Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Statybų inspekcija kreipėsi į teismą dėl kotedžo Pilaitėje paskirties pakeitimo

„Pilaitės kotedžai“
„Pilaitės kotedžai“
Šaltinis: 15min
0
A A

Sostinės J.Bobrovskio gatvėje, Pilaitės rajone, esantis pastatas netrukus pavirto daugiabučiu gyvenamuoju namu. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija teigia, kad pastato paskirtis pakeista neteisėtai ir kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Statybų inspekcija teismo prašo pripažinti negaliojančiu Vilniaus miesto savivaldybės administracijos išduotą rašytinį pritarimą statinio projektui, panaikinti bendrovių „Pilaitės kotedžai“ ir „Exvero“ surašytas deklaracijas apie statybos užbaigimą bei panaikinti pastatų teisinę registraciją Nekilnojamojo turto registre.

„Neteisėtas statybą leidžiančio dokumento išdavimas jau sukėlė materialinių teisinių padarinių, todėl siekiama jų pašalinimo (buvusios padėties atkūrimo). Panaikinus rašytinį pritarimą projektui, statytojų pateiktos ir Nekilnojamojo turto registre registruotos deklaracijos netenka savo esmės ir negali būti laikomos dokumentais, patvirtinančiais, kad atlikti patalpų paskirties pakeitimo veiksmai yra teisėti“, – rašoma pranešime.

Atsakovais nurodomi Vilniaus miesto savivaldybės administracija, išdavusi rašytinį pritarimą viešbučių paskirties pastato paskirties keitimo į gyvenamąją paprastojo remonto projektui, ir bendrovė „Pilaitės kotedžai“.

Vilniaus savivaldybės atstovai 15min sakė, kad savivaldybė kol kas nėra gavusi ieškinio, nežino motyvų, todėl komentuoti situacijos kol kas negali.

Pasak Statybų inspekcijos, žemės sklypo detaliajame plane nustatytas 40 proc. užstatymo tankis ir 0,4 užstatymo intensyvumas. Šie rodikliai rengiant statinio projektą negalėjo būti pažeisti, tačiau pagal projektinę dokumentaciją, Registrų centro duomenis sklypo užstatymo tankis ir intensyvumas yra didesni už leistinus. Inspektoriai padarė išvadą, kad savivaldybės administracija projektui pritarė neatsižvelgdama į detaliojo plano sprendinių pažeidimus.

15min primena, Vilniaus savivaldybė į Generalinę prokuratūrą, prašydama ginti viešąjį interesą, kreipėsi lapkričio viduryje. Savivaldybė teigia nustačiusi 12 objektų, kuriems per pastaruosius trejus metus išduoti komercinės ar rekreacinės paskirties statybos leidimai, tačiau patalpos šiuo metu parduodamos kaip butai.

Lapkričio pabaigoje Generalinė prokuratūra nusprendė kol kas netirti Vilniaus savivaldybės informacijos apie galimą kai kurių sostinės nekilnojamojo turto vystytojų piktnaudžiavimą ir informaciją perdavė Statybų inspekcijai ir Valstybinei Vartotojų teisių apsaugos tarnybai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką