Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 18d. 09:21

RVUL atlikta renovacija: pritaikė neįgaliesiems, duris atvers miego sutrikimų diagnostikos palata

Renovuotos patalpos
RVUL nuotr. / Renovuotos patalpos
30-ies metų veiklos jubiliejų prieš mėnesį paminėjusi Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė (RVUL) šią savaitę po remonto atvėrė nuo pat įstaigos atidarymo nerenovuotas A korpuso 5–9 aukštų kairiosios pusės patalpas, rašoma ligoninės pranešime žiniasklaidai.

Pokyčiai pacientams ir kolektyvui

1991 m. pastačius ligoninės A korpusą, per visą jo gyvavimo laikotarpį buvo atnaujintos tik jo 4-ajame aukšte esančios patalpos, kuriose įsikūręs Toksikologijos centras.

Praėjusį rudenį pradėtos renovacijos metu sutvarkytas daugiau nei 3,5 tūkstančio kvadratinių metrų plotas – pacientams skirtos palatos, tvarstomieji, personalo darbo patalpos, procedūriniai kabinetai. Buvo atlikti bendrastatybiniai darbai: patalpų dalinis perplanavimas, vidaus apdailos darbai bei inžinerinių tinklų (pertvarų, karšto vandens, nuotekų, šildymo vamzdynų, elektros instaliacijos, šilumos punkto, priešgaisrinės sistemos) rekonstrukcijos. Įgyvendintų darbų vertė siekia 3,5 milijono eurų, kurie buvo skirti iš Valstybės investicijų programos lėšų.

„Džiugu, kad nepaisant šio viso pasaulio šalių sveikatos sistemoms sudėtingo laikotarpio, po kelių dešimtmečių valdžios institucijų dėmesio sulaukė ir einamieji mūsų įstaigos poreikiai. Vykdomi ligoninės renovacijos darbai mums yra itin svarbūs tiek dėl pacientų gerovės, tiek dėl darbuotojų psichoemocinės būsenos, kuriai neišvengiamai didelę įtaką daro darbo sąlygos ir fizinė aplinka. Šiandien visi labai džiaugiamės sėkmingai užbaigtu pirmuoju etapu, vildamiesi ir toliau išlikti valstybės dėmesio lauke kaip didžiausia suaugusiųjų skubiosios chirurginės pagalbos teikėja Vilniaus regione bei sėkmingai tęsti atsinaujinimo darbus“, – per atidarymą sakė įstaigos direktorė doc. dr. Jelena Kutkauskienė.

Tęstinį ligoninės infrastruktūros atnaujinimo projektą planuojama vykdyti 3 etapais, sutvarkant ne tik patį seniausią gydomąjį korpusą, bet ir pagrindinį operacinį bloką bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus patalpas. Bendra renovacijai reikalingų investicijų suma turėtų siekti apie 11 milijonų eurų.

Specializuotos palatos ir naujos paslaugos

Ligoninės patalpos buvo įrengtos atsižvelgiant į personalo ir pacientų poreikius bei pritaikytos neįgaliesiems. Kiekvienoje palatoje įdiegta nauja moderni medicinos personalo iškvietimo sistema, kuria gali pasinaudoti pacientai. Taip pat palatose įvesta medicininei įrangai skirta internetinė prieiga efektyvesniam pacientų monitoravimui. Medicinos personalui paruošti kompiuterizuoti darbo kabinetai ir patogūs poilsio kambariai.

Insulto centro vadovas doc. dr. Aleksandras Vilionskis džiaugėsi, kad renovuojant ligoninės patalpas buvo sukurtos kelių tipų specializuotos palatos, kokių iki šiol ligoninėje nebuvo. Ūminį insultą patyrusiems pacientams skirtos dvi pilnai įrengtos intensyvaus stebėjimo palatos, visiškai atitinkančios tarptautinius insultų centrams keliamus reikalavimus. Jose veikia moderni diagnostikos ir monitoravimo įranga, duomenis perduodanti į centrinę stotį ir gydytojų kabinetą. Tai leidžia užtikrinti geresnę ligonių diagnostiką, gydymą ir priežiūrą, greitą reakciją į pasikeitusią pacientų būklę.

„Renovuotose RVUL patalpose netrukus duris atvers ir miego sutrikimų diagnostikos palata su naujos kartos polisomnografijos sistema bei ilgalaikių elektroencefalografijos tyrimų palata. Tokie tyrimai iki šiol ligoninėje atliekami nebuvo, o Lietuvos mastu yra vos kelios juos siūlančios gydymo įstaigos“, – papildė II Neurologijos su smegenų kraujotakos sutrikimais skyriaus vedėja dr. Inga Slautaitė ir išreiškė viltį, kad ligoninės atnaujinimo darbai bus tęsiami ir ateityje.

RVUL nuotr./MRT aparatas
RVUL nuotr./MRT aparatas

Atnaujintos ne tik patalpos, bet ir įranga

Nors pastarieji dveji metai dėl epidemiologinės situacijos buvo sunkūs, kova su COVID-19 pandemija nesustabdė kitų įstaigoje suplanuotų darbų. Po ilgos pertraukos atnaujintas medicininės įrangos arsenalas, pacientams pasiūlytos pažangesnės diagnostikos ir gydymo galimybės.

Nuo 2021-ųjų pavasario ligoninėje veikia modernus magnetinio rezonanso tomografas (MRT). „MRT yra vienas iš naujausių, pažangiausių ir saugiausių tyrimo metodų šiuolaikinėje medicinoje, juo atliekami tyrimai neturi kenksmingo poveikio žmogaus organizmui. Mūsų įsigytas aparatas suteikia galimybę atlikti MRT tyrimus greičiau tiek 2D, tiek 3D formatu, pasižymi didesne skiriamąja geba, užtikrinančia puikią vaizdo kokybę. Šios savybės palengvina mūsų ligoninės gydytojų radiologų darbą, tyrimams suteikia papildomos kokybės, o pacientams – greitesnę ir mažiau streso keliančią patirtį“, – pabrėžė Radiologijos skyriaus vedėja Raminta Šydeikienė.

RVUL nuotr./MRT tyrimai
RVUL nuotr./MRT tyrimai

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:31
01:42
45:27

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką