Dabar populiaru
15min be reklamos

Skelbiami geriausio NT projekto rinkimai

Šiemet 11-ajame geriausio NT projekto konkurse „Už darnią plėtrą“ laukiama per  20 dalyvių. Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos organizuojamame konkurse šiemet pirmą kartą bus vertinami „miestai mieste“.
Konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimas
Konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimas / LNTPA nuotr.

Anot komisijos pirmininko ir LNTPA direktoriaus Mindaugo Statulevičiaus, konkursas – gera platforma ne tik pristatyti geriausius pavyzdžius NT rinkoje, supažindinti su naujausiais sprendimais ir tendencijomis, bet ir parodyti, kaip besikeičiantis gyvenimo stilius keičia miestą, o į diskusiją apie kintančius architektūros principus ir miesto audinį įtraukti ir miestiečius.

„Kintančios vertybės ir gyvenimo būdas turi įtakos ne tik miesto planavimui, bet ir tokioms žemiškoms detalėms, kaip judėjimas pastate. Jeigu anksčiau liftai, ypač panoraminiai, buvo aukštesnės biurų klasės simbolis, šiandien naujuose biurų pastatuose pirmame plane dominuoja laiptai, nes aktyvus gyvenimo stilius ima viršų. Lygiai dėl tų pačių priežasčių mažėja automobilių, plečiasi dviračių saugyklos, tai ilgainiui keičia ne tik pastatus, bet ir judėjimą mieste, atveriant daugiau dviračių takų ar užleidžiant erdves pėstiesiems“, – pasakoja M.Statulevičius. Anot jo, matyti, kad į Lietuvą ateina vis daugiau skandinaviškos architektūros principų, kurie išpildomi vietos rangovų.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Mindaugas Statulevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Mindaugas Statulevičius

„Šie metai ypatingi pirmiausia dėl to, kad turime du „miestus mieste“ Technopolį ir Ogmios centrą sostinėje. Taip pat bus vertinama ir „antro būsto“ kategorija, kuomet vertinamas pirmiausia poilsiui skirtas NT. Tai gera proga pakalbėti apie aukščiausius standartus ne tik gyvenamojo būsto ar biurų kategorijoje“, – sako M.Statulevičius.

Svarbiausias vertinimo kriterijus – objekto pritaikymas darnios plėtros principams. Atskirai vertinami urbanistiniai sprendimai, padedantys pastatui ar jų kompleksui įsilieti į aplinką, prisidėti prie papildomo miestiečio komforto, intuityvaus judėjimo mieste. Konkurse pagrindiniu prizu gali būti apdovanoti tik bent vieną žiemą išgyvenę pastatai, tai daroma siekiant įvertinti realias energines pastato sąnaudas ir įvairių technologinių sprendimų efektyvumą. Taip vertinamas projekto ekonominis efektyvumas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilnius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilnius

„Ateities“ projekto kategorijoje vertinami dar nebaigti ar metų neišgyvenę pastatai, čia didžiausias dėmesys teikiamas technologijoms ir pažangiausiems sprendimams. Tačiau ateities prizo laimėjimas negarantuoja pagrindinio prizo ateityje.

Iki šiol išdalintos 41-ios ekspertų įvertinimą žyminčios statulėlės. Jos buvo suteikiamos geriausio gyvenamojo namo, geriausios konversijos, geriausio visuomeninio projekto, biurų pastato taip pat ateities projekto ir kitose kategorijose. Šiemet konkurse laukiama per 20 dalyvių, galutinis skaičius paaiškės rugsėjo pabaigoje.

Šiais metais dalyvių vertinimo komisijoje yra architektai Tauras Paulauskas ir Linas Naujokaitis, Statybininkų asociacijos atstovas Alvydas Kvedaravičius, Vilniaus miesto mero patarėja architektė Dalia Bardauskienė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius Vytautas Martinaitis, Aplinkos ministerijos Statybų ir teritorijų planavimo departamento direktorius Marius Narmontas, „Swedbank“ NT klientų skyriaus vadovas Martynas Trimonis, bei žiniasklaidos atstovai: naujienų agentūros BNS Plius redaktorė Evelina Povilaitytė ir žurnalo IQ priedo „Statyk PRO“ redaktorius Darius Babickas.

„Už darnią plėtrą“ apdovanojimai nekilnojamojo turto plėtotojams teikiami nuo 2007 m. Juos organizuoja LNTPA kartu su Darnios plėtros akademija. Tai vienintelis nekomercinis visiems atviras nekilnojamojo turto plėtotojų konkursas Lietuvoje.

Karolinos Stažytės nuotr./Skrydis virš Kauno didžiausiu keleiviniu specialios formos oro balionu
Karolinos Stažytės nuotr./Skrydis virš Kauno didžiausiu keleiviniu specialios formos oro balionu

Praėjusiais metais buvo įteiktos penkios geriausių projektų statulėlės:

Geriausiu administracinės paskirties projektu pripažintas QUADRUM biurų pastatas Vilniuje. Tai pirmas biurų pastatas Lietuvoje, kurio projektinė dalis patvirtinta BREEAM sertifikate užfiksuotu įvertinimu „labai geras“. Projektas apdovanotas už šiuolaikiško pastato sukūrimą naujame Vilniaus miesto centre ir pritaikytus tvarius bei šiuolaikiškus pastato valdymo ir aplinkos formavimo sprendimus. Projekto vystytojas – UAB „Schage Real Estate“, projektuotojai – Lund+Slaatto Arkitekter ir UAB „Arches“, architektai – Espen Pedersen (Lund+Slaatto), Edgaras Neniškis (UAB „Arches“).

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Quadrum“ verslo centras
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Quadrum“ verslo centras

Vilniaus centre įgyvendintas BASANAVIČIAUS 9A išrinktas geriausiu gyvenamosios paskirties projektu. Jis apdovanotas už subtilų šiuolaikinės architektūros pastato suprojektavimą ir įgyvendinimą istorinėje aplinkoje. Projekto valdytojas – UAB „Eika“, projektuotojai – A.Karanausko įmonė, architektas – Rolandas Palekas.

„Eikos“ nuotr./Daugiabučių projektas „Basanavičiaus 9A“
„Eikos“ nuotr./Daugiabučių projektas „Basanavičiaus 9A“

Visuomeninio rekreacinio projekto kategorijoje nugalėjo sanatorinio gydymo kompleksas Birštone „Eglė“. Kūrėjai įvertinti už inovatyvumą, drąsias investicijas ir darbo vietų kūrimą regione. Projekto vystytojai – UAB „Eriadas“ ir AB „Eglės“ sanatorija, projektuotojai – UAB „Vakarinis fasadas“, architektai – Darius Jakubauskas ir Andrius Vernys, bei UAB „AI studija“ architektai Artūras ir Asta Imbrasai.

Bendrovės nuotr./„Eglės sanatorija“ Birštone
Bendrovės nuotr./„Eglės sanatorija“ Birštone

Geriausiu daugiafunkciu projektu paskelbtas Kaune įgyvendintas projektas Juozapavičiaus 13. Jis įvertintas už teritorijos konversiją ir modernaus daugiafunkcio kvartalo formavimą kultūros paveldo aplinkoje. Vystytojai „Miesto renesansas“ atgaivino Šančių karinį miestelį ir vietoje kareivinių, autentiškoje aplinkoje, įrengė butus ir kotedžus. Čia įsikūrė mokykla, darželis, parduotuvė, planuojamas verslo centras. Atgimusio miestelio projektuotojas ir architektas – Gintautas Natkevičius.

Bendrovės nuotr./Projektas „Juozapavičaus 13“
Bendrovės nuotr./Projektas „Juozapavičaus 13“

Geriausiu konversijos projektu išrinktas VšĮ „Vilniaus technologijų ir meno centras“ įgyvendintas projektas Vilnius Tech Park, seną ligoninę sostinės Antakalnio rajone pavertęs inovacijų centru. Teikiant apdovanojimą, pažymėta partnerystės reikšmė tarp savivaldybės, verslo ir vietos bendruomenės kompleksiškai tvarkant šią teritoriją, kuriant naują inovatyvų traukos centrą išskirtinėje kultūros paveldo aplinkoje. Projektuotojai – UAB „Senojo miesto architektai“ ir UAB „A2SM“, architektai – Diana Sabaliauskienė, Aurimas Sasnauskas, Viačeslavas Malenko, Joris Šykovas, Eglė Židonytė, Greta Frišmantaitė.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Vilnius Tech Park“ atidarymas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Vilnius Tech Park“ atidarymas

Vilniaus centre, šalia Neries šiemet iškilęs Green Hall 2 – pirmasis naujos statybos biurų pastatas stikliniais fasadais, kuriam suteiktas A+ energinio naudingumo sertifikatas – apdovanotas „Ateities projekto“ kategorijoje. Projekto vystytojas – UAB „Urban Inventors“, projektuotojai ir architektai – „Arrow architects“ ir „Archinova“.

SBA nuotr./„Green Hall 2“
SBA nuotr./„Green Hall 2“

2018 m. nugalėtojai bus paskelbti gruodžio mėnesio apdovanojimų ceremonijoje.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką