Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skelbiamas Klaipėdos Turgaus aikštės sutvarkymo architektūrinis konkursas

Įmonė „Senasis turgus“ norėtų nugriauti mūrinius prekystalius ir statyti modernų pastatą.
Laikraščio „15 minučių“/Egidijaus Jankausko nuotr. / Klaipėdos Senasis turgus
Šaltinis: 15min
0
A A

Sutvarkius Klaipėdos senamiestyje esančią Turgaus aikštę, ji tarnaus ne tik Senojo turgaus reikmėms. Kaip ši erdvė ateityje turėtų atrodyti ir kokią funkciją atlikti – idėjų bus laukiama iš architektų.

Geriausių darbų autoriams numatoma skirti pinigines premijas.

Klaipėdos savivaldybės specialistai apsisprendė, kad Turgaus aikštės su prieigomis sutvarkymo techninis projektas bus perkamas skelbiant projekto (architektūrinį) konkursą. Nuo atviro pirkimo konkurso šis būdas skiriasi tuo, kad dalyviams yra numatomas prizinis fondas, dalyvių darbai eksponuojami viešai, o išrinkus geriausius, su jų autoriais deramasi dėl projekto parengimo.

Projekto konkursą planuojama paskelbti iki vasaros. Tikimasi, kad nugalėtojas Turgaus aikštės su prieigomis techninį projektą parengs iki 2019 metų pradžios.

„Sprendimą skelbti ne atviro pirkimo, o projekto konkursą priėmėme apsvarstę visus pliusus ir minusus. Nors skelbiant vadinamąjį architektūrinį konkursą procesas užtruks ilgiau, tikimės, kad galimybė varžytis dėl piniginio prizo pritrauks daugiau dalyvių, kurie pateiks kokybiškesnius darbus. Pageidavimą, kad tokių konkursų Klaipėdoje būtų daugiau, yra išreiškę ir patys architektai“, – sako Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Turgaus aikštę su prieigomis numatoma sutvarkyti per 2020–2021 metus. Kadangi ši teritorija įtraukta į Klaipėdos miesto integruotą teritorijų vystymo programą, darbams bus skiriamas ES finansavimas. Preliminari projekto vertė be prizinio fondo – beveik 2,3 mln. eurų.

Keisis ir pačios turgavietės vaizdas – Senojo turgaus administracija taip pat planuoja atnaujinimo darbus. Jau šiemet numatyta pradėti pagrindinės salės rekonstrukciją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką