-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
Prenumeruoti

Parodos „Resta“ dalyviai: gyventojai būstui ieško vis daugiau išmanių sprendimų

Trečiadienį parodų centre „Litexpo“ prasidėjo tarptautinė paroda „Resta“, kurioje galima rasti statybinės įrangos, medžiagų, ekologiškų namų pavyzdžių, taip pat išgirsti apie ateities technologijas ir kaip teisingai jas naudoti. 15min parodoje domėjosi, kokias klaidas daro lietuviai įsirengdami būstus ir kur juda statybų rinka.
Dvidešimt penktoji paroda „Resta 2018“
Dvidešimt penktoji paroda „Resta 2018“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybės projektų vadovė Lina Blažytė, dirbanti su infrastruktūriniais projektas, 15min pasakojo, kad nors mieste mažėja gyventojų, tačiau tokios žinios tik skatina pradėti kažką daryti, kad Panevėžys nestagnuotų.

„Jeigu kalbėti apie gyvenamuosius namus, tai jaučiame atsirandantį judėjimą. Prie to prisideda viešųjų erdvių tvarkymas, kuris duoda impulsą privatiems. Tai ženklas jiems, kad miestas atsinaujina ir kitaip žiūri į patį jo tvarkymą. Pavyzdžiui, dabar centre statomas naujas daugiabutis. Kartais galvojame, kad mieste gyvena tik 100 tūkst. gyventojų, bet jie nusipelnė puikios infrastruktūros, naujų, renovuotų namų“, – sakė ji.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Dvidešimt penktoji paroda „Resta 2018“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Dvidešimt penktoji paroda „Resta 2018“

Žmonėms reikia išmanių sprendimų

Išmanių namų sistemas parduodančios įmonės „Jung“ direktoriaus Raimundo Skrudenio nuomone, ateityje namai nebus vadinami „išmaniais“, o tiesiog tokie bus. Jis prognozuoja, kad šios tendencijos įsivyraus jau po 10 metų.

„Ateityje namai nesivadins išmaniais, o jie visi bus išmanūs, nes nebus kitokio varianto. A ir A+ klasės namai šiek tiek brangesni, bet jų ateitis, manau, yra šviesi. Ateityje energijos resursai tik brangs, nėra taip, kad jie pigtų. Ateityje žmogus džiaugsis galimybe sutaupyti, tuo aš neabejoju“, – 15min kalbėjo jis.

Elektromobilių įkrovimo stoteles parduodančios bendrovės „Elinta Charge“ plėtros vadovas Ignas Mikutis tikino, kad tokie prietaisai statomi ne tik prie biurų ar prekybos centrų, bet vis daugiau žmonių juos įsirengia ir prie namų.

„Daugiausiai elektromobilių įkrovimo stoteles statosi tie, kas turi įsigiję elektromobilį arba planuoja jį įsigyti ir statydami namą pasirūpina papildomu elektros įvadu“, – aiškino jis.

I.Mikučio teigimu, šiuo metu bendrovė kasmet auga dvigubai ir prognozuojama, kad tempai nemažės.

„Planuojame tokį augumą laikyti ir jį dar paspartinti. Lietuvoje elektromobilių daugėja du kartus per metus ir šiai dienai jų yra apie 700 elektromobilių, neskaičiuojant hibridinių automobilių, kuriems irgi aktualios elektromobilių stotelės“, – sakė I.Mikutis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Dvidešimt penktoji paroda „Resta 2018“
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Dvidešimt penktoji paroda „Resta 2018“

Pagrindinė klaida – nesikonsultuoja su specialistais

Pasak šildymo, vėsinimo ir vėdinimo sprendimus teikiančios įmonės „Tenko Baltic“ projektų vadovo Beno Valmos, pagrindinė žmonių besirenkančių šildymo būdą klaida – pasikliovimas savo arba nekompetetingų specialistų patirtimi. Be to, jis atkreipė dėmesį, kad nuo šių metų privaloma statyti A+ energinės klasės namus, kuriuose dalis energijos turi būti iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

„Nuo šių metų statomi tik A+ klasės pastatai, todėl be atsinaujinančių energijos šaltinių sunkiai išsisuksite. Tačiau integruojant į pastatą atsinaujinančius energijos šaltinius darome didžiulę paslaugą ir sau, nes ne mes namui dirbame, o jis mums“, – aiškino jis.

„Komfovent“ projektų vadovas Vytautas Galinis kalbėdamas apie vėdinimo sistemas taip pat pažymėjo, kad prieš įsirengiant vėdinimą privalu konsultuotis su specialistais. Tačiau, jo nuomone, pagrindinė klaida, kurią daro namus besistatantys žmonės – nenumato vietos įrenginiams ir vamzdžiams.

„Būna pasistato namą ir per vėlai sugalvoja, kad jiems reikia vėdinimo, tada ir prasideda problemos. Pavyzdžiui, mes turime išmanią valdymo sistemą, tai jai reikia numatyti ir elektros instaliaciją. Dažnai žmonės, kurie nesidomi, įrenginėdami atiduoda nekvalifikuotam montuotojui ir jis nenumato triukšmo slopintuvų ir jau gyvenant pradeda siųstis“, – tikino jis.

Anot jo, pastačius A klasės, sandarų namą ir neįrengus vėdinimo – jis tampa lyg termosas. Jeigu patalpos nevėdinamos, iš jų nepasišalina drėgmė, tuomet atsiranda pelėsis.

„Naujai pastatytame name iš jo dar neišėjusi statybinė drėgmė ir žiemą galima pamatyti, kaip langai „bėga“. Taip vyksta, nes nepašalinama perteklinė drėgmė ir anglies dvideginis“, – kalbėjo jis.

25-ą kartą vykstančią parodą „Resta“ galima aplankyti balandžio 25-28 dienomis. Šiemet joje dalyvauja 500 įmonių iš 19 valstybių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius