Dabar populiaru
15min be reklamos

Rugpjūtis pajūryje įsibėgėja jau su didesnėmis nuomos kainomis nepaisant oro

„Tokios vasaros dar nebuvo“, – tokiais žodžiais pokalbį pradeda Palangos verslininkai ir brokeriai. Anot jų, liepą būsto nuomos kainos krito mažiausiai 10 proc. Maža to, didelė dalis poilsiautojų tiesiog neatvykdavo. Tiesa, rugpjūtis teikia vilčių.
Raudonas žybsintis bokštas Palangoje
Raudonas žybsintis bokštas Palangoje / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 2 Pajūris Palanga

Privačiame sektoriuje poilsiautojus apgyvendinančių miesto organizacijų „Palangos rūpestėlis“ tarybos pirmininkė Adelina Sabaliauskaitė sako, kad šiais metais liepos mėnuo nuomos verslu užiimantiems žmonės buvo juodas. Prie to prisidėjo ne tik lietingi orai, bet ir žiniasklaida.

„Liepa buvo nesėkminga dėl orų ir dėl žiniasklaidoje paskleistos antireklamos. Dabar kažkaip viskas nutilę, Palangos nebekryžiuoja“, – teigia ji.

Anot A.Sabaliauskaitės, rugpjūčio pirmas mėnuo žada daug, mat užimtumas šį savaitgalį išaugo iki 80 proc.

„Pagerėjus orams atsirado daugiau žmonių. To laiko, kuris yra prarastas, negražisim, tačiau šiai dienai situacija geresnė, tikrai ne kaip liepos mėnesio. Mėnuo tikrai sėkmingai prasidėjo nuo praėjusios savaitės“, – 15min pasakojo tarybos pirmininkė.

Tačiau taip pat pakilo ir kainos. Lyginant su liepa, dabar už butą teks sumokėti 10-12 proc. daugiau nei liepą.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Adelina Sabaliauskaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Adelina Sabaliauskaitė

Nekilnojamojo turto agentūros „Rolijona“ veikiančios Palangoje vadybininkė Jolanta Limanauskienė pritaria, kad per Palangos nuomos rinką kirto lietingas liepos mėnuo.

„Pirmi metai, kai liepą per didįjį savaitgalį Palangoje buvo galima rasti normalų būstą. Tikrai nejautėme antplūdžio, nesulaukėme daug skambučių, ar padidėjusio srauto. Buvo labai daug tuščių objektų. Šis savaitgalį jaučiama, kad tikrai daugiau skambučių, žmonės domisi. Bet tai yra patys pigiausi arba brangiausi butai, vidutinės klasės nėra“, – sakė J.Limanauskienė.

Dar viena priežastis – kainos. Šiais metais poilsiautojai galėjo įsigyti kiek atpigusias keliones į užsienį, todėl lietuviškas pajūris ir didelės kainos kavinėse suviliojo ne visus.

„Žmonės gi skaičiuoja, žiūri. Jie gali šiemet išvažiuoti į Turkiją pakankamai prieinamomis kainomis ir žmogus renkasi, turėti tikrai gerą orą, maitinimą ir baseinus, ar važiuoti į tą patį nusibodusį pajūrį“, – svarstė J.Limanauskienė.

Jos teigimu, lietuviai dažniausiai ieško išsinuomoti būstą už 50 eurų, 4 asmenų šeimai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką