Dabar populiaru
15min be reklamos

Smiltynėje daugiau kaip už milijoną eurų parduodama šimtametė vila „Helena“: pažvelkite vidun

Vartant virtualius skelbimus akis užkliūva už vienos iš Smiltynės vilų, kuri buvo pastatyta dar 1905-aisiais. Šiuo metu daugiau kaip už milijoną eurų parduodamo medinio pastato su ištaigingu erkeriu antrame aukšte ir šoną juosiančia veranda nesunaikino laikas. Priešingai, pastaruosius 16 metų jame gyvenusi klaipėdietė jį puoselėjo, restauravo ir čia nupūtė dulkes nuo istorijos puslapių – sužinojo daug įdomių faktų apie vilą.
Smiltynėje parduodama vila Tik prenumeratoriams
Smiltynėje parduodama vila / Ramūno Guigos nuotr.

Laikui nepavaldi vila

Marių pakrantėje ir miško apsuptyje esantis gyvenamasis namas su svečių nameliu yra 400 m nuo Senosios perkėlos, 800 m iki jūros. Legendinė „Villa Helena“ parduodama už 1 200 000 Eur. Ši vila, viena iš nedaugelio gyvų iki šių dienų, atlaikiusi du karus ir skirtingų santvarkų laikotarpius, šiandien skaičiuoja 117-us metus ir ieško naujų šeimininkų.

1905 m. Smiltynės gyvenvietėje Mėmelio pirkliai įkurdino ištaigingų vilų kvartalą, promenadas, vedančias iki jūros, ir poilsio namus – Kurhauzą. Viena puošniausių kvartalo vilų priklausė medienos pirkliui iš Mėmelio – Vilhelmui Ankeriui. Vėliau ją buvo įsigijusi garsi spaustuvininkų Zybertų šeima. Sovietmečiu vila priklausė Smiltynės jachtklubui, o privatizacijos laikais rado naujus šeimininkus, kol galiausiai pakliuvo į klaipėdiškės Snieguolės Kerpienės rankas.

„Laikas buvo maloningas šiam mediniam pastatui su ištaigingu erkeriu antrame aukšte ir šoną juosiančia veranda. Išliko daug autentiškų dekoro detalių – dailiais drožiniais puoštos sijos bei gegnės, raštuoti langinių apvadai, sukti medžio masyvo laiptai viduje. Dalis restauracinių darbų jau yra atlikta“, – atskleidžia dabartinė šeimininkė.

Pastatas baigia atgauti pirminį vaizdą – jau pagamintos ir baigiamos prikalti naujos medinės fasado lentos su identiškais drožiniais, įstatyti mediniai langų rėmai, viduje įrengta erdvi svetainė, du miegamieji, romantiškas vonios kambarys, čia vyrauja baltai dažytų dailylenčių ir švelniai gėlėtų tapetų stilius, primenantis aristokratišką vilos gyvenseną. Ypatinga puošmena – platūs sukti mediniai laiptai, vedantys į antrąjį aukštą ir į erkerį, kurio langai per visą sieną žvelgia tiesiai į marias.

Snieguolės Kerpienės nuotr./Smiltynėje parduodama vila
Snieguolės Kerpienės nuotr./Smiltynėje parduodama vila

Snieguolė Kerpienė, čia pragyvenusi 16 metų, papasakojo 15min, kokia istorija slepiasi po šio namo įsigijimu, kaip vila susijusi su vėtrungių pradžia mariose ir kaip užsimezgė kontaktas su čia gimusia išeive į Vokietiją.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką