Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Suniokoto Tauragės „Ereliuko“ niekam nereikia

Už ketvirtį milijono eurų savivaldybės parduodamas turtas neatrodo viliojančiai
Daivos Žebelienės nuotr. / Už ketvirtį milijono eurų savivaldybės parduodamas turtas neatrodo viliojančiai
Šaltinis: „Tauragės kurjeris“
0
A A

Tauragės rajono savivaldybei nepavyko parduoti apleistų buvusio vaikų darželio „Ereliukas“ pastatų. Didžiojoje savivaldybės administracijos posėdžių salėje planuotas aukcionas neįvyko. Vietoj jo į salėje surengtą seminarą rinkosi gebėjimus siekiantys patobulinti savivaldos institucijų darbuotojai. Už apleistus darželio pastatus išdaužytais langais miegamajame miesto rajone prašoma beveik ketvirčio milijono eurų. 

Kaip skelbė Tauragės rajono savivaldybė, pradinė 2438 kv. m ploto pastato, garažo ir 0,87 ha žemės sklypo aukciono kaina – 242 765,37 euro. Tačiau beveik ketvirčiu milijono eurų įvertintų pastatų su žemės sklypu pirkti niekas nepanoro.

Tauragės rajono savivaldybės Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vyresnioji specialistė Vilma Bergelienė „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad iki aukciono dalyvių registravimo pabaigos niekas taip ir neužsiregistravo. Esą keletas žmonių parduodamais pastatais domėjosi telefonu, tačiau tuo viskas ir baigėsi.

Mero padėjėja Rasa Liorančienė „Tauragės kurjeriui“ atskleidė, kad buvo vienas interesantas, kuris būtų norėjęs pirkti pusę „Ereliuko“ pastato, tačiau kadangi taip negalima, tai jis, matyt, ir nedalyvavo aukcione.

Anot Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėjos Genovaitės Pukelytės, per dvi savaites bus skelbiamas antras darželio pastatų aukcionas. Pradinė pastatų pardavimo kaina dešimčia procentų gali būti mažinama tik per trečiąjį aukcioną.

Kalbama, kad, pardavusi nenaudojamus „Ereliuko“ pastatus, savivaldybė gautus pinigus kaups žmonėms pažadėto baseino statyboms, tačiau tiek mero padėjėja, tiek Plėtros, investicijų ir turto valdymo skyriaus vedėja žurnalistei tokių valdžios planų nepatvirtino. Esą to reikėtų klausti savivaldybės administracijos direktoriaus Modesto Petraičio, o šis šiuo metu išvykęs į Gruziją.

„Tauragės kurjerio“ kalbinti greta buvusio „Ereliuko“ darželio gyvenantys Ateities tako gyventojai sakė labiausiai laukiantys, kol ši teritorija bus sutvarkyta – kas pastatus nupirks, daugeliui ne itin rūpi.

„Šiuose pastatuose būtų galima įrengti paauglių užimtumo centrą, nes daug problemų kyla todėl, kad jiems trūksta užimtumo. Man nesvarbu, kas nupirks šiuos pastatus, svarbu, kad teritorija būtų sutvarkyta. Kol veikė darželis ar pradinė mokykla, viskas buvo gerai. O dabar... Apleista teritorija tapo latrų susibūrimo ir šunų vedžiojimo vieta. Dar jaunimas ateina parūkyti, alaus pagerti. Kiek ramiau, kai savivaldybė įrengė stebėjimo kameras. Pažiūrėkit, į ką pavirto ši teritorija, kokie suniokoti pastatai. Išdaužyti langai, nuterliotos sienos. Garažo durys išlaužtos. Ten bomžai renkasi. O ir pati teritorija neprižiūrima, nors kartais pasirodydavo dirbantys viešuosius darbus. Bet ar čia tvarka? Nuo praėjusio rudens lapų krūvos riogso“, – be užuolankų išklojo netoli šios teritorijos gyvenanti Liena.

Vaikų lopšelis-darželis „Ereliukas“ statytas 1979 metais.

Ateities tako 10-ajame name gyvenantys Vanda ir Pranciškus Silkauskai žurnalistei sakė, kad jiems aktualiausia ne kas nupirks šiuos pastatus, o kad teritorija būtų sutvarkyta ir svarbiausia – būtų apgenėti ar išpjauti medžiai, augantys priešais Ateities tako 10 ir 12 namus ir užstojantys šviesą.

„Kai medžiai vasarą sulapoja, į butus nepatenka šviesa. Be to, sužaliavus medžiams ir krūmams, užuovėją čia randa girtuokliai, kurie triukšmauja, šiukšlina“, – kalbėjo Vanda.

Jos vyras žurnalistei sakė, kad šioje vietoje būtų galima įkurdinti kokią nors gamyklą.

Vaikų lopšelis-darželis „Ereliukas“ statytas 1979 metais. Vaikų klegesys jame nutilo 2013-ųjų pavasarį, kai buvo iškeldintos „Šaltinio“ mokyklos pradinės klasės. 1979-aisiais buvo pastatytas ir savivaldybės parduodamas garažas, esantis darželio teritorijoje.

„Tauragės kurjeris“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką