Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 6d. 11:21

Suomijos kapitalo įmonė „Peikko Lietuva“ plečia veiklą Kaune: įsigijo 25 000 kv. m ploto gamybines patalpas

„Peikko“
„Peikko“ nuotr. / „Peikko“

Kaune veikianti Suomijos kapitalo gelžbetonio jungčių ir statybinių kompozitinių konstrukcijų gamintoja „Peikko Lietuva“ plečia savo veiklą. Bendrovė įsigijo 25 000 kv. metrų gamyklą su 5,5 hektarų teritorija, priklausiusią „Consolis“ koncerno valdomai gelžbetonio gamybos įmonei „Betonika“.

„Sprendimas plėsti „Peikko“ grupės veiklą būtent Lietuvoje, buvo priimtas atsižvelgiant į palankią aplinką verslo vykdymui ir patogią lokaciją siekiant eksportuoti produkciją į Skandinavijos šalis. Didžiausi gamybiniai pajėgumai ir yra orientuoti į šią rinką“, – sako Paulius Bulota, UAB „Peikko Lietuva“ direktorius.

„Peikko“ nuotr./Paulius Bulota
„Peikko“ nuotr./Paulius Bulota

Įmonės vadovo teigimu naujosios gamybinės patalpos bus pritaikytos „Peikko“ reikmėms palaipsniui. Atsižvelgiant į tai, kad viena iš „Peikko“ gamyklų teritorijoje veikia jau nuo 2006 metų, pirmiausiai patalpos bus naudojamos jos poreikiams. Taip pat naujose patalpose jau yra gaminamos energetiškai efektyviuose pastatuose naudojamos balkonų jungtys EBEA®, kurių gamybos technologija buvo įsigyta 2019 metais iš Šveicarijoje veikusių gamintojų.

„Colliers Industrials Agency“ nuotr./„Peikko“ gamykla
„Colliers Industrials Agency“ nuotr./„Peikko“ gamykla

„Numatoma, kad dalis patalpų bus skirtos sandėliavimui, siekiant užtikrinti dar greitesnį standartinių gaminių tiekimą klientams. Dalis gamybinio ploto išnaudojama naujų produktų gamybai (pvz. kompozitinių kolonų ATLANT®). Likusi patalpų dalis, iki tolesnės plėtros, bus nuomojama,“ – artimiausiais planais dalijasi P.Bulota.

„Peikko“ nuotr./Paulius Bulota
„Peikko“ nuotr./Paulius Bulota

Naujai įsigytos patalpos bus pritaikytos įmonės veiklai per 2–5 metus, o per visą šį laikotarpį bus sukurta 100 naujų darbo vietų kvalifikuotiems gamybos darbuotojams ir inžinieriams.

Naujos „Peikko“ gamyklos buvo atidarytos 2013 ir 2017 metais, taip pat 2018 metais įsigyta projektavimo įmonė veikianti Vilniuje. Bendros „Peikko“ grupės investicijos Lietuvoje viršija 20 mln. Eur.

„Peikko“ nuotr./„Peikko“
„Peikko“ nuotr./„Peikko“

Planuojama, kad dėl vykdomos plėtros, „Peikko Lietuva“ apyvarta 2021 metais kils ir sudarys 37 mln. Eur.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką