Dabar populiaru
15min ŽIŪRĖK
Publikuota: 2019 balandžio 10d. 10:04

Sostinės statybos bendrovė pati daugiabučių nestatė, neįrenginėjo, tačiau mokesčius nuo gautų pajamų slėpė

„Lagom lofts“ pristatymas
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Statybos

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Vilniaus apygardos valdyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra baigė sostinėje veiklą registravusios statybų bendrovės ikiteisminį tyrimą. Išaiškinta, kad jos vadovai išvengė sumokėti beveik 190 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio. 15min duomenimis, minima įmonė yra „Makey Studio“. Jai bankrotas paskelbtas 2018 metų pradžioje.

Tyrimo metu nustatyta, kad sostinėje registruota bendrovė turėjo keletą darbuotojų. Statydama daugiabučius namus, ji sudarydavo rangos sutartis su kitomis statybų bendrovėmis ir pastarųjų darbuotojai atlikdavo visus darbus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Surinkta pakankamai duomenų, kad statybomis besiverčiančios bendrovės pagrindinė akcininkė, tuo pačiu metu buvusi ir direktore, kartu su bendrovėje vadybininku dirbančiu sutuoktiniu, kuris realiai ir buvo bendrovės vadovas, mažino bendrovės apyvartą ir teikė neteisingus duomenis apie pajamas mokesčių administratoriui. Įtariama, kad pateikusi neteisingus duomenis statybų bendrovė į valstybės biudžetą nesumokėjo beveik 190 tūkst. eurų PVM.

Baigta baudžiamoji byla perduota Vilniaus miesto apylinkės teismui. Baudžiamasis kodeksas už neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą numato maksimalią iki ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką