Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 28d. 12:23

Renovacijos kompensacija skiriama siekiant padėti labiausiai pažeidžiamiems

Renovuotas daugiabutis
BETA nuotr. / Renovuotas daugiabutis

Neretai pradėjus daugiabučio atnaujinimo (modernizacijos) projekto iniciatyvą, palaikantys idėją sulaukia pasipriešinimo iš nepasiturinčių daugiabučių gyventojų, kadangi jie neišgali, o nežinodami dažnai ir nenori investuoti į ateitį. Tačiau šią problemą gali išspręsti teikiama parama šildymo kompensacijas gaunantiems gyventojams.

Paramos tikslas

Dalyvavimas daugiabučių atnaujino (modernizavimo) programoje remiamas valstybės. „Pagrindiniai kredito ir palūkanų apmokėjimo tikslai yra skatinti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) procesus, užtikrinti nepasiturinčių gyventojų galimybes juose dalyvauti bei skatinti asmenų suinteresuotumą namų apšiltinimo problemomis“, – teigia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Piniginės paramos ir būsto skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Dobrovolskienė.

Ir šildymo išlaidų kompensacija, ir parama būsto atnaujinimo procese yra skiriama siekiant apsaugoti labiausiai pažeidžiamas gyventojų grupes. Tai, kad ji reikalinga ir populiari, įrodo skaičiai. 2017 metais kreditas ir palūkanos buvo apmokėtos 8 285 asmenims ir tam skirta net 3,96 mln. eurų.

Paramos gavimo sąlygos

Pagrindiniai kriterijai šildymo kompensacijoms gauti – asmens gaunamos pajamos, turimas turtas ir užimtumas.

„Nepasiturintiems gyventojams būsto šildymo išlaidų kompensacija teikiama, jeigu išlaidos už būsto šildymą viršija 10 proc. skirtumo tarp asmens pajamų ir valstybės remiamų pajamų dydžio. Šiuo metu valstybės remiamų pajamų dydis – 122 eurai. Gyvenamąją vietą deklaravusiam vienam gyvenančiam asmeniui būsto naudingojo ploto normatyvas būste – 50 kv. m. Šeimai taikomi šie normatyvai: 38 kv. m. pirmam asmeniui, 12 kv. m. antram asmeniui; 10 kv. m. trečiam ir paskesniems šeimos nariams“, – paramos gavimo sąlygų detales vardija A. Dobrovolskienė.

Asmeniui atitinkant šiuos reikiamus kriterijus – gaunama šildymo išlaidų kompensacija. Jeigu asmens gyvenamame daugiabučio name pradedama renovacija, jis gali gauti ir visišką renovacijos išlaidų padengimą. Tokiu atveju renovacija galima džiaugtis į ją neinvestavus nei cento.

Pagrindinis klausimas – ar tikrai gausiu kompensaciją?

Būsto šildymo išlaidų kompensacijas teikia asmens deklaruotos gyvenamosios vietos savivaldybės administracija. Todėl gyventojai visais rūpimais klausimais dėl paramos gali kreiptis ten. Visgi, pasak pašnekovės, klausimų gyventojams iškyla ne tiek ir daug.

„Dažniausiai klausiama – ar tikrai bus kompensuojamas kreditas ir palūkanos turintiems teisę į būsto šildymo išlaidų kompensavimą. Gyventojams tai pradeda rūpėti, kai būna pradedamas inicijuoti daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) investicijų plano rengimas ir dalyvavimas daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje“, – pasakoja A. Dobrovolskienė.

Visgi, pašnekovė pabrėžia, kad domėjimasis ir klausimai yra labai sveikintini, nes norima padėti kiekvienam, kuris turi galimybę gauti paramą.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką