Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sertifikuoti du pirmieji A++ klasės namai Lietuvoje

Namai
123rf.com / Namai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvoje kyla namai su aukščiausios klasės energiniu naudingumu. Praėjusiais metais Statybos produkcijos sertifikavimo centras išdavė pirmuosius du A++ klasės energinio naudingumo sertifikatus namams. Įsigaliojus reikalavimui statyti ne žemesnės nei A klasės energinio naudingumo pastatus, pernai sertifikuoti 39 aukštesnės klasės pastatai.

Praėjusiais metais išduoti 37 A+ klasės energinio naudingumo sertifikatai įvairios paskirties pastatams.

Tai gerokai daugiau nei per 2015 metus, kai buvo išduota 12 aukštesnės nei A klasės energinio efektyvumo sertifikatų.

Praėjusiais metais užregistruoti ir du pirmieji Lietuvoje A++ klasės pastatų sertifikatai: jie išduoti 749 kv. m naudingo ploto pastatui Varėnos rajone, Panaros kaime, ir 130 kv. m naudingo ploto gyvenamajam namui Pasvalio rajone, Žadeikių kaime.

A+ energinio naudingumo sertifikatai pernai išduoti daugiausiai individualiems namams Vilniuje, Kaune, Panevėžyje, Druskininkuose, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Švenčionių rajonuose. Taip pat juos gavo daugiabučiai Vilniuje, Panevėžyje, gydymo pastatas Varėnos rajone ir prekybos pastatas Vilniuje.

A klasės energinio naudingumo sertifikatų pernai išduota 62. Be individualių namų, jais taip pat sertifikuoti daugiabučiai Vilniuje, sandėliai Karmėlavoje, parduotuvė Domeikavoje.

Nuo 2016 metų lapkričio naujai projektuojami ir gavę statybos leidimus namai turi atitikti ne žemesnę kaip A energinio naudingumo klasę.

Pernai iš viso sertifikuota beveik 34,6 tūkst. įvairios paskirties pastatų. Apie 5,2 tūkst. jų buvo B energinio efektyvumo klasės.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką