaug atsilieka ir Utena. Šiam miestui buvo skirtos 23 kvotos, tiek pat buvo sulaukta ir paraiškų. Šiandien BETA jau yra patvirtinusi visus 23 investicinius projektus, iš kurių net 11 jau yra suderinti su gyventojais.

„Po 19 paraiškų sulaukta iš didžiųjų miestų, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio. Tiesa, sostinėje investicinių planų derinimas vyksta vangiai – jie BETA specialistų vertinimui šiuo metu dar nėra pateikti“, – pastebi G. Burbienė.

Išsami informacija apie renovaciją – ir žodžiu, ir internete

Anot specialistės, investiciniai planai paprastai nebūna atmetami. Juose esant tam tikrų neatitikimų (pavyzdžiui, kartais netiksliai nurodomos rinkos kainos), planus tiesiog prašoma patikslinti. BETA patvirtintą planą priėmus ir daugiabučio gyventojų susirinkime, žengiama į tolimesnius renovacijos etapus.

Šiuose etapuose, ypatingai svarbus tampa gyventojų vaidmuo, o BETA rolė išlieka daugiausia konsultacinė.

„Esame įsteigę karštąją liniją, tad gyventojai, paskambinę telefonu 8 800 200 12, gali gauti profesionalią ir nemokamą BETA specialistų konsultaciją. Šiuo metu per dieną sulaukiame mažiausiai 10 gyventojų skambučių. Su BETA specialistais taip pat galima susiekti ir telefonu. Gyventojams, norintiems geriau išmanyti visus renovacijos etapus, siūlome užsukti į svetainę www.atnaujinkbusta.lt. Na, o tie, kam įdomios pačios naujausios renovacijos naujienos ir tendencijos, gali apsilankyti BETA svetainėje, adresu www.betalt.lt“, – pasakoja BETA atstovė.

Mano daugiabutis

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką